Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z obozu wędkarskiego, ZDZIESZOWICE 2019.

   W dniach 02-04.08.2019 Koło Wędkarskie Okoń po raz kolejny zorganizowało najmłodszym wędkarzom z naszej gminy obóz wędkarski w Zdzieszowicach woj. opolskie. Tym razem w obozie udział wzięło 14 dzieci i jak zawsze 4 młodzieżowych instruktorów wędkarstwa.                      Tradycyjnie wyjazd odbył się spod sklepu wędkarskiego Bass. Dzieci na miejsce dotarły o godzinie 13:30, gdzie po zakwaterowaniu przywieziono obiad. Po obiedzie młodzieżowy instruktor wędkarstwa Piotr Stojowski pokazał uczestnikom obozu, jak należy przygotować zanętę wędkarską, a w akwarium dzieci widziały, jak pracują kule zanętowe. Wytłumaczono, w jakim celu dodaje się do zanęt gliny i kleje wędkarskie, a także pokazano najmłodszym, do czego służy wyważarka i jak się nią posługiwać. Mając na uwadze, że w dniu następnym odbędą się zawody wędkarskie, prezes Koła Pan Andrzej Król, pomagał dzieciom w przygotowaniu zanęt wędkarskich na zawody.

   W sobotę rano, szybkie śniadanie i przygotowanie do zawodów. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych do lat 11 i od lat 12-16. Po rozlosowaniu stanowisk dzieci udały się na swoje stanowiska i przystąpiły do rywalizacji. Z powodu bardzo wysokiej temperatury zawody trwały 3 godziny. Po zakończeniu zawodów sędziowie przystąpili do podsumowania wyników.

   W kategorii do lat 11 najlepszy okazał się Andrzej Ziółkowski, drugi był Alan Szczepański, a trzeci Patryk Kozak. W kategorii dzieci 12-16 najlepszym okazał się Jakub Kuropatnicki, drugie miejsce zajął Hubert Misiewicz a na trzecim miejscu uplasował się Szymon Zarewicz. Największą rybą zawodów był lin 27 cm złowiony przez Jakuba Kuropatnickiego.

   Po rozdaniu nagród dzieci miały czas wolny, który spędziły pod strumieniami wody na stanicy wędkarskiej. Wieczorem Piotr Stojowski sprawdził znajomość najmłodszych z wiedzy wędkarskiej, dając uczestnikom do rozwiązania testy wędkarskie. Ku zaskoczeniu wszystkich opiekunów dzieci wykazały się dużą znajomością ustawy o rybactwie śródlądowym oraz regulaminu PZW.
   Popołudniową sobotę oraz niedzielę większość uczestników obozu spędziła czas nad rzeką Odrą. Koledzy Andrzej i Piotr pływali z dziećmi po rzece Odrze, zdradzając im tajniki wędkarstwa spinningowego z łodzi a w tym samym czasie pani Ewa Statkiewicz i pan Włodzimierz Sandałowicz zajmowali się inną grupą dzieci. Uczestnicy obozu łowili z łódek i z brzegu swoje pierwsze ryby na spinning. W większości przypadków były to okonie, klenie. Trafił się też sum, którego na kiju miał Michał Szymura, ale po 40-minutowej walce sum okazał się zwycięzcą (nie wytrzymała żyłka). Po wyczerpującym łowieniu i zmęczeniu (głównie opiekunów) wyciągnęliśmy łódki z rzeki Odry i wróciliśmy do stanicy wędkarskiej, szykując się do powrotu do domu.

   O godzinie 17:00 wyjechaliśmy ze stanicy wędkarskiej i szczęśliwie dojechaliśmy do Strzelina pod sklep wędkarski Bass, o godzinie 18:30, gdzie na najmłodszych czekali już opiekunowie.
   Zarząd Koła pragnie podziękować pani Burmistrz za pomoc finansową, prezesowi Koła panu Andrzejowi Król, pani Ewie Statkiewicz, która zadbała o jedzenie dla najmłodszych i Piotrowi Stojowskiemu za wypożyczenie łódki i przekazanie dużej wiedzy wędkarskiej najmłodszym oraz naszemu ulubionemu Panu Ziomkowi, czyli Włodzimierzowi Sandałowiczowi.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin