Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZASADY KORZYSTANIA Z WÓD GÓRSKICH W 2009 ROKU

Aktualności | 2009-01-02 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

Wędkarze oraz osoby niezrzeszone w PZW po wniesieniu stosownych składek i opłat mogą wędkować na wszystkich rzekach górskich okręgu PZW w Zamościu na następujących zasadach:

1. Okres połowów pstrąga potokowego na wszystkich wodach  górskich administrowanych przez okręg zamojski trwa od 01 lutego do 31 sierpnia. Okres połowu lipienia trwa od 01 czerwca do końca lutego roku następnego.

2. Wprowadza się następujące limity połowów:

   
 • pstrąg potokowy - limit roczny 30  szt.  limit dzienny – 1szt.
 •  
 • lipień – limit roczny – 30 szt.  limit dzienny – 1 szt.

3. Wprowadza się następujące wymiary ryb które można zabrać z łowiska:

                                                                       

 

Por

Wieprz

Biała    Łada

Tanew    wraz z dopływami

Pstrąg    potokowy

40,0 – 50,0 cm

35,0 – 50,0 cm

35,0 – 50,0 cm

30,0 – 50,0 cm

Lipień

powyżej    35,0 cm

powyżej    35,0 cm

powyżej    35,0 cm

powyżej    30,0 cm

   
 1. Połów ryb przy użyciu spiningu może odbywać się od 01 lutego do 31 sierpnia. Połów ryb w miesiącu styczniu może odbywać  się metodą muchową jednak jako przynęty nie wolno używać streamera.
 2.  
 3. Połów ryb odbywa się przy użyciu przynęt zaopatrzonych w haki bez zadziorów. Dopuszcza się możliwość  przygięcia grotów w hakach z zadziorami.
 4.  
 5. Wprowadza się obowiązkową rejestrację połowów wędkarskich, gdzie  bezwarunkowo zobowiązuje się łowiącego do  odnotowania daty i łowiska przed wędkowaniem, oraz wpisania każdej zatrzymanej ryby zaraz po złowieniu a przed kolejnym rzutem. Każde odstępstwo od tej zasady  automatycznie będzie skutkowało utratą zezwolenia na wędkowanie.
 6.  
 7. Wprowadza się roczny limit  w  liczbie 50 wejść na wodę (każdy wpis łowiska w danym dniu uważa się za jedno  wejście).
 8.  
 9. Wprowadza się odcinek specjalny na rzece Por tj.: od zapory w Zkłodziu  do mostu drogowego Zaporze Gruszka Zaporska   gdzie obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb. Wędkarz, który złowił i  zabrał wcześniej rybę na innym odcinku, bądź na innej rzece  nie może wejść z nią na ten odcinek, gdyż  będzie to traktowane jako pozyskanie ryby z odcinka NO KILL, co skutkowało  będzie utratą zezwolenia i skierowaniem wniosku do Sądu Koleżeńskiego.
 10.  
 11. Szczegółowe zasady korzystania z wód górskich okręgu zamojskiego zawarte  będą na druku rejestru połowów. 

 12. Na zbiornikach Górecko Kościelne, Sigły i Rudka połów ryb na takich zasadach jak na rzekach górskich, dopuszcza się również połów ryb wyłącznie na przynęty roślinne.
  Do połowu są uprawnieni wędkarze opłacający składkę górską jak i nizinną.

 13. Wędkarze wykupujący składki okresowe powinni posiadać okresowy rejestr połowów, będzie dostępny również na naszej stronie internetowej: http://www.pzw.org.pl/56

 14. Po wykorzystaniu limitu wejść, lub limitu zlowionych ryb, wędkarz może wykupić kolejną składkę okresową lub roczną.
  Posiadacz rejestru zobowiązany jest do jego zwrotu do końca danego roku, najpóźniej do 10 stycznia roku kolejnego, u skarbnika koła, lub na adres Okręgu PZW, co jest warunkiem wykupienia pozwolenia na rok następny.

Poleć znajomemu

Załączniki

Komentarze

Komentarze (8)

 • sally Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  do smokadam, Twoje myślenie jest myśleniem prymitywnym, dopóki nad polskimi wodami przewarzać będą ludzie z takim myśleniem to nigdy nie będzie w nich ryb, jeśli chcemy łowić duże ryby to musimy zacząć je wypuszczać. W Polsce nie prędko nastaną takie czasy więc górny wymiar ochronny jest bardzo dobrym pomysłem i powinien dotyczyć także innych gatunków.W wędkarstwie najwarzniejszy jest kontakt z przyrodą, a nie mięso ryb.

 • sally Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  do smokadam, Twoje myślenie jest myśleniem prymitywnym, dopóki nad polskimi wodami przewarzać będą ludzie z takim myśleniem to nigdy nie będzie w nich ryb, jeśli chcemy łowić duże ryby to musimy zacząć je wypuszczać. W Polsce nie prędko nastaną takie czasy więc górny wymiar ochronny jest bardzo dobrym pomysłem i powinien dotyczyć także innych gatunków.W wędkarstwie najwarzniejszy jest kontakt z przyrodą, a nie mięso ryb.

 • zdzicho Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  jestem zalogowany na wedkuja.pl , może coś powymieniamy zdań. lubelskie, narazie selekt ale dię importuje

 • zdzicho Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  kolego te płace mamy nadzieje, że idą na zarybiania...oby pzw zamość ponoć wpuścił kilka tyś zobaczymy? jestem dobrej myśli i ..... mam nadzieje, że dawne lata wrócą

 • zdzicho Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  drogi kolego. wejście wędkarza na łowisko to jest potencjalne wejście strażnika, czyli każdy tzw. robaczkarz ucieknie...co widze za stosowne. mieszklam w lbl i w 06 1 go stycznia słyszę... panie to za póżno.. bo przed św to łapali takie jak ręka o z tamtego słupa brali prąd ale jak pan chcesz to idz pan tam jeszcze cos zostało..., słowa chłopa znad bystrzycy lub. serce się kraja, to są fakty... macie wieprz, macie tanew,... nie pozwólcie tego zmarnować... proszę

 • smokadam Data dodania: 12 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • zdzicho Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  nie zgodze się z Tobą kolego. najpiękniejsze w wędkarstwie jest kontakt z przyrodą i emocje związane z holem dużej ryby, wypuszczenie i możliwość spotkania się z nią przy następnej wyprawie. istnieje wiele sposobów udokumentowania zdobyczy niż zabranie jej z łowiska a jeśli chodzi o mięso to zapraszam do leclerca.
  no kill jest zasadą która powinna obowiązywać, natomiast wprowadzenie 50 wypraw w ciągu roku jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem które ponad wszelką wątpliwość nie będzie przestrzegane

  pozdrawiam

 • smokadam Data dodania: 12 lat temu Oceń: 3 + / -

  wszystko rozumiem ale nie podoba mi sie wprowadzenie gornego wymiaru ochronnego na pstraga, bo wlasnie to w wedkarstwie jest najpiekniejsze- polow od czasu do czasu pieknej duzej ryby i oczywiscie zabranie jej z lowiska, moznaby bylo z tego zrezygnowac a wprowadzic np max. 30 wejsc w ciagu roku a nie 50!, mysle ze bylby to lepszy pomysl i ochrona na wodach gorskich bylaby wtedy lepsza choc i tak przepisy od 2009 sa restrykcyjne, zniescie ten gorny wymiar ochronny 50cm a wprowadzcie 30 wejsc w roku- mysle ze ten pomysl bardziej przypadlby wiekszej ilosci wedkarzy do gustu!!!