Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Szkolna sekcja wędkarska HACZYK przy Zespole Szkół w Giedlarowej

O nas

haczyk_logo_18.jpgTrochę o Haczyku

 

Szkolna Sekcja Wędkarska HACZYK przy Zespole Szkół w Giedlarowej powstała w maju 2011 roku. Zaczynaliśmy od przysłowiowego zera. Nie mieliśmy nic, ani sprzętu ani tradycji ani nawet jakichkolwiek wzorców. Był pomysł.

Początkowo miała to być okresowa szkółka ułatwiająca zdobycie pierwszych szlifów, udokumentowanych kartą wędkarską.  Stało się jednak inaczej.

 Koniec roku szkolnego 2010/2011, wręczenie pierwszych kart wędkarskich, wcześniej udział w zawodach wędkarskich, rozbudził u chłopaków tylko apetyty do wspólnego spędzania czasu. Na wakacjach nie było tygodnia żeby chłopcy nie spotkali się w szkole. Omawiali wtedy plany kolejnych wypadów i treningów przed zawodami. No bo trzeba było się przygotować do najważniejszej imprezy 2011 roku jaką były zawody o Puchar Wójta Gminy Leżajsk tym bardziej, że była to impreza organizowana po raz pierwszy.

Niestety pucharu nie udało nam się zdobyć. Najlepszy z „Haczyka” Konrad Daź zajął drugie miejsce, przegrywając puchar kilkoma gramami czyli raptem jedną płotką.

Apetyty zostały jednak rozbudzone i we wrześniu wszyscy zadecydowali, że działamy nadal i zawiązujemy szkolną sekcję.

Z aprobatą dyrekcji szkoły i dzięki życzliwości Pana Krzysztofa Sobejki Wójta Gminy Leżajsk a także firmom wędkarskim JAXON, DRAGON, ROBOINSON, FISHER, KOSTAL, ULAR, TRAPER i BALSAX a ostatnio również PATROL, udało się skompletować podstawowy sprzęt i trochę drobnego asortymentu wędkarskiego.

W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować za serce, zrozumienie i okazaną nam pomoc.

W ciągu czterech lat działalności Haczyka przez Sekcję przewinęło się kilkudziesięciu chłopców. Większość z nich wcześniej nie miała najmniejszego kontaktu z wędkarstwem ale dzięki  udanej współpracy ze sponsorami mogli poznać i użytkować delikatny profesjonalny sprzęt.

Kończąc gimnazjum i jednocześnie przygodę z Sekcją byli już doświadczonymi pełnoprawnymi młodymi wędkarzami i niejednokrotnie  zdobywcami pucharów na różnych zawodach.

Prowadząc zajęcia teoretyczne w miesiącach zimowych i praktyczne nad wodą staram się w chłopcach ukształtować postawy proekologiczne i wzbudzić szacunek do wszystkiego co tworzy nasze środowisko naturalne. Dzięki temu wędkarstwo staje się okazją do przeżycia wspaniałej przygody.

Wiesław Furmański