Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wyniki spławikowo-gruntowych zawodów o „PUCHAR JESIENI 2020”

 

18 października 2020 r. na rzece Bug w m. Gródek odbyły się zawody spławikowo-gruntowe o „PUCHAR JESIENI 2020”.Łowiono dwiema wędkami metodą spławikowo-gruntową (z wyłączeniem metody spinningowej).

Bardzo niekorzystna pogoda – zimno, wiatr i opady deszczu spowodowały, że w zawodach wzięli udział jedynie „najtwardsi wędkarze”, dla których nie liczy się aura, ale bycie nad wodą. Mimo złych warunków pogodowych i podniesionego stanu wody ryby dopisały – nie były to okazy, ale w tych warunkach każda ryba cieszy! Łowiono przede wszystkim leszcze, krąpie płocie i okonie – trafił się też szczupak, który dał zwycięstwo w kategorii seniorów. Zawodnicy walczyli o najdłuższą rybę w kategoriach: - kadet, - junior, - kobieta, - senior, - senior 60+.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną zawody zostały rozegrane w formule „BEZKONTAKTOWEJ” tj.: W dniu zawodów od godz. 6:00 do 7:00 na drodze dojazdowej do wodopoju (w połowie wyznaczonego odcinka rzeki) każdy ze startujących przekazał pobrane ze strony internetowej Koła oświadczenie o stanie zdrowia i otrzymał przez okno samochodu numerek, który służył do udokumentowania połowu. Zawodnicy po przekazaniu oświadczenia i otrzymaniu numerka udawali się samochodem na wybrane przez siebie miejsce i czekali do godz. 7:00 a następnie rozpoczynali łowienie. Zabronione było przemieszczanie się na łowisku i bezpośredni kontakt z pozostałymi uczestnikami zawodów (z wyjątkiem opiekunów młodzieży do lat 18-stu i opiekunów seniorów). Do klasyfikacji zaliczano jedną najdłuższą rybę sfotografowaną na tle miarki i położonym obok numerkiem (na którym znajdował się nr tel. sędziego na który należało wysłać zdjęcie). Można było wysłać tylko jedno zdjęcie ryby – wysłanie zdjęcia przed godz. 12:00 równoznaczne było z zakończeniem udziału w zawodach – ryba była zaliczona do klasyfikacji. Po godz. 12:00 zawodnicy rozjechali się do domów.

Puchary zostaną wręczone we wtorek 20 października 2020 r. w biurze Koła o godzinie 17:00.

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Kadet – Bartłomiej Dziewulski – płoć 19,5 cm

Senior – Artur Dziewulski – szczupak 57,7 cm

Senior 60+ – Jan Murlak – okoń 27,5 cm

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin