Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Komunikat Biura ZO dot. Porozumień

Komunikaty | 2014-02-27 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

POROZUMIENIA - INFORMACJA

o zasadach dotyczących zawartych porozumień pomiędzy

 Okręgami PZW na 2014 rok.

 

1.        Porozumienie z Okręgiem PZW Krosno:

Wędkarze obu umawiających się Okręgów mogą nieodpłatnie wędkować na wszystkich wodach (nizinnych i górskich) umawiających się Okręgów pod warunkiem posiadania zezwoleń uprawnionych do rybactwa tj. Okręgów Krosno i Przemyśl oraz  prowadzenia rejestrów połowów stosownie do posiadanych uprawnień wynikających z opłaconych składek w Okręgu macierzystym.

U W A G A: Zezwolenie Okręgu Krosno uprawnia tylko na 40 krotne wejście na

                      wody górskie Okręgu Krosno.

Stosowne zezwolenie i rejestry połowów należy pobrać w macierzystym Kole.

 

2.        Porozumienie z Okręgiem PZW Rzeszów:

a/  wędkarze Okręgów PZW w Rzeszowie i Przemyślu odznaczeni „Złotą Odznaką z Wieńcami”, „Złotą Odznaką” i „Srebrną Odznaką PZW” uprawnieni  są do nieodpłatnego wędkowania na wszystkich wodach nizinnych obu umawiających się Okręgów, pod warunkiem opłaconej składki na wędkowanie Okręgu macierzystego. Wędkowanie członków odznaczonych odbywa się na podstawie zezwolenia na amatorski połów ryb wraz z rejestrem połowu wydanego przez uprawniony Okręg.

     Zezwolenia należy pobrać w macierzystym Kole.

b/  w oparciu o porozumienie z 25.10.2013r. pomiędzy Okręgami PZW w Przemyślu i Rzeszowie, udostępnione są nieodpłatnie dla wszystkich członków obu Okręgów „wody graniczne” tzn.

Ø  rzeka San od promu w miejscowości Manasterz w dół rzeki do ujścia rzeki Wisłok do Sanu wraz z ujściem. Opisany odcinek udostępniony jest przez Okręg Przemyśl dla wędkarzy Okręgu Rzeszów.

Ø  Okręg Rzeszów udostępnia Członkom Okręgu Przemyśl, odcinek rzeki Wisłok od mostu w Białobrzegach do jego ujścia do Sanu wraz z ujściem.

            Wędkujących na tych odcinakach rzek obowiązują zezwolenia na amatorski połów  ryb wydane przez macierzyste Okręgi wraz z rejestrami połowów.  W rejestrach należy wpisać „wody graniczne” i zabierane ryby.

 

3.        Porozumienie z Okręgiem PZW Tarnobrzeg:

a/  wędkarze Okręgów PZW w Tarnobrzegu  i Przemyślu odznaczeni „Złotą Odznaką z Wieńcami”, „Złotą Odznaką” i „Srebrną Odznaką PZW” uprawnieni  są do nieodpłatnego wędkowania na wodach nizinnych w obwodach rybackich, pod warunkiem opłaconej składki na wędkowanie Okręgu macierzystego. Wędkowanie członków odznaczonych odbywa się na podstawie zezwolenia na amatorski połów ryb wraz z rejestrem połowu wydanego przez uprawniony Okręg.

    Zezwolenia należy pobrać w macierzystym Kole.

b/  pozostali Członkowie Okręgu Przemyśl i Tarnobrzeg mogą wędkować na wodach nizinnych w obwodach rybackich na zasadzie wzajemności z dodatkową składką na ochronę i zagospodarowanie wód w wysokości 50,- zł/rok.

     Podstawą do wędkowania jest posiadanie oddzielnego zezwolenia uprawnionego do rybactwa na wodach Okręgu Przemyśl i Tarnobrzeg.

     Zezwolenie to otrzyma wędkarz w czasie wnoszenia w/w składki.

 

 

Z innymi Okręgami w roku 2014 Okręg PZW w Przemyślu nie zawarł porozumień.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin