Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

RELACJA - "WĘDKARSKA KUPALNOCKA - PUCHAR LESZCZA"

Jak nocą nad wodą było.

Zawodnicy z Połczyna Zdroju, Koszalina i Rosnowa zwyciężali w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich III Festynu pn. „Wędkarska Kupalnocka – Puchar Leszcza 2015”.

 Miejscem imprezy było Rosnowo - malownicza wioska położona na zachodnim skraju Jeziora Rosnowskiego.

Gruntowy maraton wędkarski rozpoczęto w sobotę 27 czerwca o godzinie 17.00 walcząc o zaszczytny tytuł najlepszego „nocnego wędkarskiego marka”.

Do rywalizacji stanęło 33 zawodników, w tym jeden junior pod opieką mamy. Na koszalińską ziemię najwięcej zawodników przybyło w Miastka, Białego Boru i Polanowa.

Pogoda dopisała, ryby też. Organizator przez okres nocy gwarantował gorące napoje, słodycze i grila.

Zakończenie maratonu nastąpiło w niedzielne południe.

Tę konkurencję wygrał Eugeniusz Kalinowski z Koszalina łowiąc ponad 5 kilogramów leszczy i płoci. Tuż za nim uplasował się Adam Alfs z Miastka i Sebastian Kaczorowski z Białego Boru.

Zawodnicy złowili ponad 40 kilogramów ryb, w tym trzy piękne liny. Po zważeniu ryby wypuszczono do wody.

W niedzielny poranek po godzinie 7.00 rozpoczęli spinningiści.

Wystartowało 32 zawodników, którzy do dyspozycji mieli ponad połowę Rosnowskiego Jeziora. Zawody odbywały się na żywej rybie. Komisja sędziowska obserwowała przebieg zawodów i mierzyła ryby z łodzi.

Tę konkurencje wygrał Andrzej Książek z Połczyna Zdroju łowiąc ponad 60 centymetrowego szczupaka oraz okonia mierzącego 34 cm. Następne miejsca zajęli zawodnicy( Jerzy Gancarz i Bogdan Pazio), którzy polowali na duże okonie a „trzydziestki” nie były rzadkością.

Zawody spławikowe rozegrano na kanale energetycznym, który jest w przebudowie.

Podziękowania kierujemy do szefostwa Elektrowni Wodnej w Rosnowie za umożliwienie przeprowadzenia zawodów. Wystartowało 18 zawodników w tym jedna juniorka.

Zwyciężył znający świetnie teren łowiska, zawodnik z Rosnowa Krzysztof Mikołajczak, łowiąc m. innymi 53 centymetrowego szczupaka. Drapieżnik połakomił się na holowaną na delikatny spławikowy zestaw niewielką płotkę. Nie puścił jej, dopóki nie znalazł się w podbieraku. Hol trwał kilka minut. Tuż za zwycięzcą uplasował się Krzysztof Wyrwisz i Mirosław Biczysko.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci tabletów „Canon”, nawigacji samochodowych i telefonów komórkowych. Za miejsca od 4 do 6 nagradzano wędkarskimi kołowrotkami.

Dla każdego uczestnika przygotowano upominek, w tym wiele bardzo cennych, które rozprowadzono na zakończenie imprezy w formie losowania. Każdy z ponad 80 zawodników otrzymał pamiątkę z „Wędkarskiej Kupalnocki”.

Organizatorzy festynu a byli nimi Mieleński Wędkarski Klub Sportowy „Jurmen” oraz nowopowstałe w Koszalinie koło wędkarskie „Rokosowo – Jedliny” dziękują głównemu sponsorowi, Grzegorzowi Leszczowi („Puchar Leszcza”) właścicielowi hurtowni spożywczej „GRZEŚ” w Trawicy k/ Sianowa.

Grzegorz jest jednocześnie prezesem w/wymienionego koła wędkarskiego.

Dziękujemy także za wsparcie Państwu Annie i Waldemarowi Sierak – właścicielom firmy aptekarskiej „Magnum I”.

Dobre samopoczucie na takiej imprezie gwarantuje dobry posiłek, czego organizatorzy nie zapomnieli. Przez cały okres festynu można było skorzystać z gorących i zimnych napoi, różnego rodzaju słodyczy, domowego smalcusiu, czy grilowanych kiełbasek.

Na zakończenie podano zupę gulaszową z pulpetami oraz ponad 20 kilogramów karkówki w kapuście.

Szczegółowe wyniki oraz fotorelacja z festynu– na stronach internetowych klubu „Jurmen” – www.jurmen.com.pl oraz koła Rokosowo - Jedliny http://www.3383.pzw.org.pl/ 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • Janusz Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

  Wstydzę się, że jestem członkiem PZW w Koszalinie. Takiej nienawiści nigdzie więcej nie uświadczysz. Wstyd p. lechutek. Wojny się p. zachciewa? Niektóre obraźliwe sformułowania podlegają pod &14 Statutu PZW. Skorzystajcie koledzy z tego.

 • lechutek Data dodania: 4 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • lechutek Data dodania: 4 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • pekape111 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 3 + / -

  Na głupotę nic nie poradzisz. Z prezesa "Przylesia" taki cham wychodzi. Zawiść żre. Skoro na otwartych zawodach tego koła jest ...........8 osób, to jak tu spokojnie usiedzieć. Trzeba komuś doszpilić. Jeszcze raz powtórzę, na głupotę..........

 • lechutek Data dodania: 4 lata temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin