Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Akty prawne

REGULAMIN ZBIORNIKA NIELISZ

Akty prawne | 2017-02-05 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

                                         

Użytkownikiem rybackim zbiornika jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego

w Zamościu.

1. Amatorski połów ryb może odbywać się po opłaceniu odpowiednich składek Okręgowych PZW w Zamościu.

2. Wędkowanie z brzegu może odbywać się na całej długości linii brzegowej za wyjątkiem miejsc wydzielonych, oznakowanych tablicami informacyjnymi.

3. Na terenie zbiornika obowiązuje zakaz:
- zaśmiecania terenu, wędkarz zobowiązany jest do utrzymania w czystości stanowiska wędkarskiego w promieniu 5 metrów, bez względu na stan w jakim go zastał, pod rygorem natychmiastowej utraty zezwolenia na wędkowanie bez odszkodowania.
- niszczenia urządzeń zbiornika, niszczenia lub uszkadzania roślinności brzegowej

 umocnień kamiennych i rozkopywania gruntu,
- palenia ognisk i pozostawiania palących się przedmiotów.

4. Obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb z łodzi w strefie ochronnej zapory poza bojami ją wyznaczającymi na odcinku 200m. /Uchwała Nr. V/24/2007r. Rady Gminy Nielisz z dnia 31.01.2015r./

5. Wędkowanie w porze nocnej ze środków pływających  dozwolone jest w okresie od 1-go czerwca do 30 września, w pozostałych okresach obowiązuje zakaz połowu ryb ze środków pływających, oraz wywożenia przynęt w porze nocnej przy użyciu środków pływających innych niż łódki zanętowe.

6. Zawody wędkarskie mogą być organizowane tylko za pisemną zgodą Dyrektora biura Okręgu PZW, po uzgodnieniu terminu i miejsca z odpowiednim opiekunem terenu.

7. Wodowanie sprzętu pływającego odbywa się tylko w miejscach wyznaczonych i oznakowanych.

8. Parkowanie pojazdów mechanicznych jest zabronione bezpośrednio nad wodą i odbywa się tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

9. Zasady połowu na Zb. Nielisz umieszczone są w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Zamościu.

10. Nie przestrzeganie w/w  zasad  oraz RAPR automatycznie skutkuje możliwością zatrzymania  Zezwolenia na Amatorski Połów Ryb  przez uprawnione do tego służby bez odszkodowania oraz skierowanie wniosków o ukaranie do Sądów Powszechnych i  Koleżeńskich w zależności od rangi wykroczenia.


                                                                                                ZO PZW w Zamościu

TELEFONY ALARMOWE STRAŻY:                                                                                                                             Biuro Okręgu - 084 6384556.

Okręgowy Inspektor Ochrony Wód Zamość – 603 162 118.

Strażnicy Straży Ochrony Wód – 506 162 180.
Państwowa Straż Rybacka - 84 677 65 53.
Policja - 112, lub 997

 

Policja Nielisz - 084 631 17 32.


Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • jaro Data dodania: 4 lata temu Oceń: 8 + / -

    Pytanie nadal aktualne - ad. pkt. 9 i 10 regulaminu - gdzie są te wyznaczone miejsca do wodowania i parkowania ?????? - podstawowe potrzeby nadal czekają na plan 15 - letni ????? - smutek, żal i niemoc ...