Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z otwartych spławikowych zawodów dla dzieci zorganizowanych przez Koło FSM Syrena w dniu 22.09.2019.

 

W niedzielę, 22 września 2019 roku odbyły się kolejne, drugie w tym roku otwarte zawody spławikowe dla dzieci. Na zbiórce, która była o godzinie 8.00 zebrała się spora grupa dzieci w różnym wieku, wraz z opiekunami. Z przyjemnością powitaliśmy znajomych a także nowe twarze.

 

W tą niedzielę dopisała pogoda, była jak na zamówienie, było ciepło i słonecznie, można było się opalać. Piękna pogoda miała swoje przełożenie na dobre nastawienie do zawodów. Humory dopisywały, miło było porozmawiać i wymienić doświadczenia. Sporo kolegów i koleżanek pomagało innym, mniej doświadczonym.

 

Tym razem zawody zostały rozegrane na łowisku Południe w Pogórzu. Łowisko ładne, duże i doskonale przygotowane. Obsługa łowiska była bardzo pomocna i miła, za co składamy w imieniu naszym i dzieci serdeczne podziękowania.

 

Ryby niespecjalnie chciały współpracować. Większość łowiła małe płocie, okonie itp. Zdarzały się też karpie ale sporadycznie. Ci którzy mieli okazję wyholować karpia, mieli dużą szansę na zajęcie miejsca na podium.

 

Podobnie jak podczas zawodów w czerwcu zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych - do 10 lat oraz od 11 do 15 lat. Rozegrano także konkursy polegające na rzutach do tarczy, które cieszyły się dużym powodzeniem. Zarówno zawody wędkarskie jak i konkursy były dodatkowo urozmaicone poprzez wręczenie cennych nagród. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał medal a ci najlepsi piękne puchary Nagrodzono także największe ryby w obu kategoriach oraz tradycyjnie najmłodszego uczestnika zawodów. Na naszych zawodach nagrody otrzymują wszystkie dzieci ;)

 

Poniżej podajemy najlepsze miejsca od 1 do 3 w obu kategoriach wiekowych:

 

Kategoria U 15:

1. Katia Kramarczyk – 2220 pkt.

2. Angelika Paszek  - 1200 pkt.

3. Dawid Wrzeszcz – 980 pkt.

 

Kategoria U 10:

1. Lena Kurasik – 3230 pkt.

2. Antoni Poparda – 2180 pkt.

3. Oliwier Dziedzic – 410 pkt.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych zawodów, w szczególności opiekunom łowiska „Południe”, sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla dzieci, Urzędowi Miejskiemu w Bielsku-Białej za współfinansowanie zawodów a także kolegom i koleżance z Zarządu Koła FSM Syrena, za ich zaangażowanie przy organizacji tychże zawodów. Dziękujemy także dzieciom, które chcą z nami uczyć się tego sportu i poszanowania przyrody a także ich opiekunom za poświęcony czas, mamy nadzieję spędzony w miłej atmosferze.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.