Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

„Woda dla życia” – piknik ekologiczny w Ośrodku Zarybieniowym PZW „Poliwoda” w Biestrzynniku

bezpiecz.jpg

W pikniku ekologicznym w Ośrodku Zarybieniowy PZW „Poliwoda” w Biestrzynniku wzięła udział 16 – osobowa grupa dzieci biorących udział w prowadzonej w naszej szkole szkółce wędkarstwa spławikowego i rzutowego. Uczennicom i uczniom towarzyszyli pani Iwona Opolska oraz panowie Jerzy Malinowski i Dariusz Łaski. Po Ośrodku Zarybieniowym oprowadzał nas dyrektor biura Zarządu Okręgu PZW Opole pan mgr inż. Jakub Roszuk. W naszym spotkaniu uczestniczył również specjalny gość Ośrodka -  pracownik naukowy Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie pan dr Andrzej Lirski. W trakcie zwiedzania Ośrodka Zarybieniowego dowiedzieliśmy się m.in. w jaki sposób hoduje się narybek, dlaczego się to czyni, w jakim celu i dla kogo. Mieliśmy okazję zobaczenia dorosłych pstrągów oraz ikrę, z której dopiero wylęgną się nowe ryby. Ośrodek wypracował Markę Opolskiego Pstrąga - jest to jedyna hodowla pstrąga na Opolszczyźnie.

Po zwiedzeniu Ośrodka Zarybieniowego udaliśmy się na wędrówkę ścieżką edukacyjną, po której oprowadził nas instruktor wędkarstwa, prezes Koła PZW „Kolejarz – Ofama” w Opolu pan Jerzy Malinowski. Ścieżka przedstawia walory pozaprodukcyjne stawów hodowlanych. Obserwując przyrodę można tu w sposób doskonały zobaczyć, jak cenna jest woda dla życia w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie tylko człowiek z niej korzysta, ale tylko człowiek potrafi ją zanieczyścić i spowodować wyginięcie wielu gatunków zwierząt, których życie jest z wodą związane. Dlatego realizując zadania szkółki wędkarskiej stale podkreślamy, że nie tylko woda dla życia, ale również życie w wodzie i każdy ma prawo. Woda jest wartością dostępną dla każdego żywego organizmu w ilości dla niego niezbędnej.

Po wędrówce po ścieżce edukacyjnej uczestnicy pikniku rozwiązali test ekologiczny dla każdego. Wyniki testu:

I miejsce – Julia Wałkiewicz z klasy VI

II miejsce – Jan Lisoń z klasy III

III miejsce – Zofia Iwanusa z klasy VI

Wyróżnienie: Anastazja Frydel i Maja Blach z klasy VI

Po ognisku z kiełbaskami odbyły się zawody sportowe – rzuty do tarczy Arenberga:

I miejsce  - Julia Wałkiewicz z klasy VI

II miejsce  - Łukasz Jaje z klasy II

III miejsce  - Maja Blach z klasy VI

Pobyt w Ośrodku Zarybieniowym PZW „Poliwoda” w Biestrzynniku okazał się być bardzo ciekawy, a jego gospodarze niezwykle gościnni, za co serdecznie dziękujemy.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.