Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Puchar Burmistrza - Konstytucji III maja.

 

Puchar Burmistrza.

Koledzy, Koleżanki, Puchar Burmistrza ufundowany z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji III maja już za nami. Był to piękny słoneczny dzień. Zawody zaplanowano na godzinę 7/00 ; zbiórka na Rybaczówce. Niestety ze względów organizacyjnych rozpoczęcie zawodów „co nieco” się opóźniło . W zawodach bierze udział wielu zawodników z dwóch kół naszego miasta, czyli Koło PZW Strzelce Op.-Miasto oraz Koło PZW Cementownia Strzelce Op.. Tak, jest już organizator zawodów kol. Adam Majchrowicz, więc zaczynamy. Prezes naszego koła Jan Gruszka i Adam Majchrowicz  powitali uczestników zmagań o Puchar Burmistrza. Króciutko przedstawił kol. Adam Regulamin Zawodów i mamy już losowanie stanowisk. Teraz każdy śpieszy na swoje stanowisko, rozkładanie majdanu, mieszanie zanęt i chwila na kawę. Sędzia główny dał sygnał do nęcenia. No ale wróćmy do kolegów zawodników. Tak, pomimo pięknego słoneczka, lekkiego wiaterku, rybki raz po raz lądują w podbierakach. Trzeba zaznaczyć że akwen „Spałek” w ostatnim czasie był parę razy zarybiany, więc obfituje w ryby, rybki i duuuże ryby. Niestety, jak na finiszu się okazało, duża ryba nie wyraziła chęci, woli współpracy z nami wędkarzami, pomimo podawania im przeróżnych smakołyków.  Przeważnie łowiono leszczyki, płoć, piękne krasnopióry. W zawodach udział bierze jeden z naszych najlepszych „SUM”- ików  Filip Stobierski. Filip trzymamy kciuki.  Mamy sygnał, koniec zawodów. Teraz sędziowie  przystąpili do ważenia tego co nasi koledzy „wydłubali” z wody. Szybko się zwijamy i udajemy się na naszą „Rybaczówkę”. Teraz sędziowie znów mają co nieco roboty, podliczanie miejsc, wypisywanie dyplomów, przygotowanie zakończenia. Jest, jest, przybył już do nas przedstawiciel Urzędu Miasta,  Tadeusz Koteluk, który w imieniu burmistrza i swoim  podziękował wszystkim przybyłym kolegom, za udział w zawodach, cieszy go fakt że impreza z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja cieszy się takim zainteresowaniem wśród naszej Strzeleckiej braci wędkarskiej. Teraz miła chwila ogłoszenie wyników,  radny U.M Tadeusz Koteluk razem z naszym prezesem Janem Gruszką oraz Prezesem do spraw Sportu przystąpili do dekoracji zwycięzców.

  1. Adam Piwowarczyk  - I miejsce.
  2. Adam Majchrowicz  – II miejsce.
  3. Marcin Stobierski  – III miejsce.

Duże brawa dla zwycięzców i wielkie brawa dla Filipa za wielką wolę walki i rywalizacji z wytrawnymi i zahartowanymi w wielu zawodach wędkarzami. Gratulacje.!

Prezes Jan Gruszka  oraz radny Tadeusz Koteluk pożegnali wszystkich kolegów, także podziękowali za wspaniałą wędkarską rywalizację i zaprosili nas na następne zawody gruntowe które to odbędą się już 13.05.2018 na akwenie Spałek. Co zaś do protokołu zawodów to zapraszam do ostatniego zdjęcia .

P.S > Mała ciekawostka! Urząd Miasta Strzelce Opolskie podczas modernizacji i rewitalizacji terenów Rybaczówki razem z naszym Kołem PZW Strzelce Op.- Miasto postanowili uczcić pamięć jednego z naszych mieszkańców ś.p. pana Leona Olińskiego, ławeczką na jego cześć. Trzeba Wam wiedzieć że ś.p. kol. Leon był jednym z inicjatorów powstania terenów obecnej Rybaczówki, był wieloletnim prezesem naszego koła, a w końcu Honorowym Prezesem Koła PZW Strzelce Op. - Miasto. Zdjęcie ławeczki jako przedostatnie.   

Zapraszamy!!!

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Preferowana metoda połowu .
Spining .
Gruntowa .
Spławik .
Muchowa .
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin