Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

9 czerwca 2019r Indywidualne zawody gruntowe - rzeka Nysa Kłodzka.

W dniu 09 czerwca 2019r odbyły się indywidualne zawody gruntowe Koła PZW nr 4 "Wiarus". Zawody tradycyjnie już rozegrano na lewym brzegu rzeki Nysy Kłodzkiej w Nysie powyżej mostu Kościuszki koło tzw kasztana. 

Do staru o godz. 7.00 przystąpiło 12 zawodników, co stannowi prawie 15 % członków naszego koła. Cieszy więc wzrastająca frekwencja. Trzeba jednak przyznać , że warunki pogodowe były tym razem wyśmienite - słoneczko , niewielki wiaterek a i rybka brała to jednemu to drugiemu zawodnikowi. Gdyby nie niewymiarowe sumy, zerwane jazie takie po około 1,5 - 2 kg kto wie jak zakończyłaby się  rywaliacja. w każdym razie nudy nie było - powiem więcej było ciekawie.

Od strony formalnej - punktualnie o godzinie 7.00, po krótkim przeszkoleniu i wylosowaniu miejsc zawodnicy rozpoczęli przygotowania do rywalizaci.

Punktualnie o godz. 7.30 sędzia głłówny zawodów w osobie kol. Romualda Rypla, dał znak do rozpoczęcia połowów. 

Rywalizacja trwała jak zwykle trzy godziny i o godzinie 10,30 sędzia główny oznajmił koniec zawodów. Po zważeniu złowionych sztuk okazło się, że podium kształtuje się następująco:

I miejsce zajął kol. Henryk Żukowski

II miejsce kol. Jan Jagielski

III miejsce kol. Aleksander Kłakowicz

 

Wszyscy trzej koledzy zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami oraz bonami wartościowymi. 

Na zakończenie tradycyjnie już,  Zarząd Koła PZW "Wiarus" poczęstował wszystkich uczestników kiełbaską z grilla.

Zapraszamy wsztskich kolegów na kolejne zawody - w dniu 16 czerwca 2019.Będą to zawody spławikowe "O puchar Prezesa Koła PZW nr 4 "Wiarus" w Nysie. Zbiórka jak zwykle przed godz. 7.00 na lewym brzegu rzeki Nysy Kłodzkiej w Nysie "Pod kasztanem".

 

                         Saszak

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.