Nasze galerie

Liczba zdjęć: 49
W pierwszą niedzielę marca br., na naszym uroczym łowisku Łysa Polana, rozegraliśmy Podlodowe Mistrzostwa Koła 2018. Były to zawody w klasyfikacji indywidualnej, bez podziału na kategorie, dwuturowe i zaliczane do GPxK. Wystartowało w nich 13 zwolenników metody wędkowania spod lodu. Dopisała piękna, bezwietrzna i słoneczna pogoda a i rybki nieźle gryzły. Zawody mistrzowskie wygrał AREK SOLAK z wynikiem 4505 pkt., który oprócz tytułu otrzymał mistrzowski puchar i złoty medal. Drugie miejsce i tytuł I wicemistrza zdobył jego ojciec - Adam Solak z wynikiem 3065 pkt., który także otrzymał puchar i srebrny medal, a trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza wywalczył z 2790 pkt. 16 letni Marcel Wolak, który również w nagrodę dostał puchar i brązowy medal. Wielkie gratulacje dla aktualnych mistrzów. Wśród rybek przeważały płoteczki, ukleje i leszczyczki. Szkoda tylko, że nie można było łowić okoni, które w naszym okręgu mają od 1 marca do 30 kwietnia okres ochronny Było też ognisko i pieczenie kiełbasek.
Liczba zdjęć: 26
18 lutego 2018 roku na Skotawie, największym dopływie Słupi, zarząd naszego koła zorganizował, pierwsze w tym sezonie zawody spinningowe pn. PSTRĄG SKOTAWY 2018. W imprezie udział wzięło 11 spinningistów. Na otwarcie sezonu wygrał AREK SOLAK tęczakiem o dł. 34,4 cm = 550 pkt., przed JURKIEM SZCZERBOWICZEM, który złowił potoka : 30,1 = 350 pkt. Więcej rybek wymiarowych ( 30 cm ) nie było. Generalnie pstrągi gryzły i to przede wszystkim potoki, z tym że krótkie.
Liczba zdjęć: 20
W dniu 2 grudnia 2017 roku, w Sali Konferencyjnej Urzędy Gminy w Dębnicy Kaszubskiej, odbyło się WZS członków Koła Gminnego PZW Dębnica Kaszubska za rok 2017. W walnym koła, oprócz wędkarzy, jako zaproszony gość uczestniczyła pani Iwona Warkocka, Wójt Gminy Dębnica Kaszubska. Na zebraniu przyjęto dokumenty sprawozdawcze za rok 2017 i zatwierdzono dokumenty programowe na rok 2018 oraz kilka istotnych uchwał dotyczących przede wszystkim naszego łowiska Łysa Polana.
Liczba zdjęć: 31
W niedzielę 22.10.2017 na jez. Dobra w miejscowości o tej samej nazwie, zawodami spinningowymi, zakończyliśmy sezon wędkarski 2017. Były to zawody towarzyskie, zaliczane do GPxK, jednoturowe, rozgrywane bez podziału na kategorie i w klasyfikacji indywidualnej. Zarówno aura jak i drapieżniki nie dopisały. Na 22 spinningistów do oceny komisji sędziowskiej przedstawiono tylko jednego okonia za 130 pkt. ( dł.21,1 cm). Jak twierdzili zawodnicy, to mieli sporo brań i ryba gryzła ale same krótkie, niewymiarowe. Szczęściarzem, który trafił pasiaka, okazał się PAWEŁ SOLAK, który przy okazji, tym zwycięstwem, przypieczętował również wygraną w całym cyklu Grand Prix Koła, w którym przed tą rozgrywka był dopiero czwarty. Wielkie brawa dla PAWŁA - nowego WĘDKARZA ROKU 2017.
Liczba zdjęć: 24
W zawodach memoriałowych wystartowało 13 zawodników, w tym trzech w wieku juniorów. Były to zawody jednoturowe, bez podziału na kategorie wiekowe, zaliczane do GPxK. Dopuszczone drapieżniki to : szczupak - od 50 cm i okoń - od 18 cm. Przed odprawą chwilą ciszy wszyscy uczciliśmy pamięć naszego Prezesa Wiesława. Po pięcigodzinnym biczowaniu lustra wody, okazało się że przede wszystkim dominowały okonie, których 14 przedstawiono do oceny. Szczupaki albo się wypinały albo były za krótkie. Zawody wygrał AREK SOLAK - 440 pkt. ( 6 okoni ), przed DANIELEM WLAZŁO - 330 PKT. ( 3 okonie ) i MARCELEM WOLAKIEM - 320 pkt. ( 2 okonie ). Dwa okonie złapał jeszcze Adam Solak, który ze 180 pkt. był czwarty a jednego okonia złapał piąty Robert Zawistowski - 150 pkt.. Największą rybę zawodów złapał Marcel - okonia o dł. 24,9 cm. Gratulacje dla wszystkich startujących.
Liczba zdjęć: 33
Zawody w przepięknej scenerii Doliny Charlotty zgromadziły 17 spławikowców - 8,5 pary. Zawody rozgrywane na żywej rybie, jednoturowe, bez podziału na kategorie, dopuszczone wszystkie ryby w stawie i zaliczane do GPxK 2017. Zawody wygrała para Adam i Arkadiusz Solak - ojciec i syn - 13 240 pkt. ( 2 x bon po 100 zł. )przed parą juniorów : Danielem Wlazło i Marcelem Wolakiem - 10 250 pkt. ( 2 x bon po 75 zł. ) a trzecia była para także rodzinna - ojciec z synem : Ryszard i Tomasz Dopierała - 10 080 pkt. ( 2 x bon po 50 zł. ). Do GPxK punkty zdobyli : Arek Solak - 1, Adam Solak - 2, Daniel Wlazło - 3, Rysiek Dopierała - 4, Tomek Dopierała - 5, Marcel Wolak - 6, itd.. Gratulacje dla wszystkich.
Liczba zdjęć: 35
Na życzenie wędkarzy naszego koła zorganizowaliśmy w dniach 29 i 30 lipca br., na naszym łowisku ŁYSA POLANA, całodobowe zawody gruntowo - spławikowe zaliczane do GPxK. W rozgrywce udział wzięło 19 zawodników. Nagrodami były bony towarowe wartości 100, 80 i 75 zł., za pierwsze trzy miejsca oraz bony wartości 70,60 i 50 zł. za trzy największe ryby zawodów. Jako posiłek podstawowy była smaczna zupa gulaszowa, którą przygotował Arek Dziel, nasz sprawdzony kołowy kucharz - najlepszy kucharz wśród wędkarzy i najlepszy wędkarz pośród kucharzy. Zawody wygrał minimalnie powracający po kontuzji AREK SOLAK z wynikiem 12 780 pkt.. Drugi był BARTEK KOSIOR - 12 730 pkt., a trzeci PAWEŁ SOLAK - 9 950 pkt.. W konkursie na największą rybę wygrał leszczem dł. 48,1 cm najstarszy zawodnik rozgrywki - HENIU CZAPLA, przed PAWŁEM SOLAKIEM ( leszcz 44,4 cm ) i PIOTRKIEM GNATOWSKIM z linem 32,4. Pogoda dopisała, wygrali tyczkarze i baciarze, z gruntu rybki raczej nie brały.
Liczba zdjęć: 22
W nocy z 1/2 lipca br., na Łysej Polanie, rozegraliśmy towarzyskie, nocne zawody gruntowo-spławikowe. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych - deszcze, mżawki i wiatr do około godz. 3,00 nad ranem, na starcie stanęło 16 miłośników gruntu i spławika. Wygrali faworyci - tyczkarze i baciarze, czyli spławikowcy ale z niezbyt imponującymi rezultatami : 1/ ADAM SOLAK - 3 920 pkt. 2/ JERZY SZCZERBOWICZ - 3265 pkt. i 3/ BARTEK KOSIOR - 2750 pkt.. Pozostałe informacje - zapraszam do czytania I - 8.