Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nowy numer Wiadomości Wędkarskie 5/2020

Aktualności | 2020-04-14 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy! Wokół wiosna, a nas to nie cieszy. Globalny wirus w jednej chwili zniweczył wszystkie plany. Zgasił radość życia, przyjemność wędkowania. Zabronił oddychać pełną piersią. Nie miało i nie powinno tak być. To trudny czas, który trzeba przetrwać, wytrzymać, przeczekać. Ale to się skończy. I na naszej ulicy znów zaświeci słońce.

 

Pytacie, czy pierwszego i w kolejne dni maja będzie można wędkować? Tego dzisiaj nie wiemy. Rząd w każdej chwili może wprowadzić kolejne obostrzenia, a nawet stan nadzwyczajny. Poza tym szansa, że do tego czasu pokonamy epidemię, jest niewielka. Dlatego powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i nie planować ryzykownego dla zdrowia wędkowania. Ryby przecież nie uciekną...

 

Pamiętam słowa wędkarza, który dość późno przyjechał w maju nad wodę i nieśpiesznie rozkładał wędki. Gdy koledzy po kiju mieli już po szczupaku, on wypływał łodzią na jezioro. Śmieli się z niego, że łowisko „pozamiatane”, że same niedobitki zostały. – Chłopaki, moich ryb i tak nie wyłowicie – rzucił na odczepnego.
I tak było. Po dwóch godzinach spłynął do brzegu z 6-kilogramowym szczupakiem!

 

Kochani, serdecznie zapraszam do lektury „WW”. Oprócz tradycyjnie poruszanych w maju tematów, piszemy o możliwości wnoszenia składek członkowskich całorocznych przez Internet. To w tej chwili najbezpieczniejsza forma uzyskania zezwolenia na wędkowanie. Piszemy też o skutkach globalnego ocieplenia – jak wpływa na życie organizmów wodnych. Czy ryby wcześniej wyruszają na tarło? Czy grozi nam inwazja obcych gatunków? Na te i inne pytania odpowiada nasz znakomity autor, wykładowca SGGW w Warszawie dr hab. Paweł Oglęcki.

 

W lutym odnotowaliśmy nowy rekord Polski – 4-kilogramowego klenia, mierzącego 67 cm! Co ciekawe, dorastał w jeziorze (szczegóły na str. 6). Polecam także naszą relację z poznańskich targów Rybomania 2020.

 

Wszystkim Czytelnikom życzę szczególnie dużo zdrowia i pamiętajcie – Waszych ryb nikt nie wyłowi!

 

Redaktor Naczelny ANDRZEJ ZIELIŃSKI

   

Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin