Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Konferencja Rady ds. Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego "Ściana Wschodnia - 2016"

 

Konferencja Rady ds. Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego

"Ściana Wschodnia - 2016"

Konferencja odbyła się w dniach 11-12 marca 2016 w Hotelu Jarosław. Zorganizowana została przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu – Radę ds. Młodzieży.

Tematem konferencji była dotychczasowa praca z młodzieżą w poszczególnych okręgach oraz omówienie planów i kierunków dalszej działalności. Przedstawiciele okręgów przedstawili prezentacje z działalności Komisji Młodzieżowych, a następnie omówiono organizację wspólnych imprez: Młodzieżowej Ligi Podkarpackiej oraz Młodzieżowych Mistrzostw Strefy Wschodniej. Opracowano również Regulamin Zawodów.

 

Na Zaproszenie Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Konferencji uczestniczyli :

Pan Dariusz Tracz V-ce Burmistrz Miasta Jarosławia, któremu Prezes ZO PZW w Przemyślu Jan Bieniasz wręczył Atlas Wód PZW w dowód uznania i podziękowania za dotychczasową współpracę.

Pani Anna Ostafińska - która przedstawiła prezentację na temat działalności Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie. Prezentacja obejmowała również ofertę rybacko – rekreacyjną a także możliwości organizowania na zbiornikach zawodów rodzinnych. Na terenie gospodarstwa rybackiego w Starzawie odbyły się również zawody rangi krajowej Sensas – Challenge -2015r.

Pan Dr Tomasz Kulesza Przewodniczący Związku Łowieckiego w Przemyślu –podziękował za zaproszenie i omówił współpracę z Polskim Związkiem Wędkarskim w tym prowadzenie wspólnych zajęć ekologicznych (PZW i PZŁ) oraz organizację wspólnych zajęć w terenie: zagroda myśliwska, pokaz psów myśliwskich, zajęcia praktyczne nad wodą, omawianie pozytywów i negatywów na przykładzie Małej Elektrowni Wodnej w Radawie. Dodatkową atrakcją takich zajęć jest pieczenie kiełbaski przy ognisku wysłuchując legend.

W drugim dniu Konferencji zwiedzono Starówkę Jarosławską oraz podziemia Miasta Jarosławia. Kolejnym punktem była wizyta w jednym z najstarszych kół wędkarskich w Polsce, które cieszy się ponad 130 letnią tradycją rybacko- wędkarską. Od 17.07.1879r. Koło działało w ramach Krajowego Towarzystwa Rybackiego a następnie Sportowego Towarzystwa Rybackiego aż do 1950 roku. Powstaje wówczas Polski Związek Wędkarski.

W Konferencji uczestniczyli Członkowie Komisji Młodzieżowych z Okręgów PZW:

Białystok, Biała Podlaska, Siedlce, Radom, Kielce, Lublin, Chełm,

Zamość, Tarnobrzeg, Rzeszów, Przemyśl oraz Krosno, a także:

 

Przewodniczący Rady ds. Młodzieży PZW ZG w Warszawie - kol. Wiesław Miś Prezes Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu - kol. Jan Bieniasz
Vice Prezes ZO PZW w Przemyślu - Mariusz Mitko
Dyrektor Biura ZO w Przemyślu - Bogumił Antoniewski
Prezes Koła "Jarosław - Miasto" - kol. Józef Maziarek

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin