Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Indywidualne Zawody Spławikowe o Puchar Prezesa Koła nr 4 "Wiarus"

W dniu 09. 08.2015r. jak zawsze na lewym brzegu rzeki Nysy powyżej mostu Kościuszki odbyły się indywidualne zawody spławikowe o Puchar Prezesa Koła nr 4 "Wiarus". Z racji wzmożonego okresu urlopowegom w szranki sportowej rywalizacji stanęło stosunkowo niewielu członków naszego koła.

Pogoda dopisała znakomicie i jak zwykle po krótkim przeszkoleniu przed godziną siódmą rano rozlosowano stanowiska i zawodnicy przystąpili do przygotowań zanęt wędkarskich i stanowisk łowczych. W międzyczasie członkowie Zarządu oczyścili fragment brzegu, na którym rozgrywane były zawody  z wszelkich nieczystości.

Punktualnie o godzinie 8.30 Sędzia Rpmuald Rypel dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. Z racji paujących od kilku tygodni afrykańskich wręcz upałów wszyscy sądziliśmy, że ryba nie będzie brała zbyt dobrze. Fakty były jednak dość zaskakujące.  Brania były nie były złe, żeby nie powiedzieć całkiem dobre.

Klasyfikacja końcowa ułożyła się następująco:

I miejsce  - Klimczak Ireneusz - 5,70 kg - 51 sztuk

II miejsce- Gołębiowski Piotr - 2,50 kg - 18 sztuk

III miejsce - Klimczak Zygmunt - 1,50 kg - 14 sztuk

IV miejsce - Pamuła Damian - 1,25 kg - 14 sztuk

 

Na uwagę zasługuje fakt, że zwycięzca kol. Ireneusz Klimczak znokałtował właściwie rywali uzyskując wagę i ilość ryb większą niż trzej następni zawodnicy razem wzięci.

Zawody sędziowali: Aleksander Kłakowicz oraz Romuald Rypel.  

Po podsumowaniu wyników rozdano okolicznościowe dyplomy i Zarząd koła tradycyjnie poczęstował kolegów przekąską w postaci kiełbaski z grila.

 

                                                       Saszak

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.