O sukcesach naszych spinningistów słów kilka...

Wędkarstwo to oprócz spokojnego wypoczynku nad wodą, to dla niektórych, także wymagający zaangażowania sport. Wymagający, ponieważ dla osiągnięcia dobrych wyników, trzeba poświęcić dużo czasu oraz niekiedy funduszy. Konkurencja nie śpi, podnosząc tym samym poprzeczkę coraz wyżej.

Są wśród członków naszego Koła zawodnicy spinningowi, którzy doskonale o tym wiedzą i niemalże każdy weekend poświęcają zawodom lub treningom, by zdobywać cenne doświadczenie. Do tych zawodników należą m.in. koledzy Tomasz Nowak, Piotr Stojowski, Andrzej Król, Grzegorz Sikora, Tomasz Kozuń, Andrzej Jędrzejczyk, Tomasz Dudek, Robert Czyrski, Marcin "Ziaro" Ziarnik, którzy w większości będą nas reprezentować na arenie ogólnopolskich zawodów.

Tomasz Nowak i Piotr Stojowski od 2016 roku reprezentują nas w Teamowym GPx PL. Ubiegły rok dla teamu SMKS Wrocław był bardzo udany, ponieważ zdobyli 7 miejsce na Teamowych Mistrzostwach Polski, a cały cykl GPx ukończyli na 9 miejscu. Ten rok, również rozpoczął się świetnie, ponieważ na zawodach, które odbyły się na Martwej Wiśle w okolicach Gdańska, zajęli 3 miejsce, zdobywając w turach 12. i 2. miejsce na 60 obsad, a wynik zbudowały 3 szczupaki 82 cm największy) i 22 okonie.

Andrzej Król i Grzegorz Sikora, zdobyli natomiast prawo startu w Teamowych Mistrzostwach Polski 2019, wygrywając Okręgowe Mistrzostwa Polski Teamów, tym samym zdobywając tytuł Mistrzów Okręgu Wrocławskiego. Zawodnicy w Mistrzostwach złowili aż 4 sandacze.

Tomasz Kozuń i Andrzej Jędrzejczyk w tym roku podjęli trud awansu do tzw. Pierwszej Ligi, czyli wspomnianego wcześniej GPx Polski. Łowiąc dwa szczupaki i dwa okonie, zajęli 11 miejsce, co dało im awans i prawo startu w GPx PL 2020.

Tomasz Dudek dołączył do naszego Koła w tym roku i już od pierwszych zawodów okręgowych świetnie sobie radzi, co potwierdził, zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Okręgu. Zawody odbyły się 8-9.06 w ciężkich warunkach na trudnym łowisku, jakim jest rz. Odra w Lubiążu. Pierwsze miejsce w pierwszej turze mistrzostw dały Tomkowi boleń i pięć okoni, a w drugiej turze trzy okonie dały drugie miejsce w sektorze. Warto tu, również wspomnieć o drużynowej klasyfikacji, gdzie Tomek wraz z Andrzejem Królem zajęli świetne drugie miejsce.

Wśród zawodników starających się o prawo startu w GPx PL 2020, są także Robert Czyrski i Marcin Ziarnik. Jednak złowione okonie szczupak i boleń niestety nie wystarczyły na awans spośród silnej konkurencji złożonej w dużej mierze z miejscowych wędkarzy. Robert wraz z Tomaszem Nowakiem i Tomaszem Dudkiem będzie nas reprezentował na Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które odbędą się na mazurskim jeziorze Orzysz.

Zachęcamy wędkarzy do aktywnego startu w zawodach wędkarskich, ponieważ jest to niesamowita przygoda obarczona wyrzeczeniami, ale by zdobywać szczyty, trzeba iść pod górę ;)