Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

XVI edycję zawodów „Otwarte Mistrzostwa Salmo Clubu w Białymstoku w Kręceniu Sztucznych Much”


Szanowni Krętacze
Członkowie „Salmo Clubu” w Białymstoku oraz Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku serdecznie zapraszają na XVI edycję zawodów „Otwarte Mistrzostwa Salmo Clubu w Białymstoku w Kręceniu Sztucznych Much”, będące jednocześnie VIII Edycją Mistrzostw Polski w Kręceniu Sztucznych Much,  które odbędą się w dniach 28.02-1.03..2020 r. w Ośrodku "Pięć Dębów" w Supraślu!!!
W tym roku, podobnie jak podczas wielu poprzednich edycji, postanowiliśmy połączyć zawody w wykonywaniu sztucznych much z doskonałą zabawą dla całych rodzin. Choć nie ukrywamy, iż z każdym rokiem staramy się, aby zawody były zorganizowane w sposób jeszcze bardziej profesjonalny .
W zawodach może wystartować KAŻDY - bezpłatnie, kto chce spróbować swoich sił i dobrze się bawić  podczas kręcenia much. Zapraszamy również osoby, które jeszcze nigdy nie wykonywały sztucznych much, a chciałyby spróbować zmierzyć się z tym wyzwaniem! To właśnie dla nowych adeptów sztuki wiązania sztucznych  much stworzyliśmy kategorię SYMPATYK odbywającą się pod okiem bardziej doświadczonych krętaczy. W tym roku również nie zabraknie warsztatów. . Głównym założeniem imprezy, oprócz wyłonienia Mistrza Polski na rok 2020 jest propagowanie pięknego hobby jakim jest wędkarstwo muchowe i wszelkie jego aspekty.
W kategorii PROFESJONALISTA – ONE ON ONE  startują osoby, które chciałyby zmierzyć się z najlepszymi "krętaczami" z POLSKI, a także ŚWIATA . Każdy z uczestników powinien posiadać WŁASNE narzędzia oraz materiały do wykonywania much. W tym roku kręcimy muchy piękne. Najpiękniejsze, zdaniem naszego guru- Huberta Janeczka, w swojej kategorii.   Komunikat w sprawie wzorów ukaże się po 15 stycznia. 
Tradycyjnie kręcimy w  kategorii EXTREME . Kto się nie boi , niech siada za imadłem.
W kategorii PROFESJONALISTA – ONE ON ONE  kręcimy muchy piękne na początku po coraz piękniejsze bliżej finału. Formuła ONE ON ONE to pojedynek, po którego kolejnej rundzie odpada jeden z zawodników w parze (coś jak w Turnieju Czterech Skoczni ;-) ). Na koniec pozostaje dwóch najlepszych, którzy kręcą muchę finałową. Jakie to będą muchy zawodnicy dowiedzą się po 15 stycznia  tego roku. . Zapewniamy, że muchy dobrane zostaną tak, aby każdy kręcący miał odpowiednie materiały w podstawowym zestawie krętacza. Ważny jest nie tylko czas kręcenia, ale wygląd muchy oraz proporcje, powtarzalność i estetyka wykonania.  Komisja sędziowska składać się będzie z samych profesjonalistów, pomimo tego pamiętajmy, że to ciągle zabawa. Niech nikt się nie boi wystartować.
Zwycięzca tej kategorii otrzyma tytuł MISTRZA POLSKI w kręceniu sztucznych much na rok 2020, przepiękny puchar stworzony przez Piotra Zieleniaka i wspaniałe nagrody ufundowane , przez naszych sponsorów.
W kategorii SYMPATYK wkręcamy żółtodziobów w kolorowy świat piór, sierści i nici. Będzie się kurzyć.


Tu głównym kryterium oceny będzie zaangażowanie w tworzenie przynęty i sama chęć bycia krętaczem.
Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody i dyplomy. Sponsorzy jak zwykle nie zawiodą.
Jak będzie wyglądać impreza ? Czytajcie poniżej.
Piątek 28.02
Wieczorem -  impreza otwierająca turniej. To moment zapisów zawodników. Zameldowania w pokojach. To moment kiedy wyjaśniamy wszelkie pytania startujących, to moment kiedy gadamy do późnych godzin o rybach, muchach , planach wędkarskich .  To też moment na godny posiłek i kufel piwa. W tym roku nie gramy hucznie w piątek, bo prawda jest taka , że wszyscy chcą się nagadać.
Sobota 29.02
Program dla Zawodników i Juniorów
9.00 – 10.00  – śniadanie
10.00 - 11.00 – omówienie przebiegu zawodów, organizacja stanowisk , losowanie par.
11.00 -14.00 – Warsztaty muchowe. Prezentacje .
11.00- 14.00 – W tym czasie odbędzie się konkurs wiązania węzłów wędkarskich
14.00 -15.00 obiad 
15.00 – 19.00 - zawody w kategorii PROFESJONALISTA , SYMPATYK, EXTREME
15.00 – 19.00 – Prezentacje wypraw wędkarskich muchowych. Świat jest tak wielki a
zarazem tak  mały. Mega ciekawa część imprezy.
15.00-19.00 To też Goście specjalni. Igor Kiebiec zaprezentuje kunszt malarski najwyższej
Klasy. Świetny wędkarz, kompan a zarazem uznany na Białorusi artysta. Maluje bajecznie.
Dr hab. n. med. Anna Skurska przedstawi problem współczesnej rodziny wędkarskiej
20.00 - ogłoszenie wyników i biesiada z grillem pod wiatami na świeżym powietrzu. D’J’
daje czadu.


Program dla pięknych Pań i zwiewnych Panien.
10.00-11.00 poranna kawka lub soczek
11.00-14.00 wyprawa i warsztaty w fabryce kosmetyków naturalnych. Sprawdzone i
polubione w latach ubiegłych
14.00-15.00 Obiad
15.00-19.00 Udział w wykładach, warsztatach , zawodach.
Niedziela 1 marca
8.00 - 9.00 – śniadanie
Powrót do domów lub wędkowanie ;)
Dla wszystkich, którzy zapragnęliby zmierzyć się z naszymi Monster Trałtami z podlaskich rzek, mamy na niedzielę darmowe licencje.
 Jak to kosztuje ? Ano tak :
Staramy się jak co roku aby opłaty pokryły koszty organizacji imprezy i to nas w pełni satysfakcjonuje. Nie pragniem ni srebra ni złota ino porządku.
Koszt udziału w imprezie przedstawia się następująco:
-  startowe (osoby dorosłe) - 240,00 zł/os. (w cenę wliczone są: impreza otwarcia , obiad 29 lutego , grill wieczorny 29 lutego,  wszystkie atrakcje dla dorosłych, całodzienny bufet kawowy oraz alkoholowy (w wyznaczonych godzinach) dla Pań i Panów.
- startowe (młodzież do lat 12-tu) - 130,00 zł/os. (w cenę wliczone są: bufet dziecięcy na imprezie rozpoczęcia,  obiad i  wieczorny grill 29 lutego, wszystkie atrakcje dla dzieci i młodzieży, całodzienny bufet z sokami i colą jak również drinkami z wody gazowanej ;-)
-  koszt noclegu 80,00 zł/os. dorosłą i 40,00 zł/os do lat 12,w cenę wliczone jest śniadanie. Dzieci śpią na dostawkach  bo miejsc mamy ograniczoną ilość!!!
- zawodnicy mają pierwszeństwo przy rezerwacji pokoi w naszym Hotelu .
- w razie braku miejsc w naszym Hotelu, będziemy umieszczać Gości w obiektach sąsiednich
- Hotel zapełniamy na maxa. Niech nikogo nie zdziwi nocleg na dostawce.
Zwiedzanie terenu zawodów w dniu 29 lutego (sobota) dla osób trzecich jest bezpłatne.
Prosimy o jak najszybsze dokonywanie rezerwacji pod numerem tel. 607 567 673 - Tomasz Skurski („Squra”),  lub mailowo: piecdebow@o2.pl
Opłaty dokonujemy , po wcześniejszym potwierdzeniu ,   na numer konta:  ING 75 1050 1823 1000 0022 4107 9652  Dopisek: „XVI MwKM”  imię i nazwisko oraz adres ( KONIECZNIE !!!!)
 W razie pytań :
Kontakt do Organizatorów:
Tomasz Skurski tel. 607567673 lub e-mail: piecdebow@o2.pl
Przemysław Lisowski, tel. 501009110 lub e-mail: lisowski.przemyslaw@interia.pl
Tu zobaczycie jak było w latach ubiegłych :
https://youtu.be/ugDVkRH9Tqc
https://www.youtube.com/watch?v=6oig_AAL-Jk
https://www.youtube.com/watch?v=2K8hJhzYB0s

Zapraszamy !!!

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Na skróty

Ilość odwiedzin