Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Puchar Burmistrza - Konstytucji III maja.

 

Puchar Burmistrza.

Koledzy, Koleżanki, Puchar Burmistrza ufundowany z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji III maja już za nami. Był to piękny słoneczny dzień. Zawody zaplanowano na godzinę 7/00 ; zbiórka na Rybaczówce. Niestety ze względów organizacyjnych rozpoczęcie zawodów „co nieco” się opóźniło . W zawodach bierze udział wielu zawodników z dwóch kół naszego miasta, czyli Koło PZW Strzelce Op.-Miasto oraz Koło PZW Cementownia Strzelce Op.. Tak, jest już organizator zawodów kol. Adam Majchrowicz, więc zaczynamy. Prezes naszego koła Jan Gruszka i Adam Majchrowicz  powitali uczestników zmagań o Puchar Burmistrza. Króciutko przedstawił kol. Adam Regulamin Zawodów i mamy już losowanie stanowisk. Teraz każdy śpieszy na swoje stanowisko, rozkładanie majdanu, mieszanie zanęt i chwila na kawę. Sędzia główny dał sygnał do nęcenia. No ale wróćmy do kolegów zawodników. Tak, pomimo pięknego słoneczka, lekkiego wiaterku, rybki raz po raz lądują w podbierakach. Trzeba zaznaczyć że akwen „Spałek” w ostatnim czasie był parę razy zarybiany, więc obfituje w ryby, rybki i duuuże ryby. Niestety, jak na finiszu się okazało, duża ryba nie wyraziła chęci, woli współpracy z nami wędkarzami, pomimo podawania im przeróżnych smakołyków.  Przeważnie łowiono leszczyki, płoć, piękne krasnopióry. W zawodach udział bierze jeden z naszych najlepszych „SUM”- ików  Filip Stobierski. Filip trzymamy kciuki.  Mamy sygnał, koniec zawodów. Teraz sędziowie  przystąpili do ważenia tego co nasi koledzy „wydłubali” z wody. Szybko się zwijamy i udajemy się na naszą „Rybaczówkę”. Teraz sędziowie znów mają co nieco roboty, podliczanie miejsc, wypisywanie dyplomów, przygotowanie zakończenia. Jest, jest, przybył już do nas przedstawiciel Urzędu Miasta,  Tadeusz Koteluk, który w imieniu burmistrza i swoim  podziękował wszystkim przybyłym kolegom, za udział w zawodach, cieszy go fakt że impreza z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja cieszy się takim zainteresowaniem wśród naszej Strzeleckiej braci wędkarskiej. Teraz miła chwila ogłoszenie wyników,  radny U.M Tadeusz Koteluk razem z naszym prezesem Janem Gruszką oraz Prezesem do spraw Sportu przystąpili do dekoracji zwycięzców.

  1. Adam Piwowarczyk  - I miejsce.
  2. Adam Majchrowicz  – II miejsce.
  3. Marcin Stobierski  – III miejsce.

Duże brawa dla zwycięzców i wielkie brawa dla Filipa za wielką wolę walki i rywalizacji z wytrawnymi i zahartowanymi w wielu zawodach wędkarzami. Gratulacje.!

Prezes Jan Gruszka  oraz radny Tadeusz Koteluk pożegnali wszystkich kolegów, także podziękowali za wspaniałą wędkarską rywalizację i zaprosili nas na następne zawody gruntowe które to odbędą się już 13.05.2018 na akwenie Spałek. Co zaś do protokołu zawodów to zapraszam do ostatniego zdjęcia .

P.S > Mała ciekawostka! Urząd Miasta Strzelce Opolskie podczas modernizacji i rewitalizacji terenów Rybaczówki razem z naszym Kołem PZW Strzelce Op.- Miasto postanowili uczcić pamięć jednego z naszych mieszkańców ś.p. pana Leona Olińskiego, ławeczką na jego cześć. Trzeba Wam wiedzieć że ś.p. kol. Leon był jednym z inicjatorów powstania terenów obecnej Rybaczówki, był wieloletnim prezesem naszego koła, a w końcu Honorowym Prezesem Koła PZW Strzelce Op. - Miasto. Zdjęcie ławeczki jako przedostatnie.   

Zapraszamy!!!

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.