Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

16 czerwca 2019r. Indywidualne Zawody Spławikowe o Puchar Prezesa Koła PZW nr 4 "Wiarus"

W dniu 16 czerwca 2019r ,  zgodnie z kalendarzem imprez sportowych na 2019 rok odbyły się Indywidualne Zawody Spławikowe o Puchar Prezesa Koła PZW nr 4 "Wiarus". Zawody odbywały się na lewym brzegu rzeki Nysy Kłodzkiej w Nysie powyżej mostu Kościuszki "Pod kasztanem". Przed rozpoczęciem zawodów uprzątnięto teren wokół łowiska.

Do staru o godz. 7.00 przystąpiło ośmiu zawodników. Po krótkim przeszkoleniu i wylosowaniu miejsc zawodnicy rozpoczęli przygotowania do rywalizacji.

Punktualnie o godz. 8.25 sędzia głłówny zawodów  dał znak do nęcenia a o godzinie 8,30 sygnał do rozpoczęcia połowów. 

Pogoda do wędkowania zapowiadała się piękna - po ostatnich opadach nie było zbyt gorąco a i na niebie w początkowej fazie zawodów dominowało słoneczko. Im bliżej końca zawodów pogoda robiła się coraz bardziej kapryśna i zaczęła pokazywać pazury w postaci kłębiących się coraz to większych chmur. Możliwe , że te zmiany pogody w trakcie zawodów spowodowały, że tym razem z braniami nie było najgorzej i prawie każdy z rywalizujących mógł na koniec stanąć przed wagą. Jednak najlepsze wyniki osiągnęli koledzy:

 

I miejsce kol. Arkadiusz Kacperek - zdobywca głównej nagrody i Pucharu Prezesa Koła PZW nr 4 "Wiarus" 2019

II miejsce kol. Henryk Żukowski

III miejsce kol. Jan Korczyński 

 

Wszyscy trzej koledzy zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami oraz bonami wartościowymi, a zwycięzca dodatkowo ww. pucharem.

Ponieważ były to ostatnie zawody wędkarskie dla członków koła w roku 2019 Zarząd koła zorganizował na zakończenie poczęstunek w postacji gorącej, aromatycznej grochówki, którą "wyczerpani" rywalizacją uczestnicy zawodów zjedli ze smakiem dzieląc się w międzyczasie opowieściami znad wody.

 

Zapraszamy wsztskich kolegów, którzy jeszcze nie brali udziału w zawodach lub pauzowali do czynnego udziału w zawodach sezonu 2020.Opróch sportowej rywalizacji jest to zawsze miło spędzony czas integracji nad wodą sprzyjający wymianie doświadczeń wędkarskich i nie tylko wędkarskich. 


Komplet rozegranych zawodów doje więc już możliwość podsumowania rywalizacji całego sezonu o tytuł "Wędkarz Roku 2019". Po podsumowaniu punktacji z wszystkich zawodów informacjię kto otrzymał to zaszczytne miano w tym roku zamieścimy na stronie. Wyniki wkrótce. 

 

Ps

Po zakończeniu zawodów, zapakowaniu sprzętu do samochodów i odpaleniu silników lunęło ja z cebra :-).

 

Saszak

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.