Młodzież FSM Syrena na Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym

Bardzo dużym przeżyciem i fantastyczną przygodą tego roku jest dla dwóch naszych zawodniczek Natalii Kurasik i Martyny Kurasik start w cyklu zawodów Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym. Pierwsze zawody tej rangi miały miejsce 31-02.06.2019 r. w Przemyślu. Na 36 zawodników startujących w kategorii U-20, po dwóch dniach zmagań i wcześniejszym obowiązkowym treningu dziewczyny uplasowały się na 28 lokacie – Martyna i 31. – Natalia.

Następnie odbyły się Mistrzostawa Polski Juniorów U-20 i Kadetów U-15, które zaliczają się do cyklu Grand Prix Polski. Odbyły się one w Bełchatowie na zbiorniku Słok w dniach 5-7.07.2019 r. Nasze zawodniczki już po pierwszym stresie w debiucie podeszły spokojniej do kolejnych zawodów. Pierwszy dzień nie był najlepszy, ale drugiego dnia dziewczyny podniosły się i obie zajęły 5. pozycje w swoich sektorach. Podsumowując dwa dni ciężkich zmagań, na 65 zawodników w swojej kategorii U-20 na 35 miejscu uplasował się Martyna, a na 40. Natalia.

19-21.07.2019 odbyła się kolejna część cyklu Grand Prix Polski na zbiorniku w Szymanowicach. Jak na lato przystało, wysoką temperaturę dało się dość mocno odczuć. Nasze zawodniczki pierwszy raz rywalizowały w jednym sektorze i zajęły 5. lokatę Natalia i 7. Martyna. Drugi dzień nie był już tak udany, nie pomogło również to, że zawody zostały skrócone ze względów bezpieczeństwa o 45 minut z powodu nadchodzącej burzy. Ostatecznie po dwóch dniach zmagań na 16. pozycji uplasowała się Natalia, a na 19. Martyna.

Ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Polski to jednocześnie podsumowanie całego roku. Te zawody odbyły się 30.07-01.08.2019 r. na zbiorniku Balaton w Miejskiej Górce, PZW Poznań. To były kolejne zmagania, w których nasze zawodniczki siedziały w jednym sektorze. Jednakże największym zaskoczeniem było to, że siedziały obok siebie. Tego dnia Natalia była 7., a Martyna 11. Drugiego dnia ryby nie były tak skore do współpracy, co przyniosło mniejsze wyniki naszych zawodniczek.

Podsumowując cały rok, nasze zawodniczki będące jako jeden z najmłodszych i jednocześnie debiutantkami w kategorii U-20 zdobyły następujące pozycje w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym – Natalia 25., a Martyna 28. na 68 startujących zawodników.

Starty naszych zawodniczek w cyklu Grand Prix Polski były wspierane finansowo przez Okręg PZW Bielsko- Biała.