Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wysprzątaliśmy Szałe

Aktualności | 2014-11-10 | Publikujący: Koło PZW Pasja Kaliszu

Kilkadziesiąt worków zebranych na Szałe śmieci.

8 listopada o godz. 09 00 dn. 08.11.2014 r. członkowie Koła Wędkarskiego PASJA w Kaliszu, spotkali się na sprzątaniu, części terenu okalającego zbiornik zaporowy POKRZYWNICA w Szalem, od strony Winiar do torów…

Nagromadzone śmieci mogą przerażać, uzbieraliśmy kilkadziesiąt worków 125-cio litrowych. Jak to się dzieje, że taka ilość nieczystości może nagromadzić się, w krótkim czasie? Dlaczego nie dbamy o nasze środowisko ?

Sądząc po różnorodności, nagromadzonych „skarbów” człowieka, można śmiało określić to zjawisko: niszczycielski system człowieka przyrody, jest faktem nie tylko przez duże korporacje przemysłowe, ale także przez pojedynczego człowieka.

Każdy z nas lubi jechać nad wodę, do lasu, i wszyscy chcemy zastać tam porządek, jednak sami ludzie, tego porządku nie chcą tam zostawić po sobie.

Dominowały butelki po napojach, różne, puszki po piwie, puszki po dopalaczach, konserwach, a nade wszystko po zanętach suchych i żywych, połamane krzesła metalowe i plastykowe, trzy opony, styropian wielki jak wersalka, wszędobylskie reklamówki, odzież – majtki damskie, męskie, skarpetki, wiele butów tudzież letniego obuwia plażowego.

Dziękuję za uczestnictwo w tym szlachetnym apelu, kolegom Wędkarzom z Koła Wędkarskiego PASJA w Kaliszu, że nie zważając na wolne dni od pracy, wzięli czynny udział w sprzątaniu.


Szczególne podziękowanie kieruję na ręce Wice Prezesa Koła ds. Młodzieży Kol. Rubińskiego Tomasza, który po niedawnym przeszczepie szpiku kostnego, był z nami i pracował za zdrowych wędkarzy, którzy są w dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Nie spoczęliśmy na tym jednym wspólnym czynie, będziemy edukować wszystkich, którzy chcą wstąpić do naszego Koła PASJA, już w tym roku rozpoczniemy SPRZEDAŻ ZNACZKÓW WĘDKARSKICH na 2015 r , będą do nabycia w sklepach Wędkarskich w Kaliszu i nie tylko, oraz Siedzibie Koła PASJA przy ul. Stanisława Staszica nr. 45.


Przewidujemy w roku przyszłym, wiele wyjazdów nad nieznane akweny w Polsce dla Kaliskich Wędkarzy.

Koleżeństwo, przyjaźń, rodzinne wędkowania, będą naszą zachętą, zachętą do nowych członków, przeprowadzamy szkolenia i Egzaminy dla nowych adeptów i miłośników Wędkarstwa w Okręgu Kalisz - Polskiego Związku Wędkarskiego…


Relacje z „Czystego  brudasa’ spisał:

Kaczmarek Paweł prezes Koła PASJA w Kaliszu

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (11)

 • wedkarz2013 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 8 + / -

  Jamnik czepiasz się,ten gościu to przykład uczciwości ,honoru , patryjotyzmu a że medale mu odebrali to inna sprawa, Dajmy mu spokój, niech pracuje dla dobra wędkarstwa .

 • jamnik123 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 5 + / -

  Koło pzw przy WSK pracuje według planu pracy i terminarza zatwierdzonym na zebraniu sprawozdawczym koła .Jednym z punktów jest zakończenie sezonu wędkarskiego oraz sprzątanie części zb, POKRZYWNICA w m.Szałe. Ten punkt został wykonany przez 60 wędkarzy , nazywanie ich / balangowiczami / przez p. Kaczmarka jest chwytem poniżej pasa , p. K....pomyliły się godziny a może z ukrycia przyglądał się dobrej zabawie i pozazdrościł kolegom z WSK którego nie tak dawno był członkiem. Myślę że ta grupa i nie tylko przyjaciółmi p. K..nie będą. A tak na marginesie co stało się z obietnicami wyborczymi koła p . K....tj.wycieczki nad rz/ Wisłę ,zabawy taneczne /rodzinne/ opieka nad emerytami, praca z młodzieżą. I jeszcze jedno czy praca na rzecz koła , to wożenie suwenirów do Ostrowa i co jak z buldoga , można stać się jamnikiem. Pozdrawiam kolegów.

 • mjanek Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  O prezesik nie wytrzymał , z tymi spacerowiczami weś opuść.
  Dla jednych jest to bal dla drugich dobra zabawa w rodzinnej atmosferze Kolegów wędkarzy.
  Żal że jedni dobrze potrafią zorganizować zakończenie sezonu.pozdrawiam

 • szpon Data dodania: 5 lat temu Oceń: -15 + / -

  Rozwiń
 • mjanek Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  i wtym sedno posprzataliście i zostawiliścię a teraz psy czy inne zwierzaki to rozniosą.pozdrawiam

 • luka77 Data dodania: 5 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • mjanek Data dodania: 5 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • luka77 Data dodania: 5 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • mjanek Data dodania: 5 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • luka77 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  mjanek - twój komentarz mnie poraża. Byłeś na akcji sprzątania?? Daruj sobie te złośliwości - może jesteś jednym z tych co zostawiają ten syf nad brzegiem. Te 5 worków o których mówisz to nazbierali sami wędkarze których zastaliśmy nad wodą podczas sprzątania i którzy chętnie dołączyli się do akcji sprzątania - sprzątając stanowiska na których siedzieli i ich najbliższe otoczenie. Najłatwiej krytykować a samemu nic nie robić. Zdjęcia są do obejrzenia na stronie Facebook koła - i może jak je obejrzysz to zaczniesz myśleć bo na razie to nie robisz nic dobrego tylko jątrzysz.

 • mjanek Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Nie kilkadziesiąt a dokładnie 5 szt. po 120 l ,a gdzie tak chucznie zapowiadane ognisko?
  brak zdjęć,czyżby sprzatali tylko prezes i v-ce prezes koła Pasja ?