Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Informacja zb. Topola i Kozielno

Aktualności | 2010-10-01 | Publikujący: Koło Wałbrzych KWK

Zbiorniki wodne Topola i Kozielno

20100713_003.jpgZbiorniki Wodne Topola (275 ha) i Kozielno (270 ha) znajdują się nieopodal Kamieńca Ząbkowickiego (na terenie powiatu ząbkowickiego). Zlokalizowane są przy tzw. "betonce" t.j. trasie Kamieniec Zbk. --> Paczków. Są to największe zbiorniki nizinne użytkowane rybacko-wędkarsko przez Okręg PZW w Wałbrzychu. Z gatunków dominujących należy wymienić leszcza, krąpia, płoć, ukleję, jazia, lina, karasia srebrzystego, okonia, szczupaka, sandacza i bolenia. W zbiornikach występują również przepiękne karpie, amury oraz klenie i świnki (zwłaszcza w strefie ujścia rzeki Nysy Kłodzkiej - Topola). 
Topola i Kozielno wchodzą w skład tzw. Obwodu Rybackiego III.2. rzeka Nysa Kłodzka Nr 2.
W "Obowiązkowym rejestrze wędkowania i połowu ryb - Dolny Śląsk" zb. Topola zapisany jest pod numerem 331 P, a Kozielno 332 P (P - dozwolony połów ryb z łodzi). Przypominamy, że obecnie wydawny rejestr dedykowany jest jedynie połowom prowadzonym w danym roku kalendarzowym.

Administratorem zb. Topola i Kozielno jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Kierownikiem zbiorników jest  Pan mgr inż. Jerzy Pawlus, który w porozumieniu z Władzami ZO PZW w Wałbrzychu sprawuje nadzór i określa warunki turystyczno-wędkarskiej rekreacji na tym terenie.

Zachowanie się w sąsiedztwie budowli hydrotechnicznych oraz korzystanie z wód reguluje tzw. "Prawo Wodne".        

                           regulamin_rzgw_popr.jpg

W związku z powyższym nad brzegami Kozielna i Topoli zostały umieszczone stosowne regulaminy stanowiące, że:

 

W szczególności zabrania się:

 

- niszczenia lub uszkadzania urządzeń hydrotechnicznych (wały, zabezpieczenia skarp, repery, piezometry itp.),
- zanieczyszczenia wód ściekami,
- mycia pojazdów samochodowych nad brzegami zbiorników,
- rozbijania namiotów oraz przyczep campingowych na skarpach, koronie zapór i
obwałowań bocznych,
- biwakowania na skarpach i obwałowaniach bocznych,
- palenia ognisk oraz kąpieli,
- jeżdżenia samochodami oraz motocyklami po skarpach oraz koronie zapór i
obwałowań,
- parkowania samochodów i motocykli na skarpach i koronie obwałowań,
- zanieczyszczania obrzeży zbiorników.  

 

Celem parkowania pojazdów, biwakowania i rozstawiania namiotów wytyczono specjalne miejsca (szczegółowe namiary zaznaczono na mapie wód Okręgu dostępnej w każdym Kole PZW).

 

           Zarząd Okręgu PZW w Wałbrzychu ustanowił ponadto regulamin wędkowania obowiązujący na Kozielnie i Topoli, który został umieszczony 20100713_004.jpgnad brzegami zbiorników przez Koła w Kamieńcu Zbk. i Ząbkowicach Śl.


Ponieważ jedną z drażliwszych kwestii dot. wód drobnych i tych większych są śmieci (wszechobecne niestety), ZO PZW w Wałbrzychu zakupił dwa dodatkowe kontenery na ich składowanie.

 

 

20100713_006.jpg     

      

  ------>     Taki widok razi prawdziwych Wędkarzy.
Niestety na łowiskach panuje z reguły dużo większy bałagan. Sam miałem przyjemność sprzątania brzegów zbiorników
Kozielno oraz Topola. To co zwykle kryją przybrzeżne kępy krzaków i trzciny wywołuje dreszcze. Można w nich odnaleźć takie skarby jak kłębowiska żyłki wędkarskiej, puste puszki po kukurydzy, konserwach, szklane i plastykowe butelki, puszki po piwie czy pudełka po robactwie - zgroza !!! 

 

 

Apeluję zatem do wszelkich wędkarzy o przestrzeganie w/w regulaminów oraz dbałość o nasze wspólne dobro jakim jest przyroda.
Pozwoli to nam uniknąć nieprzyjemności podczas kontroli prowadzonych zarówno przez Państwową jak i Społeczną Straż Rybacką oraz Kierownictwo Zbiorników Wodnych Topola i Kozielno.

 

 

przyjemności z wędkowania życzy,
Rafał Diug - Biuro ZO

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • Szatny Marek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  marekszatny

  Święta prawda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Łukasz Pozdrowiania

 • suhhar Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  ŁUKASZ BRAWO !!! masz całkowitą rację ! w lubuskim są jeziora własnie tak zrobione że częśc zbiornika jest dla rekreacji(namioty,brak zakazu kąpieli itp) a czesc dla wedkarzy i nic złego sie nie dzieje tylko w dolnośląskim wiecznie jakis problem z uchwalami itp. JEstem jak najbardziej za takim rozwiazaniem. Kazde zlamanie zakazu np kąpiel poza wyznaczonym miejscem i mandat. A nie gdzie stoją tam robia burdel.

 • Bisek Łukasz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  bisior

  Jak najbardzej - macie rację, tylko jedno ALE...
  Zbiorniki Kozielno i Topola są (z tego co mi wiadomo) flagowymi zbiornikami Okręgu Wałbrzych; i teraz pytanie: Dlaczego Okręg nie miałby przytulać kasy z częściowego udąstępnienia brzegów jeziora (jezior) dla tzw. rodzin wędkujących. Sam chętnie wybrałbym się z rodziną nad jezioro, pod namiot, ze znajomymi i -oczywiście - z wędkami. Wystarczy wydzierżawić od "Polish Bauera" kawałek łąki, zrobić pole namiotowe, zjazd dla łódek i kosić kasę. Może warto pójść w tę stronę niż wysłuchiwać ciągłych pretensji od wędkarzy.
  Bardzo dużo Okręgów poszło w tym kierunku bo chyba to jest przyszłość PZW.
  Pozdrawiam i życzę połamania kija na końcówkę roku
  Łukasz

 • Szatny Marek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  marekszatny

  Drogi Kolego najpierw się zagłęb w uprawnienia straży ( KONTROLERÓW ) SSR czyli społeczna straż rybacka nie posiada uprawnień do wystawiania Mandatów , co najwyżej może zrobić to skierować sprawę do koła o ukaranie .
  nie myl SSR z PSR czyli Państwom Strażą rybacką oni mają prawo wystawienia mandatu ale co do kasy dla ZWIĄZKU niestety ani zeta :)
  A co do KONTROLII za to jest odpowiedzialny tamtejszy Komendant

 • suhhar Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  Marek przede wszystkim KONTROL I KONTROL !!! wiesz ile by zwiazek mial kasy jakby mandaty sie posypały. Wystarczy cos chciec zrobic a nie wszystko na odpierdziel robic chocby ten slip dla łodek.

 • Szatny Marek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  marekszatny

  Pszcze Gadanie Kolego Michał :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) Pytanko - a ty co byś zrobił lepszego ????????????????

 • suhhar Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń