Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU ZAMOJSKIEGO

Wyniki zawodów | 2009-10-21 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

Już dawno słyszano o zawodach, w których złowienie 3 szczupaków i 1 okonia pozwoliło na zajęcie dopiero 7 miejsca. A tak właśnie było 18 października na piątych, ostatnich zawodach spinningowych zaliczanych do klasyfikacji Grand Prix okręgu o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Zamojskiego. Organizatorem zawodów był WKS Raczek Zamość z dużą pomocą wice prezesa zarządu okręgu ds sportu Marka Wojtasa.

 

W piątek na 2 dni przed zawodami nagła zmiana planów - zawody nie mogą odbyć się na wcześniej zaplanowanym Wieprzu ze względu na bardzo wysoki stan wody. Łowisko zastępcze zbiornik Nielisz z łódek. W niedzielny poranek zbiórka pod wiatą, wciągnięcie na maszt flagi PZW, gorąca kawa, krótka odprawa, losowanie par i o godzinie 8.00 pierwsze przynęty lądują w wodzie. Dla kilku zawodników którzy zdecydowali się na łowienie okoni, zarówno te pierwsze jak i kolejne rzuty obdarzały pięknymi pasiakami. Przez pierwszą godzinę okonie żerowały tak intensywnie że praktycznie każdy rzut kończył się holem pięknego ponad 25cm garbusa. W miarę upływu czasu okonie nie dawały się już tak łatwo przechytrzyć, brania były coraz rzadsze ale ciągle można było punktować. Na prowadzenie szybko wyszedł Mirek Stańczyk, któremu między okoniami trafił się 64cm szczupak. Ci, którzy nastawili się na łowienie szczupaków też nie mogli narzekać na słabe brania. Praktycznie każdy zawodnik złowił co najmniej 1 wymiarową sztukę a najlepsi mieli po 3 zębate i coś jeszcze. Ciekawe zdarzenie miał Mariusz Grela ze Ślipcza. Mariusz w czasie holu niewymiarowej ryby, zauważył podążającego za nią olbrzymiego szczupaka, który zawrócił tuż przy łódce - to musiał być widok.

 

Po 5 godzinach wędkowania przyszedł czas na podliczanie wyników. Komisja sędziowska z Markiem Wojtasem na czele miała bardzo dużo pracy. Czekając niecierpliwie na ogłoszenie wyników, zawodnicy posilali się gorącym bigosem i kiełbaskami z grila opowiadając sobie o tym co działo się jeszcze kilkanaście minut temu na wodzie.

 

Po podliczeniu wyników wcześniejsze przypuszczenia potwierdziły się - najlepszy wynik i zwycięstwo w zawodach uzyskał Mirek Stańczyk z Frampola, który złowił uwaga: 69 okoni i 1 szczupaka (11200pkt). Mirek zapowiedział ostry powrót do sportu po trzyletniej przerwie i w tych zawodach udowodnił że to nie są żarty. Na drugim miejscu uplasował się Dariusz Zgnilec (Roztocze Zamość), który również łowił okonie i na jego karcie startowej odnotowano 51 sztuk (7310pkt). Trzecie miejsce przypadło także „okoniarzowi" Marcinowi Klajnowi (Roztocze Zamość), który to złowił 57 pasiaków (6930pkt). Kolejne miejsce zajął znowu łowca kilkudziesięciu okoni Tadek Terlecki z Hrubieszowa ( 5170pkt). Hegemonię okoni przełamał dopiero piąty zawodnik Irek Cyc (Roztocze Zamość), który złowił 3 szczupaki (3350pkt), w tym największą rybę zawodów - szczupaka 67cm.

 

Po ogłoszeniu wyników nastąpiło wręczenie pucharów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zamościu dla pierwszej trójki oraz nagród i upominków dla wszystkich uczestników zawodów ufundowanych przez organizatora. Następnie opuszczenie flagi PZW i zawody dobiegły końca. Szkoda że co
dobre tak szybko się kończy. Podsumowując, te zawody były najlepszym przykładem na to, że wszystkie zawody spinningowe powinny odbywać się na żywej rybie. Kilkaset okoni i ponad 20 szczupaków wróciło z powrotem do wody.

 

 

Dariusz Zgnilec

 

 

Organizator zawodów WKS Raczek Zamość składa wielkie podziękowania dla:
- Starostwa Powiatowego w Zamościu za ufundowanie pucharów
- Okręgu PZW w Zamościu za udostępnienie wiaty w Nieliszu
- Koła Nowa Osada za udostępnienie brakujących łodzi
- Marka Wojtasa za pomoc w organizacji zawodów
- Komisji sędziowskiej za sprawny przebieg zawodów

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Mateusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  zwierzak_02

  To ja widzę, że my mamy niezłych sportowców :D Gratulację dla zwycięzców i metody zawodów :D

 • Sęp Robert Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  kempi

  Ach ten Nielisz....
  Gratuluję kolegom wspaniałych wyników i podpisuje się obydwoma rękami pod ideą zawodów na "żywej rybie".
  Pozdrawiam serdecznie.