Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

"Złów i Wypuść na Miejscu Kłodnickim" - podsumowanie roku pracy Sekcji Karpiowej Azoty


Największym sukcesem naszej Sekcji i Koła PZW Azoty w roku 2017 jest doprowadzenie do ustanowienia łowiska Miejsce Kłodnickie wodą sportową!!! Od 01.01.2018 roku będziemy mieli wodę no kill!!!

Jeśli ta postawa jest ci bliska - czekamy własnie na Ciebie!!! Mamy dla Ciebie miejsce w Kole i Sekcji!!! Zapraszamy!!!!

Sprawozdanie z działalności Sekcji Karpiowej AZOTY za rok 2017

1. Pierwsze spotkanie sekcji tzw. założycielskie odbyło się w dniu 21.12.2016, na którym wybrane zostało kierownictwo sekcji oraz przyjęty został regulamin i plan pracy na rok 2017. 
2. W ciągu roku członkowie sekcji spotykali się w dniach 10.01.2017, 04.04.2017, 04.07.2017, 09.10.2017 i 01.12.2017.
3. Na dzień 01.12.2017 liczba członków sekcji wynosi 22 osób w tym 5 juniorów.
4. Decyzją Zarządu Koła PZW Azoty łowisko Miejsce Kłodnickie zostało przekazane pod opiekę i w gospodarowanie Sekcji Karpiowej. 
5. Realizacja Planu Pracy:
a) W strukturach sekcji utworzona została jej juniorska część, na chwilę obecną liczy 5 członków. 
b) Sekcja aktywnie współpracuje ze Szkolnym Kołem Wędkarskim „Rekiny Dziewiątki”. Razem uczestniczyliśmy w takich projektach jak:
- Uwolnij wigilijnego karpia,
- Udział w targach wędkarskich Rybomania w Poznaniu, 
- Cykl szkoleniowy „Zostać karpiarzem”, 
- W dniach 30. 06 - 02.07.2017 przeprowadzony został finał projektu „Zostać karpiarzem”, czyli szkółka karpiowa z Rekinami, w którym udział wzięło 38 osób z całej Polski. 
c) Prace na zbiorniku Rogi:
- Zakładanie siatki na drzewa w celu zabezpieczenia ich przed bobrami (3 członków)
- Koszenie trzciny (9 członków)
- Rozplantowanie ziemi na cyplu (7 członków)
d) Zorganizowane i przeprowadzone zostały 3 czyny na wyrobisku Miejsce Kłodnickie w terminach:
- 06.07.2017 – posprzątano łowisko z zalegających śmieci, ustawione zostały śmietniki, 
oraz rozwieszone tabliczki z zakazem kąpieli.
- 19.08 i 22.08.2017 – zbudowano bezpieczne zejścia do stanowisk, wykoszono drogę dojazdową oraz zmontowano i rozstawiono ławki przy stanowiskach.
Czyny odbyły się przy wsparciu członków naszego koła oraz sympatyków niezrzeszonych w naszym kole.
e) Udział w czynie na Zbiorniku Kruszbet (6 członków) 27.05.2017.
f) Ponadto członkowie sekcji aktywnie uczestniczyli w takich przedsięwzięciach jak: 
- Wędkowanie z Gwiazdą – organizacja gier i zabaw dla dzieci oraz obsługa sędziowska,
- Wędkarski Dzień Dziecka na Rogach – pomoc przy organizacji imprezy,
- przeprowadzili gruntowe zawody koła oraz współorganizowali zawody spinningowe zaliczane do klasyfikacji „Wędkarza Roku”.
g) Zorganizowane i przeprowadzone zostały dwuturowe zawody karpiowe w terminie 20-23.04.2017 oraz 27-30.07.2017 na łowisku „Rogi”, w których wystartowało 10 dwuosobowych drużyn. Zmagania ze względu na dwie pory roku przebiegały w zupełnie odmiennych warunkach atmosferycznych: od mrozu, przez nawałnicę i deszcz, aż po upał. Pomimo tak skrajnych przejawów pogodowych udało się wyholować 15 karpi o masie prawie 100 kg. Co biorąc pod uwagę presję wędkarską na łowisku Rogi i otwarty charakter wody jest wynikiem satysfakcjonującym. Zwycięzcy zawodów tj. Dawid Kawa i Wojciech Czapla wraz z team runnerem Tomaszem Kołodziejem – po uzyskaniu eliminacji - reprezentowali Koło w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowym PCM 2017.
h) Z inicjatywy Sekcji przy współpracy ze Sklepem Wędkarskim Szczepana Kobiałki zorganizowany został Konkurs „Złów i Wypuść”, w którego celem było propagowanie tej postawy. W konkursie wzięło udział 13 osób.
i) Członkowie Sekcji pomagali zorganizować i przeprowadzić zarybienia naszych czterech łowisk, ściśle przy tym współpracując z inspektorem ds. zarybień i członkami Zarządu Koła.
6. Członkowie sekcji brali udział w takich zawodach, jak:
- Polish Carp Masters - Mistrzostwa Polski – Zb. Dębowa - (trzyosobowa drużyna)
- Majówka na Dębowej - Zb. Dębowa- (jedna drużyna)
- Manewry Klubów Karpiowych - Zb. Dębowa - (trzy drużyny)
- IV puchar portalu Carppassion – Zb. Dobro Klasztorne - (jedna drużyna)
- III Ogólnopolski Maraton Karpiowy SW – Zb. Uroczysko Karpiowe - (II miejsce – trzy drużyny)
- Potyczka Opolskich Team-ów Karpiowych – Zb. Malina - (czteroosobowa drużyna)
- Baitbox Cup - Zb. Dębowa - (trzy drużyny)
- Starcie Dwóch Pokoleń – Zb. Szmaragdowy Staw - (I miejsce – jedna drużyna)
- gruntowe zawody karpiowe Koła – dawna Cypriniada na Rogach – (miejsca I, II, III - 6 drużyn)
- II Winter Carp Gajdowe 2017 (jedna drużyna – II miejsce)
7. Relacje z naszej działalności publikowane były w: 
- media społecznościowe (profil FB sekcji, koła oraz prywatne profile członków i sympatyków), 
- magazyn Karp Max (wersja elektroniczna i papierowa),
- portal Angloo.com

,
- portal Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego,
- Polski Portal Karpiowy Carppassion, 
- strona internetowa koła, 
- kanał You Tube, 
- lokalna prasa „Dobra Gazeta”, 
- Radio Opole,
- Radio Park. 
8. W dniu 20.06.2017 podczas zebrani członków sekcji spośród zgromadzonych wybrany został gospodarz łowiska Miejsce Kłodnickie kol. Roman Listwan. Od momentu wyboru dwa raz w tygodniu sprawdza i utrzymuje porządek na łowisku, opróżnia worki ze śmieciami, porządkuje drzewa powalone przez bobry. Dokonał regeneracji trzech tablic informacyjnych. W czynnościach tych – wykonywanych społecznie – pomagają gospodarzowi: Adam Rudziński oraz Marek Lubas z synem Filipem. W opisanym okresie tj. do 27.11.2017 Roman zużył 4 opakowania worków na śmieci. W swoim sprawozdaniu zamieścił następującą konkluzję: „Chciałbym tylko dodać, że z dnia na dzień nasze kochane MK pięknieje i jest coraz mniej zaśmiecane”.
9. Z inicjatywy Przewodniczącego sekcji zwiększyła się ilość kontroli SSR na Miejscu Kłodnicki. 
10. Członkowie sekcji dokonują dobrowolnej wpłaty na konto koła, która przeznaczona jest na zarybienie oraz pracę z dziećmi. W roku 2017 było to kwota 1050 zł. Przeznaczona zostanie na organizację akcji „Uwolnić wigilijnego karpia” przy współpracy ze szkółką wędkarską - Rekiny Dziewiątki. Przedsięwzięcie ma charakter edukacyjny i integrujący społeczność naszego Koła oraz rodziny do niego należące.

 

Plan pracy Sekcji został zrealizowany. Jego ewaluacja wskazuje, że wysokie zaangażowanie członków jest gwarantem sukcesu. Pozyskanie ludzi do pracy społecznej jest sprawą niełatwą, dlatego też istotnym jest przyjmowanie każdego, kto przejawia takie zainteresowanie. Co też będzie celem Sekcji w nadchodzącym roku.
Jednak ogromne podziękowania należą się Zarządowi Koła PZW „Azoty” za ogromne wsparcie dla działalności Sekcji. Bez poparcia i zaufania dla nas nie byłoby efektów pracy, którą podejmujemy. Członkowie koła będąc jednocześnie uczestnikami sekcji karpiowej mogą z powodzeniem realizować rozliczne plany w wielu obszarach działalności koła: od prac gospodarczych, przez organizację zawodów, aż po pracę z dziećmi.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Bogdan Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

    Kolego Adamie, kara o której napisałeś odstraszy niewielu i chyba niewiele by dało. Najlepszą karą było by pozbawienie uprawnień, czyli cofnięcie zezwolenia za takie czyny jak opisujesz np na rok. Ale to musi być kara nieuchronna którą wymierzy Sąd Koleżeński w kole i taki nieetyczny wędkarz dopiero wtedy poczuje dyskomfort, często mandat nie robi na nim żadnego wrażenia. Cofnięcie zezwolenia boli bardzo i będzie wystarczającym " odstraszaczem" dla innych. Sądy mają takie możliwości niestety z nich nie korzystają, bo jak kolega który zasiada w sądzie będzie karał kolegę z którym się spotyka nad wodą. Upomnienie i sprawy nie ma, ryb też. Takie jest moje zdanie.

  • Adam Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

    Świetna inicjatywa! Brawo dla koła i okręgu za zrobienie takiego łowiska. Uważam, że w każdym kole powinno być kilka łowisk typu no kill. W tym sezonie i tak widzę spory postęp w poszczególnych okręgach w PZW. Np okręg Chełm ma tańszą kartę dla wędkujących no kill. Sporo jest też górnych wymiarów ochronnych. Wg mnie super inicjatywa, jeszcze powinna być droższa karta dla tych co chcą ryby zabierać. No i jak to się mówi już od wielu lat wyższe kary za łamanie regulaminu ( zabieranie ryb niewymiarowych, w okresie ochronnym czy powyżej limitów). Powrócę na chwilę do limitów są one strasznie duże. Uważam, że limity powinny być tygodniowe jak nie miesięczne, a za nie wpisanie ryby kara 10000zł. Może dzięki takiemu podejściu odzyskali byśmy nasze piękne i rybne wody.