Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Zalew BrodzkiZalew Brodzki to malowniczo położony zbiornik retencyjny na rzece Kamiennej.  Zbiornik ten jest jednym z największych akwenów wodnych w województwie świętokrzyskim. Jego powierzchnia przy maksymalnym poziomie piętrzenia (tj. 195,10 m n.p.m.) wynosi 260 ha, a pojemność całkowita 7,1 mln  m³. ugość zbiornika to ok. 5,3 km. Maksymalna jego głębokość w pobliżu tamy dochodzi do ok. 6 m.

Zalew w Brodach znany jest ze swoich walorów rekreacyjnych, ale równie popularny jest wśród miłośników wędkarstwa – długa i łatwo dostępna linia brzegowa zachęca do łowienia ryb z brzegu (choć wśród wędkarzy nie brakuje miłośników wędkowania z łodzi lub pontonów). Przyjemnemu wędkowaniu służy malownicza lokalizacja zalewu – położony jest on w dolinie, otoczony zalesionymi wzgórzami. Jest to idealne miejsce do wypoczynku.

W naszym zbiorniku występuje wiele gatunków ryb. Dominującymi drapieżnikami są sandacze, ale znajdują się tu również okonie, szczupaki, bolenie, węgorze i sumy. Ponadto w Zalewie Brodzkim złowić można leszcze, płocie, karpie, amury, a także liny, jazie, ukleje oraz karasie srebrzyste i złociste.

 

Wędkujacych można również spotkać na tzw. Małym Stawie oraz Oczku, a także nad rzeką Kamienną.Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodę połowu preferujesz na Zalewie Brodzkim?
Spławikową
Gruntową
Spinningową
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin