Okręg PZW w Zamościu
http://www.pzw.org.pl/56

Aktualności

GPx Okręgu i Mistrzostwa Okręgu PZW w Zamościu 2015 w dyscyplinie spinningowej.

Aktualności | 2015-09-21 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

Dobiegła końca rywalizacja o najlepszego spinningistę w naszym okręgu. Zawodnicy brali udział w czterech zawodach gromadząc punkty do klasyfikacji Wędkarza Roku i Mistrzostw Okręgu.


Pierwsze zawody "Puchar Nielisza" odbyły się 17 maja a organizatorem było miejscowe koło Sum. Łowiskiem była rzeka Wieprz poniżej zbiornika Nielisz. W tym okresie to łowisko nie darzy zbytnio spinningistów co potwierdziły wyniki zawodów. 19 zawodników złowiło 2 szczupaki, 1 bolenia i kilka okoni. Niemal wszyscy stwierdzili że w przyszłym roku trzeba zmienić łowisko.


Wyniki:

1 miejsce Andrzej Świszcz

2 miejsce Darek Zgnilec

3 miejsce Tomasz Krasowski


Kolejne zawody to znany i lubiany "Puchar Raczka" , którego organizatorem był WKW Raczek Zamość. Zawody odbyły się 19 lipca na zbiorniku Nielisz z łódek. Były to zawody otwarte dla wszystkich, z naszego okręgu startowało 23 zawodników. Na Raczku prym wiodły bolenie, których w Nieliszu jest naprawdę sporo . Co się stało z sandaczami i szczupakami, nie wiadomo ale być może od przyszłego roku nasz okręg wprowadzi zmiany, które na pewno pomogą zamojskim łowiskom uzyskać ponownie miano najlepszych w kraju, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Klasyfikacja okręgowa:

1 miejsce Ireneusz Cyc

2 miejsce Roman Gradziuk

3 miejsce Andrzej Świszcz


Następna rywalizacja miała miejsce na rzece Bug w Strzyżowie 26 lipca. Organizatorem zawodów było koło Hrubieszów Miasto. W tym roku ciężko było z poziomem wody w naszych rzekach, na Bugu również. Na starcie stawiło się 21 zawodników. Łowiono głównie okonie ale trafiły się również sandacz, szczupak i kleń. Wyniki nie były imponujące.

1 miejsce Mariusz Nowak

2 miejsce Marcin Natoniewski

3 miejsce Henryk Kiecana


Ostatnie zawody to Puchar Zarządu Okręgu, który rozegrano na zbiorniku Nielisz 13 września. Organizatorem był Okręgowy Kapitanat Sportowy. Do zawodów przystąpiło zaledwie 14 zawodników. We wrześniu drapieżniki w Nieliszu w końcu trochę się przebudziły, także rywalizacja i walka o udział w Spinningowych Mistrzostwach Polski odbywała się na dobre. Łowiono szczupaki, bolenie, okonie zaś Tomek Krasowski złowił jedynego rodzynka - suma 83cm.


Wyniki:

1 miejsce Darek Zgnilec

2 miejsce Mariusz Nowak

3 miejsce Tomasz Krasowski


Po czterech zawodach wyłoniono Wędkarza Roku i Mistrza Okręgu, którym został Mariusz Nowak koło Meblarz Zamość - 12pkt.


I Vice Mistrzem został Darek Zgnilec koło Roztocze Zamość - 20pkt


II vice Mistrzem został Krzysztof Abramiuk koło Werbkowice - 23pkt


Kolejne miejsca zajęli:

4 miejsce Tomasz Krasowski Tarnogród - 31pkt

5 miejsce Andrzej Świszcz Kolejarz Zamość - 36pkt

6 miejsce Ireneusz Cyc Roztocze Zamość - 40pkt


Pełna klasyfikacja znajduje się tutaj: http://www.pzw.org.pl/56/wiadomosci/120035/66/klasyfikacja_koncowa_gp_okregu_i_mo_okregu_pzw_zamosc_w_dyscypli


W tegorocznych Spinningowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się na jeziorze Dadaj pod Olsztynem, nasz okręg będą reprezentowali Mariusz Nowak i Darek Zgnilec.

Darek Zgnilec
Zdjęcia