Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Vice Mistrz Polski – 2018 w Wędkarstwie Spławikowym w kat. U – 20 Patryk KŁAK z Koła „Jarosław – Miasto” uczeń ZSTiO im. S. Banach w Jarosławiu

Komunikaty | 2018-07-31 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

 

Vice Mistrz Polski – 2018 w Wędkarstwie Spławikowym w kat. U – 20

Patryk KŁAK z Koła „Jarosław – Miasto” uczeń ZSTiO im. S. Banach w Jarosławiu

 

W dn. 13 – 15 lipca 2018r. w Szymanowicach Okręg PZSW Tarnobrzeg odbyły Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym w kat. U – 15 i U – 20. W Zawodach wystartowali Jakub Zięba z koła „Jaz” w Przeworsku z trenerem Mateuszem Kowalem Prezesem Koła „Jaz” oraz Patryk KŁAK z koła ”Jarosław – Miasto” obaj Reprezentanci Okręg PZW w Przemyślu startowali w kat. wiekowej U – 20 /ogółem startowało 64 zawodników w 5 sektorach/. Kategorię wiekową U-15 Reprezentował Franciszek Drewniak 9lat. z WKS Sensas SówPol Dynów, który pod okiem II Trenera Kadry Narodowej Tomasza Drewniaka zdobył 3 i 9 sektorową co dało mu 15 miejsce w klasyfikacji Generalnej MP na 50 startujących. Nadmienić należy, że zawodnik z Jarosławia prowadzony przez Trenera kol. Adama Działo w pierwszym dniu Mistrzostw zdobył 2 sekt. a w drugim dniu 1 sekt. co w ogólnej Klasyfikacji uzyskał 3 punkty. Z takim samym wynikiem było trzech zawodników ale Patryk uzyskał najwyższą wagę i to dało mu 2 miejsce i tytuł Vice Mistrza Polski. w tej kategorii startowało 64 zawodników i zawodniczek. To kolejny zawodnik prowadzony przez Trenera Adama Działo - Vice Prezesa ds. Sportu i Młodzieży PZW w Przemyślu a jednocześnie Vice Prezesa Koła „Jarosław-Miasto” , który uzyskał tytuł Mistrzowski na arenie Krajowej.

Start naszych reprezentantów był udany szczególnie zawodnika z koła „Jarosław-Miasto” który w pierwszym dniu zaliczył tzw. 2 sektorową przegrywając tylko 450 punktów natomiast w drugim dniu było już lepiej 1 sektorowa choć dopiero ostatnia godzina i kolejna zmiana taktyki przyniosła zwrot po złowieniu 2,5kg Sandacza, następnie kilku małych płotek i w ostatnich minutach tj. dwie minuty do końcowego gwizdka wycholowany Leszcz 2,2kg. przyniósł sukces.

Razem 3 punkty sektorowe i najwyższa waga ryb dała II miejsce w Klasyfikacji Generalnej MP i tym samym Tytuł Vice Mistrz Polski w Wędkarstwie Spławikowym – 2018 w kat. U – 20 .

Zawodnicy wspierani przez; Firmą MatchPRO, sklep Jazgarz z Łańcuta, WKS Sensas SówPol Dynów oraz macierzyste koła PZW. Udział w Mistrzostwach sfinansowany przez Okręg PZW w Przemyślu.

Po raz pierwszy w Mistrzostwach Medale otrzymali zawodnik oraz Trener. Zawodnik otrzymał jeszcze z rąk Prezesa Zarządu Głównego - Teodora Rudnika Puchar oraz Nagrodę Rzeczową ufundowaną od Firmy Sensas.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.