Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z nocnych zawodów gruntowych.

   W dniach 13-14.07.2019 Koło nr 39 Okoń ze Strzelina zorganizowało nocne zawody wędkarskie. W zawodach udział wzięło 48 osób z 8 kół, 6 z Okręgu Wrocław i 2 z Okręgu Wałbrzych. Nie zabrakło Prezesa ZO Wrocław Andrzeja Świętacha, który brał udział w zawodach i pokazał, jak się łowi ryby.

   Po losowaniu stanowisk wędkarze udali się na swoje stanowiska i o godzinie 18:00 przystąpili do rywalizacji. Najlepsi już po kilku minutach zgłaszali po kilka dużych ryb. Około godziny 21:00 organizatorzy roznieśli uczestnikom zawodów ciepły poczęstunek. O godzinie 24:00 sędziowie rozpoczęli pierwsze ważenie ryb, żeby nie przetrzymywać zbyt długo ryb w siatkach i aby ryby w dobrej kondycji wróciły do wody.

   Po pierwszym ważeniu kilku wędkarzy miało ponad 10 kg złowionych ryb, a dwóch młodych uczestników miało piękne amury, Błażej Janowski miał amura o wadze 5,0 kg, a Michał Nowak złowił amura o wadze 4,5 kg. Pomimo złowienia takich pięknych okazów do najlepszych zabrakło po kilka kilogramów.

   Łowienie zakończono o godzinie 10:00 i sędziowie przystąpili do ostatecznego ważenia oraz podsumowania wyników. Najlepszym zawodnikiem okazał się Mołdawiak Tomasz Koło nr 16 Oława, łowiąc 27,25 kg ryb. Drugi był Prezes ZO Wrocław Świętach Andrzej z wynikiem 22,66 kg a na trzecim miejscu uplasował się Susło Tomasz, łowiąc 22,54 kg ryb. Łącznie w zawodach złowiono 232,57 kg ryb, były to w znacznej mierze małe leszczyki, krąpie, kilka karpi i karasi. Przed wręczeniem nagród kol. Piotr Stojowski w imieniu Zarządu Koła wręczył najmłodszym uczestnikom zawodów za wytrwałość czapeczki firmy Dragon ufundowane przez Sklep Wędkarski Bass. Najlepszym wręczono puchary i drobne upominki, po czym przystąpiono do losowania nagród spośród wszystkich uczestników zawodów.

   Po wręczeniu nagród Piotr Stojowski poinformował o kolejnych zawodach, które odbędą się w dniu 31.08-01.09 i są to zawody gruntowe nocne, w których ma prawo startu każdy członek PZW z aktualnie opłaconymi składkami na Okręg Wrocław. Zapisy w sklepie wędkarskim Bass lub telefonicznie 509-874-867 lub 881-019-443.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin