Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wielka szkoda....

Aktualności | 2011-01-06 | Publikujący: Koło PZW Torzym

 

Szanowni Państwo
 
We wrześniu mijającego roku ukazał się ostatni numer „Wędkarza Polskiego”. Po blisko dwudziestu latach zmuszony byłem podjąć decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika z powodów finansowych. Stało się to niespodziewanie, gdy kończyliśmy już pracę nad numerem grudniowym, i w okolicznościach dla mnie i wielu moich współpracowników dramatycznych. Mam bowiem podstawy sądzić, że bezpośrednią przyczyną kłopotów finansowych, w jakie popadliśmy, były nadużycia finansowe i trwające od długiego czasu zaniedbania jednej z pracujących w redakcji osób. W tej sprawie złożyłem na policji doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
W żadnym wypadku nie zdejmuje to jednak ze mnie osobiście odpowiedzialności za dalsze losy tytułu. Dokładam wszelkich starań, by znaleźć nowego wydawcę i by „Wędkarz Polski” ukazywał się nadal. Czynię to z myślą o wszystkich, którzy przez lata współtworzyli ten tytuł, nadali mu obecny kształt, przyczynili się do tego, że miał on tysiące wiernych Czytelników.
Przede wszystkim jednak myślę o Czytelnikach. Wszystkich Państwa szczerze przepraszam. Prenumeratorów, którzy nie otrzymali zamówionych numerów – Państwa roszczenia zaspokajane będą stopniowo, jednak dopiero po spłacie zobowiązań mających pierwszeństwo ze względu na przepisy prawa i decyzje komornicze. Przepraszam w szczególności tych, którym w dobrej wierze przekazywaliśmy przez telefon lub drogą mailową informacje, że za opóźnienia lub brak „Wędkarza Polskiego” w prenumeracie i w kioskach odpowiadają pośredniczące między nami a Państwem instytucje. Przepraszam też tych, którzy nie mogli się z nami skontaktować, gdy odcięto nam telefony i dostęp do poczty elektronicznej.
Uprzejmie proszę o przekazanie przeprosin oraz zawartych w niniejszym liście wiadomości wszystkim, o których wiedzą Państwo, że byli naszymi Czytelnikami, a do których nie możemy dotrzeć, nie mając ich adresów.
Dziękuję za słowa otuchy od wielu spośród Państwa, z którymi rozmawiałem bądź korespondowałem w ostatnich tygodniach. Ufam, że „Wędkarz Polski” powróci w niedługim czasie do Państwa rąk.
Wszelkie informacje o dalszych losach „Wędkarza” znajdą Państwo na naszej ponownie uruchomionej stronie www.wedkarz.pl
 
wydawca i redaktor naczelny
Wiesław Dębicki
 
 
PS
Dzisiaj nie szukamy odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tego, że z dnia na dzień  staliśmy się bankrutami? To już wiemy. Po prostu robiliśmy gazetę, zbyt dużym zaufaniem obdarzając osobę, która zajmowała się finansami. Teraz musimy oszacować skalę strat i dostarczyć policji dowodów. Wiele z nich jest w dokumentach firmy, inne mogą być w rękach Państwa.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • lechsulim Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  witam ,
  kto czyni oddolne działania ? kol. Rafale !, kol. W.D. nie działa oddolnie , to szef redakcji odpowiedzialny za firmę
  za zatrudnionych ludzi i porządek w redakcji , proszę tylko przeliczyć gdzie są pieniążki tysiąca prenumeratorów , czytelników za ostatnie pół roku 2010 , ta niezła sumka gdzie sie podziała ?

 • dyzmański rafał Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  rafaldyzmanski

  Myślę, ze uda się jeśli my, wędkarze – czytelnicy będziemy popierali takie oddolne działania, pisząc, mówiąc o tym, wspierając dobrym słowem takich ludzi jak kolega Wiesław Dębicki

 • marek_sz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  To przykre. Pamiętam WP był pierwszym pismem tematycznym, które regularnie kupowałem i czytałem. Mam nadzieje, że uda się Wam wyjść na prostą. Czego z całego serca życzę.

 • dyzmański rafał Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  rafaldyzmanski

  http://www.wedkarz.pl/ a to strona czasopisma o którym mowa wyżej, uznałem, że warto by nasi koledzy zapoznali sie z przyczynami braku tej pozycji w kioskach, dlatego wkleiłem na naszą stronę tekst Pana Wiesława Dębickiego.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy jesteś za utworzeniem obrębu ochronnego na jeziorze Ilno (torzymskim), w celu ochrony ryb spokojnego żeru ?
Tak
Nie
Nie wiem
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin