Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

V Puchar WKW Raczek Zamość pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Zamojskiego

Wyniki zawodów | 2012-07-06 | Publikujący: Okręg PZW w Zamościu

W niedzielę 1 lipca odbyły się Otwarte Zawody Spinningowe V Puchar WKW Raczek Zamość pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Zamojskiego.

Tradycyjnie od 3 lat rywalizacja toczyła się na zbiorniku Nielisz ze środków pływających. Do Nielisza zjechało ponad czterdziestu zawodników z nadzieją na zwycięstwo jak również z nadzieją na złowienie ryby życia (w ostatnich latach pojawiło się sporo dużych sumów i sandaczy). Po krótkim losowaniu i odprawie zawodnicy ruszyli na miejsce startu, który ustalono na godzinę 6.30. Ze względu na bardzo wysoką temperaturę około 35 stopni w cieniu organizator w porozumieniu z zawodnikami i komisją sędziowską, której przewodził Marek Wojtas, postanowił skrócić czas trwania zawodów do 6 godzin. Jak zwykle większość zawodników popłynęło na płytką część zbiornika gdzie o tej porze roku ryb jest najwięcej. Mimo tego ryby nie były zbyt chętne do współpracy i zaledwie kilku zawodnikom udało się złowić rybę inną niż okoń. Pierwszy raz na „ Raczku" w Nieliszu nie złowiono suma. Po sześciu godzinach rywalizacji najlepszy wynik uzyskał Radosław Dąbrowski z Werbkowic dając do miary sandacza, szczupaka i okonia 2920pkt. Drugi na podium był zawodnik z Józefowa Sławomir Pyc, który przechytrzył sandacza na 1850pkt. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Rzeszowa Antoni Ochalik. Antek złowił szczupaka i 2 okonie, które dały mu 1200pkt.

 Największego sandacza i zarazem najdłuższą rybę zawodów złowił Radosław Dąbrowski - sandacz 75cm Najdłuższego szczupaka złowił Dariusz Hoczyk - 51,8cm Najdłuższego okonia złowił Andrzej Płaneta - 36,5cm Sześciu najlepszych zawodników i łowcy najdłuższych ryb otrzymali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Wśród wszystkich zawodników rozlosowano 6 półrocznych prenumerat czasopisma Wędkarski Świat. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki wędkarskie od firmy Konger.

Wielkie podziękowania dla sponsorów i osób, które pomogły w organizacji zawodów: Konger Bogdan Gosztyła - nagrody i upominki Sklep wędkarski Sandacz Biała Podlaska Sebastian Pitak -nagroda Sklep wędkarski Salmo Zamość Jerzy Wiater - nagroda Czasopismo Wędkarski Świat - patron medialny, nagrody Pracownicy biura ZO PZW w Zamościu w szczególności Daniel Mączak Okręg PZW w Zamościu - udostępnienie wiaty w Nawozie Komisja sędziowska - sprawne przeprowadzenie zawodów Starostwo Powiatowe w Zamościu - puchary
Organizator składa również podziękowania dla koła PZW Wiarus w Zamościu za zmianę terminu swojej uroczystości 30-lecia koła, która miała się odbywać również pod wiatą w Nawozie.

Darek Zgnilec

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • antoni_ochalik Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Wzorowo zorganizowane zawody, mam nadzieję że spotkamy się na VI Pucharze Raczka.

 • Dąbrowski Radosław Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  novaa1

  Dzięki Romek!!! Mam nadzieję że jeszcze razem kiedyś popływamy na zawodach

 • Gradziuk Romek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Tak to jest Darek, zawiść czasami bierze górę nad rywalizacją sportową, sam to odczułem 2 lata temu na Raczku.
  W zeszłym roku tak wypadło losowanie, że również pływałem sam, jeżeli jest więcej zawodników z łódkami niż bez to komuś musi wypaś wędkowanie samemu, po co szukać zbędnej sensacji.
  P.S. Gratulacje dla Radka. Pozdrowienia dla Ciebie i Ekipy z Werbkowic.

 • Zgnilec Darek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  darek_zgnilec

  Witam
  dla osób szukających sensacji odpowiadam że na tym Raczku pierwszy raz zdarzyło mi się pływać samemu.
  Dwa lata temu pływałem z Tomkiem Barlikiem.
  Panowie trzeba łowić ryby a nie szukać sensacji, których nie ma.