Tegoroczny ,,Jesienny Puchar Burmistrza” na Patykach .

Aktualności | 2017-11-06 | Publikujący: Koło Nr 37 w Zelowie

7 października 2017 roku została rozegrana na Patykach jesienna edycja cyklu zawodów pod patronatem Pani Burmistrz Zelowa .Chęć rywalizacji wykazało 15 zawodników, i choć pogoda nie rozpieszczała , było deszczowo i wietrznie ,za to ryby dopisały a wyniki były całkiem fajne i wyrównane. Jesienny Puchar Burmistrza wygrał Adrian Pospiszył- 3540 g, drugie miejsce z wynikiem 3490 g przypadło Patrykowi Pospiszyłowi , a trzeci był Sebastian Gawroński z wynikiem 2690 g. Puchary wręczał w imieniu Pani Burmistrz Prezes Koła Grzegorz Cieniewski gratulując ...... więcej

Zawody o Puchar Prezesa Koła 37 w Zelowie.

24 września 2017 r. ponownie na Patykach rozegrane zostały zawody spławikowe o trofeum ufundowane przez Prezesa naszego Koła. Tym razem rywalizowało ze sobą dziewięciu zawodników. Patyki to ostatnio bardzo chimeryczny zbiornik , bo w jeden dzień na treningu łowi się kilka kilogramów ryb ,a na zawodach trudno jest przekroczyć kilogram . Tak było i tym razem , tylko dwaj zawodnicy przekroczyli wagę 1000 g – Artur Nowański , którego waga ryb pokazała 1630 g , i Krzysztof Komar -1440 g . Trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Nowańskiemu -260 ...... więcej

Spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta w Zelowie.

W niedzielę 17 września 2017 r. na Patykach odbyły się zawody pod patronatem Przewodniczącej Rady Miasta . Ośmiu zawodników stanęło na starcie rywalizacji, i choć ryby niespecjalnie dopisały , to jednak wesoła atmosfera zawodów i ciągłe żarty zawodników zrekompensowały niezbyt wielkie ,ale za to wyrównane wyniki. I tak zawody wygrał Adrian Pospiszył wynikiem 680 g, drugi wynik uzyskał Patryk Pospiszył -640 g, a trzecie miejsce zajął Jędrzej Laskowski -550g. Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk Pani Przewodniczącej , a tradycyjne kiełbaski z ...... więcej

Spławikowe zawody wędkarskie Szczerców –Zelów

10 września 2017 kolejny rok rywalizowaliśmy z zaprzyjaźnionym Kołem 29 ze Szczercowa. Tym razem dziesięciu naszych reprezentantów walczyło na wyjeździe z dziesiątką ze Szczercowa ,aby kolejny już rok z rzędu nie oddać ,,Pucharu Przechodniego’’, który jest główną nagrodą w wieloletniej rywalizacji. Do Szczercowa pojechali i kolejne nieparzyste stanowiska wylosowali: Jędrek Laskowski, Damian Bąkowicz ,Artur Nowański, Marcin Grabowski, Adrian Pospiszył, Krzysztof Komar ,Łukasz Selerowicz, Bogdan Drutowski, Patryk Pospiszył i Grzegorz ...... więcej

Zawody Władz Statutowych Okręgu PZW w Piotrkowie Trybunalskim

W tym roku coroczne zawody Władz Statutowych Okręgu piotrkowskiego odbyły się we wrześniu na zbiorniku w Szczercowie .Pojechali tam dwaj nasi przedstawiciele : Prezes i Skarbnik naszego koła. Wyniki nie należały do najwyższych ,wielu zawodników nie złowiło żadnej ryby. Nasi reprezentanci całkiem dobrze sobie poradzili ,bo Grzegorz Nowański zajął razem z Markiem Bąkowiczem drugie miejsce ,a Grzegorz Cieniewski ukończył zawody na miejscu siódmym. Gratulacje ! ... więcej

Towarzyskie zawody spławikowe o Puchar Jutrzenki.

W sierpniu na Patykach jak co roku nasze Koło współorganizowało zawody spławikowe pod patronatem KWP Jutrzenka . Te towarzyskie zawody są organizowane co roku w trzech kategoriach : seniorzy , kobiety i dzieci i jak zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: - wśród dzieci: 1-Paulina Kalwinek, 2-Maja Bąkowicz, 3-Zuzanna Piechota. -wśród kobiet : 1-Elwira Cieniewska , 2- Zenobia Zagrodzka, 3-Anna Tarka -wśród mężczyzn : 1-Krzysztof Komar, 2-Grzegorz Nowański ,3- Damian ...... więcej

Zawody spławikowe dla seniorów 50+ na Patykach.

Aktualności | 2017-08-16 | Publikujący: Koło Nr 37 w Zelowie

W niedzielę 8 lipca 2017 r. na Patykach odbyły się zawody dla doświadczonych poważnych wędkarzy z naszego Koła.Przygotowanych do boju było 11 zawodników. Po czterogodzinnych zmaganiach sędziowie zważyli złowione ryby i zwycięzcą zawodów okazał się Eugeniusz Markowiak , którego siatka ważyła 1500 g.Drugie miejsce wywalczył Bogdan Drutowski z wagą 910g ,a trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Cieniewskiemu (740 g ),a on w pięknym geście podarował swoją nagrodę i trzecie miejsce Kazimierzowi Koniecznemu ,któremu się nie poszczęściło w ...... więcej

Nocne zawody spławikowo-gruntowe w naszym Kole 37 w Zelowie

W letni weekend na przełomie czerwca i lipca 2017 roku zorganizowaliśmy na Patykach otwarte nocne zawody spławikowo-gruntowe .Przybyło na nie 18 zawodników chętnych do połowienia wieczorem ,nocą i wczesnym rankiem.Świetna koleżeńska atmosfera i całkiem udane połowy to kwintesencja tych zawodów . W niedzielę rano okazało się,że największą wagą złowionych ryb mógł się pochwalić Jarosław Czajka, a było to 5250 g. Drugi wynik osiągnął Marcin Grabowski -3090 g ,a trzeci Patryk Pospiszył -3060g .W sumie wszyscy połowili ,a zwycięzcy zostali ...... więcej

Zaległa relacja z tegorocznych spławikowych Mistrzostw Okręgu młodzieży U-25 i seniorów .

W tym roku 2017 w spławikowych Mistrzostwach Okręgu PZW w Piotrkowie Trybunalskim wśród starszych kategorii młodzieży U-25 i seniorów mieliśmy 5 reprezentantów . Młodzież reprezentowali : Adrian Pospiszył i Jędrzej Laskowski, a seniorów : Damian Bąkowicz, Krzysztof Komar i Patryk Pospiszył. Pierwsza tura MO została rozegrana na zalewie Sulejowskim w miejscowości Stara Wieś. Nasi debiutujący w MO młodzieżowcy zaprezentowali się bardzo ładnie : Jędrzej zajął 3 miejsce (4330 g), a Adrian był 6 (3335 g). Seniorom poszło też nie najgorzej : ...... więcej

Zaległa relacja z tegorocznych spławikowych Mistrzostw Okręgu kadetów i juniorów.

W tym roku w spławikowych Mistrzostwach Okręgu PZW w Piotrkowie Trybunalskim wśród młodszych kategorii wiekowych nasze Koło 37 w Zelowie reprezentowali :kadet U-15 Patryk Pogocki, i junior U-20 Artur Nowański. Pierwsza tura MO została rozegrana na zbiorniku Kodrąb. Patryk wywalczył trzecie miejsce z wagą 1550 g. Artur z kolei wygrał swoją kategorię ,zdobywając 1 pkt i wagę 3480g. II tura Mistrzostw Okręgu odbyła się na zbiorniku Bugaj w Piotrkowie Trybunalskim. Tam Patryk ponownie był trzeci (1170 g ), a Artur wyłowił kolejną jedynkę i 3580 g ryb. III finałowa ...... więcej