Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Akty prawne

RAPR obowiązujące w Okręgu PZW Zamość na rok 2020

Akty prawne | 2019-12-11 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

W załącznikach RAPR obowiązujące w Okręgu PZW Zamość na rok 2020.

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (31)

 • kathaa Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  Dziękuję za poprawienie zapisu w Zmianach do RAPR. Co prawda minął już styczeń, ale na przyszłość proszę jeszcze przyjrzeć się okresowi ochronnemu pstrąga potokowego. W rozmowie z pracownikiem Okręgu zwróciłem uwagę, że nie ma nigdzie zapisu o zniesieniu okresu ochronnego PP na rzekach Wieprz i Por w styczniu, jest tam natomiast dozwolone łowienie metodą spinningową (od 1 stycznia). Zapis w obecnej formie kłóci się z okresem ochronnym (do 31 stycznia).
  Pozdrawiam

 • wiater Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Przyznaję rację Koledze kathaa. W tym roku opracowywaliśmy RAPR jak inne Okręgi od nowa. Wkradło się kilka nieścisłości. Jedną z nich jest okres ochronny lipienia. Na najbliższym posiedzeniu ZO PZW w Zamościu złożę wniosek o sprostowanie zapisu wprowadzającego okres ochronny dla lipienia od 1-go marca do 31 maja i pozostawienie w dalszym ciągu zakazu zabierania tego gatunku przez cały rok. Dziękuję za zwrócenie uwagi. JW

 • kathaa Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Tzn przepraszam, źle się wyraziłem. One sobie nie zaprzeczają, ale wynika z nich że w Okręgu Zamość nie wolno łowić lipienia.

 • kathaa Data dodania: 10 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Proszę mi wytłumaczyć czy można w ogóle łowić lipienia, bo wg mnie te zapisy sobie zaprzeczają:
  IV. ZASADY WĘDKOWANIA
  3.2. Zabrania się łowienia ryb w ustalonych dla nich okresach i oznakowanych miejscach ochronnych, takich jak: tarliska, krześliska, zimowiska, mateczniki. Zabrania się połowu ryb w obrębach ochronnych i hodowlanych.
  VI. OCHRONA RYB, PRZEPISY PORZĄDKOWE
  3. Ustala się następujące okresy ochronne ryb:
  -lipień –cały rok,

 • Wójcik Andrzej Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 2 + / -

  Ja bym tylko prosił żeby okręg zaprzestał starań o włącznie Wieprza nr4 wraz z dopływami do wód zamojskich. ;)

 • kliw Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 6 + / -

  Odpowiedź dla Pana Dąbrowskiego Igora:Czytając Pańskie wypowidzi(3)doszedłem do wniosku,co nie bylo trudne nawet dla średnio inteligentnego jak ja czytelnika,że jedynym powodem zakazu łowienia na żywca w porze nocnej na żywca i martwą rybkę na terenie całego OPZW Zamość jest domniemanie, nie poparte żadnymi dowodami,że część wędkarzy łowiła więcej sandaczy niż dopuszcza regulamin.Takich nieetycznych(KŁUSOWNIKÓW)wędkarzy należy wyeliminować.Eliminacja tych typów jest w gestii Okręgu PZW Zomość w porozumieniu z z reszto normalmych wędkarzy.ZOPZW Zamośc za swoją nieudolność w walce z kłusownictwem ukarał hurtem wszystkich wędkrzy z całego Okręu PZW Zamiść.Zakazem nocnego polowu na żywca i trupka zostali objęci i ci wędkarze ,którz nigdy nie wędkowali i nie będą wędkować w Nieliszu.Panie Igorze i Panie Prezesie ZOPZW Zamość:czy przypadkiem ZO PZW nie zastosował tzw.odpowiedzialnośći zbiorowej?.Panie Igorze w następnej pańskiej genialnej wypowiedzi sugeruje Pan,że problem kłusownictwa można rozwiązać zakazem wywozu przynęty.Podpowiem Panu jeszcze skuteczniejsze rozwiązanie 100% skuteczności-CAŁKOWITY ZAKAZ WĘDKOWANIA w Nieliszu, lub spusczceniem wody ze zbiornika.
  Pozdrowienia dla Pana i ZOPZw Zamość

 • P..... Miro Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wiater Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  Oczywiście 2020 roku. Oczywista pomyłka.

 • tsas189 Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Mam nadzieję, że do 01.10. 20120 zredagujemy .Dożyjemy?

 • wiater Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  15. Wprowadza się zakaz połowu ryb w okresie od 1 października do 31 grudnia przy użyciu
  żywej i martwej ryby oraz jej części jako przynęty w porze nocnej na wszystkich wodach
  OPZW w Zamościu. Nie ma zakazu połowu ryb przy użyciu żywca czy też martwej ryby. Jest zakaz połowu nocnego od 01.10-31.12. Piszę to specjalnie bo słyszę już dyskusję, bo 90% wędkarzy nie przeczyta tego w zezwoleniu a i słyszę już takie wypowiedzi nad wodą cyt.: "czy to prawda, że nie wolno łowić na żywca od 1-go października?". Fakt jest taki, że nocne połowy miętusa również ten zakaz obejmuje. Mam nadzieję, że do 01.10. 20120 zredagujemy odpowiednią Uchwałę zezwalającą na tego typu połowy miętusa. Może jakaś podpowiedź?

 • naklicki kuba Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  Ciągle zaslaniacie się żywcem i nielisz em. Spoko. Ale przy okazji zakazaliscie łowienia na martwe rybki i filety na rzekach i innych akwenach. Chcieliście chronić sandacza na nieliszu. A okazało się że na inne ryby też nie będzie można jeździć.

 • wiater Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • kazekj Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  Witam,
  mam pytanie:
  1. a mianowicie opłacając składkę na cały rok na wody nizinne muszę zrobić dopłatę aby łowić na zalewie w Zamościu?
  2. Do kogo należy (kto jest opiekunem) wschodniej grobli (No Kill) na zalewie w Zamościu.

 • wiater Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • naklicki kuba Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 2 + / -

  A nie można było zrobić. Takiego zakazu na zbiornikach czy samym nieliszu? Rzeki zostawić w spokoju? Trochę to nie równe prawda.? Dyskryminowanie pewnych grup wędkarzy.

 • Dąbrowski igor Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  igor7777777

  odpowiedź dla KLIW.
  W tym roku nasiliły się odłowy sandzacza ze zbiornika Nielisz. Są grupy, które koczują nad zbiornikiem non stop. Ryby nie sa wpisywane do rejestru, lecz wywożone natychmiast po złapaniu. Przy kontroli wszystko jest O.K- w zgodzie z przepisami, lecz nie po to jest to łowisko żeby utrzymywać paru nieetycznych wędkarzy ( o ile można ich tak nazwać), niestety nie da się postawić strażnika przy każdym wędkarzu. Przykre jest, że każdy wędkarz musi być traktowany, jak potencjalny kłusownik, lecz jeśli spędza nad łowiskiem parę dni z rzędu i co jakiś czas odwiedza go jakiś samochód, to to budzi wątpliwości. Panowie pilnujmy się sami na wzajem, a przy jakichkolwiek wątpliwościach zawiadmiajmy straż. a gdy mamy pewność, że coś jest nie tak dzwońmy na policję, przecież to nas okradają!

 • Dąbrowski igor Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Dąbrowski igor Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  igor7777777

  Zamiarem okręgu było ukrócenie kłusownictwa na Nieliszu, miętus "oberwał" przypadkowo

 • Dąbrowski igor Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  igor7777777

  Otrębami nie wolno sypać, choć kilo otrębów, to całkiem sporo.

 • Nycz Krzysztof Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 9 + / -

  Drogi Jerzy,
  mówisz o tym "Lublinie", który Ciebie i delegatów ze wschodnich okręgów tak skutecznie "wygrillował" na ostatnich krajowych zjazdach delegatów? Wszak ściana wschodnia jechała na wybory porozumiana... Przytoczę słowa klasyka - ten, kto się pchał się na świecznik, zawisł na latarni. Nie będę dyskutował na poziomie, jaki zaprezentowałeś w swym wywodzie. Taka nerwowość świadczy wyłącznie o braku argumentów. Cenię Cię za talenty organizacyjne, także przywódcze, ale, niestety, widzę, że nie masz w ogóle pokory, nie potrafisz z godnością przyjąć słów krytyki, nawet jeżeli nie jest ona do końca trafiona. Jak zapewne wiesz, każdy akt prawny, zanim zostanie przyjęty przez właściwy organ, przechodzi proces uzgodnień (legislację). Uwagi, z którymi teraz spotyka się Twój ZO mogły być mu przekazane dawno temu, ale Wy przecież już dwa lata rozmyślacie, czy narazić swych członków na odpowiedzialność karną (?!). Swą energię możesz skupić choćby na właściwej realizacji uchwały nr 97 Prezydium ZG PZW z 25 stycznia 2013 r. w sprawie elektronicznej publikacji uchwał i biuletynów informacyjnych PZW (to przyjemniejsze wszak zajęcie niż to, które znalazłeś dla mnie). Przypominam, że ZG i zarządy okręgów mają obowiązek publikacji uchwał, a nie informacji o ich podjęciu. Uchwała ma być opublikowana w pełnym kształcie, czyli ze wszystkimi załącznikami, stanowiącymi jej integralną część. Jedna, z tych Waszych niewielu opublikowanych, stanowi o nieodpłatnym przekazaniu statutów m.in. członkom zarządu i komisji. Szkoda, że członkowie ZO nie mieli przed sobą treści uchwał ZG nr 176/IX/2019 i 177/IX/2019...
  Drogi Jerzy!
  Wasze ustalenia stoją w sprzeczności z przywołanymi uchwałami ZG! Ciekaw jestem, co z tym zrobicie dalej.
  PS
  Nad „moimi” akwenami także zdarzają się fekalne niespodzianki, ale ja, w przeciwieństwie do Ciebie, mam nadzieję, że pobyt nad nimi nie zakończy Ci się koniecznością wycierania butów.

 • Dąbrowski igor Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  igor7777777

  Panowie . Proszę czytać ze zrozumieniem . 1 kg suchej zanęty- o nawilżonej ani słowa. Sucha to nie mokra. Proste?

 • wiater Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • kliw Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 8 + / -

  W 100 % zgadzam się z wypowiedzią Pana Nycza.Proponuję aby ostatni akapit tej wypowiedzi został wydrukowany przez ZO w formacie dużego plakatu i umiesczony w widocznym miejscu.w każdym pokoju biura ZO i dodatkowo rozesłany do wszystkich kół w okręgu.
  Czytając ragulamin APR Zamość odniosłem wrażenie,że punkt 15 paragrafu 7.3 dotyczącego szczegółowych zasad połowu ryb na wodach nizinnych,w którym zakazuje się w okresie od 1 pażdziernika do 31 grudnia wędkowania na żywca i martwą rybkę w porze nocnej,został zredagowany pod dyktando LOBBY KŁUSOWNICZEGO.Podejżewam że jeżeli ZOPZW Zamość nie zmieni tego zapisu to pod koniec przyszłego roku przed siedzibą ZOPZW Zamość pojawi się pomnik przedstawiający ostatmiego drapieżnika z napisem na cokole: OD WDZIĘCZNYCH KŁUSOWNIKÓW

 • kliw Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 5 + / -

  W 100 % zgadzam się z wypowiedzią Pana Nycza.Proponuję aby ostatni akapit tej wypowiedzi został wydrukowany przez ZO w formacie dużego plakatu i umiesczony w widocznym miejscu.w każdym pokoju biura ZO i dodatkowo rozesłany do wszystkich kół w okręgu.
  Czytając ragulamin APR Zamość odniosłem wrażenie,że punkt 15 paragrafu 7.3 dotyczącego szczegółowych zasad połowu ryb na wodach nizinnych,w którym zakazuje się w okresie od 1 pażdziernika do 31 grudnia wędkowania na żywca i martwą rybkę w poże nocnej,został zredagowany pod dyktando LOBBY KŁUSOWNICZEGO.Podejżewam że jeżeli ZOPZW Zamość nie zmieni tego zapisu to pod koniec przyszłego roku przed siedzibą ZOPZW Zamość pojawi się pomnik przedstawiający ostatmiego drapieżnika z napisem na cokole: OD WDZIĘCZNYCH KŁUSOWNIKÓW

 • Sebastian Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 3 + / -

  sienkiewicza

  Ciekawe jak do tego zapisu o 1 kg zanety podejda podczas zawodów :)

 • naklicki kuba Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 5 + / -

  Dlaczego okręg zabrania używania martwych ryb i filetow w porze nocnej jesienią? Przecież w listopadzie mietus ma amok zerwania i co nie można użyć najlepszej przynęty? O co tu chodzi

 • SZOPA ARTUR Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Nycz Krzysztof Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 13 + / -

  Już ZG PZW popełnił kilka rażących błędów w treści regulaminu. Jeszcze gorzej wypadły poszczególne zarządy okręgów. Jeżeli uchwala się ulgę w składce okręgowej (członkowskiej też - tu ZG PZW) dla członków uczestników do 16. roku życia, to nie można zmieniać warunków wędkowania dla dzieci z tej grupy, które mają siedem i mniej lat. Te dzieci, w ramach takiej samej opłaty, dostają mniej, więc gdzie tu mowa o równym traktowaniu członków! W naszym stowarzyszeniu istnieją tylko dwa rodzaje wód - wody ogólnodostępne i łowiska specjalne. W Zamościu te zasady nie obowiązują - składka okręgowa nie może być połączona z opłatami na łowiska specjalne. To są proste sprawy i należy zadać sobie pytanie, ile jeszcze kadencji potrzeba niektórym działaczom, by zaczęli je czuć. Posiadając zezwolenie, uprawniające do połowów na wodach np. okręgu zamojskiego, jest oczywistym, do kogo należą akweny w nim wymienione! Cieszę się, że ZO troszczy się spowolnienie eutrofizacji, ale w jaki sposób oceni (udowodni) wielkość wrzuconej do akwenu zanęty? Może lepiej zakazać nęcenia przez dwa-trzy konkretne miesiące w roku? Co zrobi SSR z wędkarzem, w którego posiadaniu będzie karaś srebrzysty o wadze powyżej trzech kg? Budowa pomostów regulowana jest prawnie na poziomie starostwa. Najbardziej kuriozalnymi są treści dotyczące zakazów biwakowania - jeżeli moja działka sięga brzegu Nielisza, to prawo (ustawa Prawo wodne) zabrania mi grodzenia w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii wodnej (brzegu), ale o tym, kiedy i na jak długo rozbiję namiot na własnym terenie, decyduję wyłącznie ja!
  Panowie z ZO! Zapamiętajcie - Wy jedynie władacie obwodami rybackimi na wodach płynących, a zasady takiego władania macie zapisane w odpowiednich umowach, zawartych z RZGW. Wędkarstwo ma sprawiać łowiącym przyjemność i być realizowane na prostych, nieuciążliwych zasadach. Właśnie po to, żebyście stworzyli takie zasady, ci łowiący Was wybrali. Wasza rola względem nich jest służebna i powinniście to zrozumieć

 • slawek_strazak Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 10 + / -

  Dzięki PZW Zamość. Dzięki wam sieci będą rozłożone już od pazdziernika a nie od grudnia.Bardzo wielkie dzięki za pomysł

 • splintel77 Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 9 + / -

  Widocznie czas najwiekszy przestac opłac kieszenie PZW Zamosc i zmienic okręg

 • splintel77 Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 9 + / -

  Was już całkiem pochrzaniło. 1kg zanęty na calą dobe łowienia!!!
  Na jesieni nie mogę łapac sandacza bo zabraniacie połowu na trupka,a na niego najlepiej bierze.A z tym karasiem srebrzystym to już przesada.Skoro wystepuje w zbiorniku i to licznie dlaczego wprowadziliście zakaz polowu na niego jako na zywca?