Koło PZW Strzelce Opolskie - Miasto .
http://www.pzw.org.pl/521

Aktualności

Wędkarski Dzień Dziecka.

Aktualności | 2014-06-05 | Publikujący: Koło PZW Strzelce Opolskie "Miasto"

Dzieci wędkują z mistrzem Marcinem.

Dzień 01.06.2014 zapowiada się słoneczny, pomimo iż prognozy meteo są niezbyt optymistyczne. Wcześnie, bo już o godzinie 8/00 przybyli do nas zaproszeni goście. Zawitał do nas Mistrz polski Juniorów w wędkarstwie spławikowym Marcin Kurzepa, razem z nim gościmy jego rodziców Andrzej i Aleksandra Kurzepa. Zasponsorowali także sprzęt wędkarski oraz puchar dla „Najmłodszego samodzielnego wędkarza”. Trzeba wspomnieć że Aleksandra to nasza portalowa koleżanka Roxola (http://www.wedkuje.pl/). Puchar także ufundował nasz Zarząd Okręgu Opole za najlepszy wynik zawodów. Wśród zaproszonych gości byli także burmistrz Tadeusz Goc i przewodniczący R.M – Bogusław Farion.  Nasi najmłodsi wędkarze na zbiórkę przybywali dużo przed czasem. Wszyscy po potwierdzeniu swej obecności udawali się na stanowisko naszego gościa mistrza Marcina, by uczestniczyć czynnie w pokazie wędkarstwa wyczynowego. Marcin zaczął pokaz od postaw, omówienie, przygotowanie zanęt, zestawy, żyłki, haczyki. Dorośli także nasi wędkarze chętnie wsłuchiwali się w słowa i pokaz Marcina. Każdy mógł dotknąć, pomieszać, zawiązać, zarzucić pod czujnym i mistrzowskim okiem Marcina. Impreza ta obejmuje nie tylko dzieci i młodzież z naszego koła, jest organizowana dla dzieci i młodzieży naszego miasta i powiatu. Wielki Wędkarski Dzień Dziecka. W tej naszej corocznej imprezie udział zgłosiło 41 uczestników,  młodych wędkarzy. 

Do 7 lat – 9 dzieci.

Do 10 lat – 13 dzieci.

Do 14 lat – 19 dzieci.

Wszystkich obecnych gorąco przywitał nasz prezes koła Zdzisław Ćwieląg, także naszych zaproszonych gości. Po krótkim powitaniu prezes przedstawił obecnym program i regulamin imprezy. Teraz wszyscy rozeszli się do wyznaczonych sektorów według kategorii wiekowej. W każdym sektorze obecni są nasi wędkarze służąc pomocną radą i w razie problemów nie tylko tych wędkarskich. Tak już wybiła godzina dziesiąta, rozpoczęto zmagania. Słoneczko coraz wyżej na niebie, chmurek niezbyt dużo, lekki wiaterek. Pogoda marzenie. Najmłodsi wędkują 1 godz., średniaki 1 i ½ godz., a najstarsi 2 godz. Na stanowiska dzieci otrzymały napoje i małe słodkie co nieco. Rybki w tym dniu wspaniale współpracowały z naszymi młodymi wędkarzami. Mistrz Marcin postanowił także wędkować z pozostałymi naszymi adeptami wędkarstwa, by pokazać im jak wiele znaczą w wędkowaniu i jak wykorzystać te rady, porady które wcześniej nam zaprezentował. Tutaj muszę powiedzieć że Marcin po zważeniu swego „urobku” miał ponad 7 kilo ładnych rybek, a i nasze zuchy mieli wspaniałe wyniki.  Były ładne płocie, wzdręgi, dorodne leszcze. W powietrzu rozchodził się wspaniały zapach grilowanych specjałów, nad którymi to czuwały „mistrzowie grila” – Edward Kempka i Karolina Brol. Tak minęła już pierwsza godzina, ruszają sędziowie, a najmłodsi na smakowity poczęstunek i tak po kolei schodzą cyklicznie następne sektory. Po poczęstunku najmilsza chwila. Dyplomy, medale, puchary, nagrody rzeczowe (wspaniały sprzęt wędkarski) za zajęte miejsce. Medale pierwsze trzy miejsca w sektorze wręczał nasz gość sam mistrz Marcin. Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników dokonał nasz prezes Zdzisław Ćwieląg, burmistrz Tadeusz Goc i przewodniczący rady miasta Bogusław Farion. Natomiast puchar ufundowany przez Aleksandrę i Andrzeja Kurzepa otrzymał cztero letni Kuba Gorol, jako Najmłodszy samodzielny Wędkarz, zaś puchar ufundowany przez ZO Opole za Najlepszy wynik trafił do Natalii Wożniak za wynik – 1290. Bo trzeba Wam wiedzieć że: Wędkarstwo jest bowiem jednym z najlepszych, najlepiej wychowujących dzieci i młodzież zajęć. Podziękowali oni naszym uczestnikom dzieciom, młodzieży za wspaniałą zabawę, duży hart ducha. Pamiętajcie: dla prawdziwego wędkarza nie ma złej pogody, bo są  tylko dwie: jest pogoda dobra i bardzo dobra na wędkowanie. Wszystkie nasze Dzieciaki serdecznie podziękowali Mistrzowi Marcinowi za wspaniały pokaz, za to że był z nami, znalazł chwilkę czasu by uświetnić naszą imprezę i podzielić się swoją wędkarską wiedzą z najmłodszymi przyszłymi wędkarzami.

Także gorące podziękowania otrzymali jego rodzice. Nasi najmłodsi wędkarze Marcinowi życzyli wiele sukcesów w dalszych startach na mistrzostwach. Podziękowania dla naszych gości także złożyli burmistrz Tadeusz Goc, przewodniczący R.M Bogusław Farion, prezes koła Zdzisław Ćwieląg oraz zarząd koła i ja adler czyli O.K. 

Tak więc wszystko dobre co się dobrze kończy i zapraszamy na następne nasze imprezy i zawody.             

Na koniec jeszcze tylko chcielibyśmy GORĄCO i SZCZERZE PODZIĘKOWAĆ naszym wiernym i szczodrym sponsorom, którzy corocznie hojnie sponsorują nam ten miły Wędkarski Dzień Dziecka i Młodzieży, oby takich ludzi dobrej woli, o dobrym sercu nigdy nie zabrakło. 

Podziękowania dla sponsorów :
Urząd Miasta Strzelce Opolskie .
Firm JAXON - Andrzej Podeszwa.

Firma Dragon.

Firma Balsax. 

Firma TiM – spławiki ; Maciej Skrzetuski.

Redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat".

Redakcja miesięcznika "Wędkarstwo Moje Hobby".

Prezes Zarządu Tygodnika "Strzelec Opolski".
Firma Credo – Jacek Ożarowski.

Sklep Zoologiczno Wędkarski – Piotr Spałek .
Sklep wędkarski \"AWOS\" – Sylwia i Piotr Sowa.
Sklep komputerowy  TERABAJT.

Sklep motoryzacyjny – Tryton – Janusz Kamiński.

Sklep rowerowy – Jacek Haber.

 Firmy Wędliniarskie - Pyka – Jemielnica.

 Firma Wędliniarska – Neuman - Piotrówka.
Piekarnia Osiedlowa – Rafał Domaredzki .

 Tabele lokat w załączniku.                                      

Załączniki

Zdjęcia