Aktualności | 2014-07-23 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

W dniu 18 lipca na terenie zbiornika „Paradzianka” odbyły się wędkarskie półkolonie Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu. Zajęcia trwały od godziny 10 do 14. Sztab organizacyjny tworzyli kol. Gruszel Jan (V-ce Prezes Okręgu PZW Sieradz ds. młodzieży), kol. Stanisław Wilczyński (inspektor ds. szkolenia młodzieży PZW Okręg Sieradz), kol. Tomczyk Stanisław oraz kol. Szwed Józef. W półkoloniach wzięło udział 40 dzieci. Nad bezpieczeństwem dzieciaków oprócz kolegów ze sztabu organizacyjnego czuwały dwie Panie opiekunki ...... więcej

Wieści z Spławikowych Mistrzostw Polski 2014 - Kobiety

Aktualności | 2014-07-20 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

W dniach 19-20 lipca odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski w kat. Kobiet. Organizatorem zawodów był Okręg PZW w Lesznie. Zawody zostały rozegrane na zbiorniku Balaton w Miejskiej Górce. W zawodach uczestniczyło 44 zawodniczki. Okręg PZW Sieradz reprezentowały: kol. Kulka Lidia z koła PZW Boleń Sieradz zajmując w całych zawodach 15 miejsce (3 miejsce w sektorze pierwszego dnia i niestety dopiero 8 w sektorze drugiego dnia) oraz kol. Malinowska Julianna z koła PZW Zapolice zajmując ostatecznie miejsce 29 (11 miejsce w sektorze pierwszego dnia i 9 miejsce w ...... więcej

Wieści z Spławikowych Mistrzostw Polski 2014 - Seniorzy

Aktualności | 2014-07-14 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

W dniach 12-13 lipca odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski w kat. Senior. Organizatorem zawodów był Okręg PZW Tarnobrzeg. Zawody zostały rozegrane na zbiorniku Klimontów. W zawodach uczestniczyło 90 zawodników. Okręg PZW Sieradz reprezentowali: kol. Kulka Artur z koła PZW Boleń Sieradz zajmując w całych zawodach 4 miejsce (osiągając najwyższy wynik wagowy zawodów 19,42 kg, świetna postawa pierwszego dnia - zdecydowane prowadzenie i niestety troszkę gorsza drugiego dnia - 3 miejsce sektorowe nie pozwoliły na zajęcie miejsca na podium), kol. ...... więcej

Wieści z Spławikowych Mistrzostw Polski 2014

W dniach 4-6 lipca odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski w kat U14, U18 i U23. Organizatorem zawodów był Okręg PZW Opole. Zawody zostały rozegrane na zbiorniku Kluczbork. W zawodach uczestniczyło 132 zawodników w tym 40 kadetów (U14), 51 juniorów (U18) oraz 42 młodzieżowców (U23). Okręg PZW Sieradz reprezentowali: w kat. U14 (kadet) kol. Ratajczyk Weronika z koła PZW Zapolice zajmując w całych zawodach 38 miejsce, kat. U18 (junior) kol. Pakulski Bartosz z koła PZWSieradz Miasto zajmując ostatecznie miejsce 40, a w kat. U23 (młodzież) ...... więcej

Olimpiada Młodzieży zb. Strumień m. Chojne - 06.07.2014

Aktualności | 2014-07-11 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

W dniu 06 lipca na wodzie Koła PZW Sieradz Miasto rozegrane zostały pierwsze zawody Olimpiady Wędkarskiej Młodzieży Okręgu PZW Sieradz. Są one przeznaczone do najmłodszej braci wędkarskiej i mają za zadanie promować aktywny wypoczynek. W pierwszej edycji wzięło udział 13 zawodników. Każdy z nich zdobywał punkty w trzech dyscyplinach : rzut piłka tenisową do celu (z 10 m ), łowienie w wylosowanym stanowisku i rozwiązanie testu z wiedzy ekologioczno - wędkarskiej (w załączniku test z prawidłowymi odpowiedziami, plik w formacie pdf) Zawody wygrał kolega Szymon ...... więcej

Towarzyskie Zawody Spinningowe Okręgu PZW Sieradz - 29.06.2014 rzeka Warta m. Biskupice

Wyniki zawodów | 2014-07-01 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

W niedzielę 29.06.2014 na rzece Warcie w miejscowości Biskupice zostały rozegrane Towarzyskie Zawodu Spinningowe Okręgu PZW Sieradz. Mimo opadów deszczu, miejscami bardzo intensywnych na starcie zawodów stanęło 26 zapaleńców z 7 Kół Wędkarskich Okręgu PZW Sieradz. Główną część zawodników stanowili wędkarze Koła Okunek przy Zarządzie Okręgu, ale byli także spinningiści z Lutomierska, Pabianic, Pęczniewa, Sieradza i Zduńskiej Woli. Zawody rozpoczęły się zbiórką o godzinie 6.15 i odprawą na której Sędzia ...... więcej

Zaproszenie na Olimipadę Młodzieży Okręgu PZW Sieradz - 06.07.2014 zb. Strumień m. Chojne

Aktualności | 2014-06-26 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

Okręgwa Komisja ds. Młodzieży oraz Okręgowy Kapitanat Sportowy zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży w dniu 6.07.2014 zorganizowaną na zb. Strumień w miejscowości Chojne. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z Regulaminem Olimpiad Wędkarskich Młodzieży http://www.pzw.org.pl/47/cms/16870/regulamin_olimpiad_wedkarskich_mlodziezy"><kliknij tutaj> <kliknij tutaj>... więcej

UWAGA! Zakaz wędkowania na rzece Bóbr i zbiorniku Bojanów

Aktualności | 2014-06-24 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

Zarząd Okręgu PZW pragnie poinformować wszystkich wędkarzy wędkujacych na wodach PZW Jelenie Góra, iż w dniach 23-29.06.2014 wprowadza się zakaz amatroskiego połowu ryb na rzece Bóbr i zbiorniku Wojanów. W tych dniach organizowane są zawody muchowe Grand Prix Polski "Puchar Bobru 2014". Wyłączone z wędkowania jest: - rzeka Bóbr - od ujścia rzeki Lasek do rzeki Bóbr do pętli autobusowej w miejscowości Wojanów-Bobrów - rzeka Bóbr - od miejscowości Nielestno do miejscowości Marczów - zbiornik Wojanów od dnia ...... więcej

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW Sieradz 21-22.06.2014 zb. Strumień w m. Chojne - Wyniki zbiorcze

Wyniki zawodów | 2014-06-22 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

Mistrzynią Okręgu PZW Sieradz 2014 w kat. Kobieta została Kulka Lidia z Koła PZW Boleń Sieradz. I V-ce Mistrzynią Okręgu PZW Sieradz 2014 w kat . Kobieta została Malinowska Julianna z Koła PZW Zapolice. II V-ce Mistrzynią Okręgu PZW Sieradz 2014 w kat . Kobieta została Błaszczyk Wiesława z Koła PZW Sieradz Miasto. Mistrzem Okręgu PZW Sieradz 2014 w kat . Młodzież został Krajewski Dawid z Koła PZW Sum Sieradz. I V-ce Mistrzem Okręgu PZW Sieradz 2014 w kat . Junior został Adamczyk Michał z Koła PZW Lutomiersk. II V-ce Mistrzem Okręgu PZW Sieradz 2014 w kat . Junior ...... więcej

II tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu PZW Sieradz w kat. Kobieta i Młodzież - 22.06.2014

Druga tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu w kat. Kobiet i Młodzieży przyniosła uczestniczkom i uczestnikom sliny, porywisty i dosyć chłodny wiatr mimo, iż nastało kalendarzowe lato. Wyniki utrzymały sie na podobnym poziomie jak w pierwszej turze. Budowane głównie były na płotce, krąpiu i leszczyku, właściwie nie było żadnych bonusów w postaci karpi. Pełne wyniki: Kat. Kobiet L.p. Nazwisko i Imię Koło, Klub P.Z.W. Numer stanowiska Punktów [gram] Punkty karne Zajęte miejsce 1 Malinowska Julianna Zapolice 1 2 725 - 1,0 2 Kulka Lidia Boleń ...... więcej