Dzień Dziecka z wędką

Aktualności | 2016-06-25 | Publikujący: Koło Nr 37 w Zelowie

W sobotę 4 czerwca 2016 r. na Patykach odbyły się jak co roku zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Wspaniała pogoda przywitała uczestników na zbiórce wraz z rodzicami , babciami, dziadkami oraz kibicami. Po przywitaniu dzieci przez Prezesa naszego koła przystąpiono do losowania stanowisk ,a po krótkim przygotowaniu do zawodów i wędkowania. Zabawa była wspaniała, rybki nie zawiodły i dały się niektórym dzieciom złowić . Zawody zdominowały dziewczynki : zwyciężyła mała Maja Bąkowicz przed Paulinką Kalwinek i Zuzią Piechotą ...... więcej

Festyn na Patykach zorganizowany przez stowarzyszenie Jutrzenka i Koło wędkarskie 37 w Zelowie

W maju nad zalewem na Patykach odbył się festyn dla mieszkańców Zelowa ,w którym pomagało nasze koło. Liczne atrakcje przyciągnęły nad wodę sporą grupę mieszkańców z dziećmi. Strażacy z naszego miasta zorganizowali pokaz sprzętu strażackiego, można było wypróbować jak działa drabina strażacka i obejrzeć z wysokości perspektywę okolicy. Odbyły się konkursy dla dzieci i rodziców : konkurs ,, szyszkowy’’, biegowy dla mam i dzieci, konkurs przeciągania liny, bieg taty z dzieckiem na ramionach ,a także konkurs śpiewu i ...... więcej

Zawody spławikowo-gruntowe na Patykach – dyscyplina gruntowa

Aktualności | 2016-06-05 | Publikujący: Koło Nr 37 w Zelowie

Sektor zawodników łowiących metodą gruntową zlokalizowany został na wale i po przeciwnej stronie zbiornika. Tam 12 zawodników przez 5 godzin rywalizowało ze sobą i rybami ,wyczekując odgłosu sygnalizatora lub drgania szczytówki .W tym sektorze wyniki łączne były mniejsze od kolegów ze spławika ,ale za to tu złowiony został największy leszcz zawodów. Łącznie w tym sektorze złowiono 3940g ryb ,a najlepsi zawodnicy to: 1.Paweł Madej 1340 g 2.Sebastian Bąkowicz 750 g 3.Jacek Piechota 600 g Zwycięzca zawodów w dyscyplinie gruntowej ...... więcej

Pierwsze otwarte zawody spławikowo-gruntowe na Patykach !

W niedzielę 29 maja 2016 r. nasze koło 37 w Zelowie zorganizowało łączone zawody spławikowo-gruntowe o Puchar v-ce Prezesa ds. sportu. Liczyliśmy ,że formuła ,,open” przyciągnie zawodników spoza naszego koła i tak się też stało ,co prawda zawodników nie było tak wielu jak się spodziewaliśmy - startowało łącznie 9 zawodników łowiących na spławik i 12 łowiących na grunt. Pogoda dopisała ,i choć z początku niepewna to do końca zawodów obyło się bez opadów. Ryby nie dla wszystkich wędkarzy były jednakowo łaskawe i pomimo ...... więcej

Klasyfikacja generalna Spławikowych Mistrzostw Okręgu PZW Piotrków Trybunalski w 2016r.

Finałowa trzecia tura MO rozegrana została w dniach 21 i 22 maja na bełchatowskim „Słoku ‘’i okazała się szczęśliwa dla naszych młodych wędkarzy. W sobotnich zmaganiach na wymagającej i trudnej ,,słokowej ‘’ wodzie świetnie zaprezentowała się młodzież z naszego koła . Ostatecznie w grupie kadetów U-14 wygrał i został Mistrzem Okręgu Patryk Pogocki z łącznym wynikiem z trzech tur 5 punktów i 7485g Drugi kadet reprezentujący nasze koło Bartek Ornaf z wynikiem 8 punktów i 6185 g zajął 3 miejsce. W kategorii ...... więcej

Wiosenny Puchar Burnistrza 2016

Aktualności | 2016-05-28 | Publikujący: Koło Nr 37 w Zelowie

Tegoroczna wiosenna edycja corocznego ,,Pucharu Burmistrza’’ na zbiorniku Patyki odbyła się 8 maja Przy ładnej słonecznej pogodzie kilkunastu zawodników podjęło sportową rywalizację , i choć o rybę było trudno ,to atmosfera zawodów jak zwykle była bardzo sympatyczna. Nieliczne płotki ,które udało się wyłowić dosłownie spod nóg ,oraz bonusy w postaci sumików karłowatych były jedynymi rybami ,jakie znalazły się w siatkach zwycięzców. Najlepsza piątka zawodników ,,Wiosennego Pucharu Burmistrza’’ ...... więcej

Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego 2016 na Patykach

Aktualności | 2016-04-29 | Publikujący: Koło Nr 37 w Zelowie

W niedzielę 24 kwietnia zawodami na Patykach rozpoczęliśmy sezon 2016 . Pogoda nie za bardzo zachęcała do współzawodnictwa , zapewne nagłe ochłodzenie zniechęciło wielu zawodników i ryby do uczestnictwa w zawodach ,ponieważ na starcie stawiło się tylko ośmiu wędkarzy. Na początku zawodów ryby trochę żerowały potem było coraz gorzej. Po czterogodzinnym wędkowaniu najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Jędrzej Laskowski (1950 g ), drugie miejsce przypadło Marcinowi Grabowskiemu (1530 g ), a trzecie Markowi Pogodzkiemu (1170 g). Najlepszym ...... więcej

Młodzieżowe Zawody Spławikowe o Puchar Prezesa Okręgu w Piotrkowie Trybunalskim

W sobotę 23 kwietnia 2016 r na zawodach organizowanych przez nasz Okręg w miejscowości Kodrąb startowało dwóch młodych zawodników z naszego koła : kadet Patryk Pogodzki i junior Artur Nowański. Obaj zaprezentowali się bardzo dobrze - Patryk wygrał z wynikiem 3965 g , a Artur zajął 2 miejsce (2460 g ) . Gratulacje dla chłopaków za kolejny sukces .Poniżej kilka zdjęć z zawodów.... więcej

II tura spławikowych Mistrzostw Okręgu

Tegoroczna II tura MO odbyła się 16 i 17 kwietnia 2016 roku na zbiorniku Bugaj w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem również pogoda dopisała ,a i ryb nie brakowało, co widać po wynikach. Druga tura okazała się dobra dla naszych zawodników. Obaj nasi kadeci zajęli dwa pierwsze miejsca : Patryk Pogodzki wygrał (2870 g ),Bartek Ornaf był drugi z niewielką stratą i bardzo dobrym wynikiem 2800 g. Artur Nowański wygrał II turę w juniorach (4110 g), a w niedzielę wśród seniorów Krzysiek Komar zajął bardzo dobre piąte miejsce w sektorze (4375 g ) , a ...... więcej

I tura spławikowych Mistrzostw Okręgu 2016

Na tegoroczne Mistrzostwa Okręgu PZW w Piotrkowie Trybunalskim nasze koło 37 w Zelowie zgłosiło 5 zawodników . Kadetów reprezentowali Patryk Pogodzki i Bartek Ornaf, juniorów - Artur Nowański , seniorów- Krzysztof Komar i Damian Bąkowicz.Pierwsza tura MO odbyła się 2 i 3 kwietnia 2016 r. na Zelewie Sulejowskim w miejscowości Stara Wieś. Jest to trudne łowisko, gdzie o tej porze roku jest o rybę stosunkowo trudno.Tak było i tym razem ,pomimo pięknej słonecznej pogody wyniki nie należały do zachwycających.Nasza młodzież wypadła dobrze: Patryk i ...... więcej