Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Prezesa Koła Brody - 08.10.2017 Wyniki

Aktualności | 2017-10-11 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W niedzielę 8 października na zalewie brodzkim odbyły się Zawody Spinningowe o Puchar Prezesa Koła PZW w Brodach. W zawodach uczestniczyło 21 zawodników. Oprócz naszych reprezentantów udział w zawodach wzięła silna grupa zawodników z Koła PZW Skarżysko - Miasto oraz z Koła PZW Ostrowiec - Miasto. Warunki atmosferyczne nie sprzyjały uczestnikom, bowiem wiał silny wiatr i padał deszcz. Zaraz na początku zawodów kolega Emil Kania ze Skarżyska na małego woblera przy brzegu złowił pięknego, prawie 70 cm szczupaka. Jako jedyny zawodnik ...... więcej

Zakaz wędkowania na zbiorniku Ruśna od 15.10.2017

Aktualności | 2017-10-10 | Publikujący: Koło PZW-Brody

KOMUNIKAT Zarząd Koła PZW w Brodach informuje, że od dnia 15 października br. do dnia 31 grudnia br. na zbiorniku Mały Staw tzw. „Ruśna” będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wędkowania. Zakaz ten został uchwalony przez Prezydium Zarządu Okręgu w Kielcach. Powyższa uchwała jest wynikiem działań podjętych przez Zarząd Koła PZW w Brodach, który na podstawie prowadzonych przez ostatnie lata obserwacji i kontroli SSR stwierdził, że po jesiennych zarybieniach bardzo duża populacja świeżo wpuszczonych ryb migruje do zbiornika Ruśna, gdzie niewymiarowe ...... więcej

Towarzyskie Zawody Spinningowe - 15.10.2017 Zaproszenie

Aktualności | 2017-10-09 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Zarząd Koła PZW Brody serdecznie zaprasza na Towarzyskie Zawody Spinningowe Zbiórka uczestników w dniu 15.10.2017 o godzinie 6.30 na placyku po "Kormoranie". Dla najlepszych przewidziane są 3 puchary orazdo wylosowanianagroda rzeczowa spośród wszystkich uczestników. ... więcej

Film z zawodów Spinningowych o Mistrzostwo Koła Brody

Zapraszamy do oglądania relacji z II zawodów o Spinningowe Mistrzostwo Koła Brody. Film przygotowany przez kolegę Kamila Mergalskiego. Link: https://youtu.be/UE-D2mhQqxg... więcej

Towarzyskie Zawody Gruntowe - 01.10.2017 Wyniki

Aktualności | 2017-10-03 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W pierwszym dniu października odbyły się ostatnie zaplanowane na ten sezon Towarzyskie Zawody Gruntowe. Mimo porannego przymrozku na zbiórce o godz. 6.00 stawiło się 21 uczestników. Podczas rywalizacji zawodnicy odławiali głównie drobne lub bardzo drobne leszcze. Złowione zostało również kilka płotek i dwa wymiarowe jazie. Zawody wygrał Sebastian Kozieł, który wykorzystał fakt wylosowania skrajnego stanowiska gdzie złowił 2,645 kg ryb. Drugie miejsce zajął prezes Maciej Zaczek łowiąc 11 leszczyków i płotkę o łącznej wadze 2,170 ...... więcej

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu - 24.09.2017

Aktualności | 2017-09-27 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniu 24 września na zbiorniku Brody rozegrane zostały Spinningowe Mistrzostwa Okręgu. Sektory seniorów wyznaczone zostały na obu brzegach, natomiast sektor juniorów wyznaczono od przystani wodnej do przepływu na zbiornik boczny Oczko w miejscowości Krynki. Na starcie zameldowało się 33 z 36 zapisanych na liście startowej seniorów i 4 juniorów. Zawody rozegrane zostały w dwóch cztero-godzinnych turach. Sędzią głównym zawodów był Zenon Zaczek. W pierwszej turze wymiarowe ryby złowiło 20 seniorów i wszyscy juniorzy, ...... więcej

Marcin Piwnik najlepszym wędkarzem Koła Brody w łowieniu nocą.

Aktualności | 2017-09-21 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Marcin Piwnik – dwukrotny zwycięzca zawodów nocnych zajął pierwsze miejsce w nowej klasyfikacji ustanowionej w tym roku przez Zarząd Koła. Marcin zdobył aż 26 punktów na 30 możliwych do zdobycia i łączną wagę ryb 11,635 kg. Drugie miejsce zajął Paweł Pająk, który trzykrotnie stawał na podium i uzyskał 25 punktów oraz łączną wagę złowionych ryb 11,180 kg, natomiast trzecie miejsce zajął Andrzej Sikorski z wynikiem wynoszącym 17 punktów i łączna wagą 4.855 kg. Zestawienie z Klasyfikacją końcową znajduje się ...... więcej

Jerzy Walkiewicz najlepszym wędkarzem Koła Brody w dyscyplinie Spławikowej.

Jerzy Walkiewicz okazał się najlepszym wędkarzem Koła w dyscyplinie spławikowej. Rywalizacja w tej dyscyplinie była bardzo wyrównana. Kolega Jurek uzyskał wynik 26 punktów na 50 możliwych do zdobycia i łączną wagę ryb 2,695 kg. Drugie miejsce zajął Marcin Piwnik z dorobkiem 24,5 punktów, a trzecie Radosław Piwnik z wynikiem wynoszącym 24 punkty. Zestawienie z Klasyfikacją końcową znajduje się w załączonym pliku. ... więcej

Zawody Spławikowe – 17.09.2017 Wyniki

Aktualności | 2017-09-19 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W niedzielę 17 września odbyły się kolejne zawody zorganizowane przez nasze Koło. Tym razem były to zawody spławikowe, które zakończyły cykl zawodów w tej dyscyplinie zaliczany do klasyfikacji na najlepszego „spławikowca” Koła. Ryby podczas zawodów bardzo słabo żerowały. Łowione były głównie małe leszczyki i jazgarze. Po raz kolejny klasę pokazał Marcin Piwnik, który obecnie prowadzi w ogólnej klasyfikacji i potwierdza, że jest wędkarzem wszechstronnym odnosząc sukcesy w każdej metodzie połowu. Marcin wygrał z ...... więcej

Marcin Piwnik Spinningowym Mistrzem Koła Brody na 2017 rok

W dniu 10 września rozegrana została druga tura Spinningowych Mistrzostw Koła Brody. Wystartowało w zawodach 17 uczestników. Aż siedem osób niestartujących w pierwszej turze zdecydowało się na udział w drugiej turze. Pogoda tym razem dopisała, a z rybami też nie było najgorzej, ponieważ tylko dwóch zawodników zakończyło rywalizację bez wymiarowej ryby. W drugiej turze wygrał Bogusław Bębas, który złowił pięknego szczupaka oraz trzy okonie. Niestety zerowy wynik z pierwszej tury pozbawił go możliwości zajęcia czołowego miejsca w ...... więcej

Jaką metodę połowu preferujesz na Zalewie Brodzkim?