Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

20-04-2020 NA TEN DZIEŃ CZEKALIŚMY WSZYSCY - MOŻEMY ŁOWIĆ - Komunikat w związku z COVID - 19

Aktualności | 2020-04-17 | Publikujący: Koło PZW "Wiarus"

 

20-04-2020 NA TEN DZIEŃ CZEKALIŚMY WSZYSCY - MOŻEMY ŁOWIĆ - Komunikat w związku z COVID - 19

W związku z ogłoszonym w dniu 16 kwietnia 2020 r. Rozporządzeniem Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zamieszczamy informację przekazaną z Sekretariatu Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb.

Oto treść komunikatu:
Departament Rybołówstwa uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 658 z późn. zm.) zakaz przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje do 19 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów tego konkretnego zakazu Rząd nie zamierza przedłużać, co oznacza, że z dniem 20 kwietnia 2020 r. obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jeziorach, rzekach i zbiornikach zaporowych).

Pamiętać jednak trzeba o pozostałych środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m).

Należy również pamiętać o obowiązujących przepisach ochronnych i innych uwarunkowaniach wynikających z ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2168 j.t.) i jej przepisów wykonawczych. Należy między innymi mieć na uwadze, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu (kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego), a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie.
Rozporządzenie Rady Ministrów:
http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000067401.pdf

                                                                             Zarząd Koła Relaks - Wiarus
                                                                                                     

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • rob70 Data dodania: 6 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  Dlugie,plomienne mowy,gornolotne mysli.Skad my to znamy.wystarczy dbac o higiene i tyle w temacie.

 • relaks relaks Data dodania: 6 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  relaks38

  Kolego rob70, dobrze że zabrałeś głos! w tej sprawie, bo doskonale odzwierciedla on w jaki sposób My (przepraszam Część z nas) podchodzi do odpowiedzialności i stosuje się do obowiązujących przepisów. Gdybyś napisał to tydzień temu, w części dotyczącej sportu byłbym skłonny przyznać Tobie racje. Ale napisałeś to w momencie, w którym zostały pozamykane lasy, parki, bulwary, place zabaw itp. A rekreacja sportowa na wolnym powietrzu w przestrzeniach otwartych została zabroniona. Czy się z tym zgadzasz, czy nie, opłacając kartę wędkarską przyjmujesz na siebie obowiązek przestrzegania obowiązujących Regulaminów a wędkarstwo jest zaliczane do sportu. Czy nam się to podoba? skoro jedziemy się „zrelaksować....”.Pewnie bardzo nam się nie podoba, ale pomyśl tylko logicznie ilu ludzi mijasz z iloma masz kontakt od wyjścia z domu poprzez zatankowanie samochodu i wracasz do Tych, o których się troszczysz i dbasz o ich bezpieczeństwo do żony, dzieci, krewnych. Jak jesteś w stanie udowodnić ze nie jesteś chory? Albo zarażony nie wrócisz? To też jest sianie niepokoju?. Ten czas, kwarantanny, zaostrzeń może się okazać wielką łaską dla każdego z nas, bo ukaże nam prawdę o dotychczasowym życiu. Wędkarstwo jest ważne, ale są rzeczy ważniejsze. Każdy z nas jest dzieckiem, mężem i rodzicem. To są najważniejsze powołania w życiu każdego człowieka.
  Zarząd Główny PZW zamieścił ostateczne stanowisko:
  http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/203986/60/oficjalnie_wedkarstwo_zabronione_wchodzenie_do_lasow_rowniez
  I dodam tylko na koniec Kolego rob70, dobrze że dyskutujemy na łamach strony ZO PZW i że mamy taką możliwość, ale pochyl się nad tematem i sprawdź krzywą zachorowań z dnia w którym został opublikowany apel i z dnia dzisiejszego - czy to jest sianie niepokoju? Bądź prawdziwym facetem i podpisz się z imienia i nazwiska pod swoim postem. Nie mam prawa i nie chcę oceniać Twojej postawy, ale w dobie tak dużego zagrożenia Nas wszystkich, nie zaszkodzi trochę pokory i odłożenia SWOJEGO "JA" na inne czasy.
  Do miłego spotkania nad wodą.

 • rob70 Data dodania: 6 miesięcy temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Gdzie najchętniej lubisz łowisz ryby?
Zb.Nielisz
Zb.Krynice
Rz.Wieprz
Rz.Bug
inne
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin