Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

I integracyjne zawody wędkarskie pn. Puchar „Dwa Brzegi”

Komunikaty | 2019-01-10 | Publikujący: Okręg PZW w Tarnobrzegu

Taaka ryba

 

W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. na sandomierskim odcinku Wisły odbyły się I integracyjne zawody wędkarskie pn. Puchar „Dwa Brzegi”. Okazji dla organizacji imprezy było kilka. Z jednej strony wdrażany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zbydniowie gmina Zaleszany projekt „Płynie Wisła płynie”, dodatkowo Fundacja Fundusz Lokalny SMK - od kilku lat integruje wiślane działania i jako partner projektu przyjął z radością kolejną inicjatywę wiślaną a do tego to, co dla wszystkich okazało się ważnym akcentem: 100 lat Niepodległej. Stąd pomysł na zawody wędkarskie „Dwa Brzegi” nawiązujący do tego niebywałego wydarzenia aby razem z wędkarzami podkreślić, iż Wisła już nie dzieli a tylko namawia do współpracy, zabawy i rekreacji.

 

O tym, że inicjatywa trafiła w samo sedno świadczy liczna reprezentacja wędkarzy, którzy w liczbie 33 przybyli aż z 7 kół wędkarskich: Sandomierz, Osiek, Tarnobrzeg, Połaniec, Nowa Dęba, Zaleszany oraz Baranów Sandomierski. Po 4 godzinach zmagań z naturą ogłoszono wyniki:

Miejsce 1 - Turek Marian,  Koło nr 29 "Serbinów" Tarnobrzeg,

Miejsce 2 - Rzucidło Dariusz, Koło nr 19 Zaleszany,

Miejsce 3 - Pawłowski Zbigniew, Koło nr 19 Zaleszany.

Drużynowo zwyciężyła drużyna „Galicja” (prawy brzeg) ale w duchu współpracy i integracji piękny puchar przechodni przejął kol. Chmielewski Daniel z Koła nr 33 Sandomierz.

 

Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnicy poprzez aklamację przyjęli zamiar kontynuacji rywalizacji w roku przyszłym proponując termin zawodów w dniu 11 listopada. Fundacja Fundusz Lokalny SMK podjęła się wpisać imprezę w stały kalendarz imprez „Napędzanych Wisłą” i tym samym zabezpieczyć środki na nagrody i gorący talerz grochówki. Zapewne w te działania włączą się również koła wędkarskie jak i PZW Okręg Tarnobrzeg oraz inne instytucje.  

 

Ta udana impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc i wsparcie ze strony:

1.      kol. Roberta Korgi (koordynator wydarzenia) wraz z kolegami z koła nr 19 Zaleszany - logistyka, sprzęt, etc;

2.      kol. Roberta Bąka, pomysłodawca i koordynator projektu „Płynie Wisła płynie”,

3.      Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej z Sandomierza - udostępnienie namiotu na bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu,

4.      sandomierskiego MOSIRu - za gościnność i pomoc w dostępie do energii elektrycznej,

5.      Miasta Sandomierza - za wsparcie akcji Fundacji „100 lat Niepodległej. Historia. Ludzie. Przyszłość”,

6.      Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowie - za podjęcie się nietypowego jak na jednostkę OSP wyzwania i złożenie wniosku do programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

opr.

Stanisław Baska

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Kalendarz imprez

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin