Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

385 kg szczupaka od 15 X pluska się w naszym Zalewie!

Aktualności | 2015-10-17 | Publikujący: Koło PZW Bychawa

Drapieżniki zdrowe jak ryba - od 30-do 50 cm każdy!

szczupłe

Koledzy wędkarze! Zalew z pomocą 10 członków koła zarybiono szczupakiem. Ryby zwarzono, protokół zarybieniowy podpisano i 385 kg drapieżnika w różnym rozmiarze trafiło do Zalewu. Część szczupaków była w rozmiarze 50-60 cm i prawdopodobnie wytrą się one w tym sezonie w naszej wodzie! W związku z tym Zarząd na wniosek Komisji Zarybieniowej rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu połowu drapieżnika do końca roku. Każdy z członków koła ma prawo wypowiedzieć się w tej sprawie, prosimy więc Kolegów o kontakt z członkami Zarządu. Decyzja zapeadnie we wtorek 20 X.

         W najbliższym tygodniu spodziewamy się dostawy do 1000 kg karpia w rozmiarze 20-35 cm.
O terminie zawiadomimy na naszej WWW. Z wędkarskim pozdrowieniem Zarząd

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • pzwbychawa Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

    Słuszna uwaga Bester44!
    Pierwsze informacje od Komisji Zarybieniowej były standardowe - zakaz połowu gatunku wpuszczonego do wody przez 14 dni! Fakt, że szczupak dostarczony był duży (w części to tarlak o wymiarze ok 60 cm), co wywołało głosy o potrzebie ochrony tych ryb. Jednak Komisja Zarybieniowa informuje o zakazie połowu a do ZARZĄDU jedynie wnioskuje o okres wprowadzenia zakazu. W dniu 20X obradował Zarząd i przychylił się do propozycji Komisji i od tej chwili komunikat obu gremiów jest zbieżny. Zakaz do 30 listopada. Dziękujemy za zainteresowanie i zrozumienie sytuacji. Pozdrawiamy Zarząd!

  • bester44 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

    Proszę ustalić jedną informację o terminie zakazu łowienia szczupaka , ponieważ to co widzimy na tablicach w okół Zbiornika różni się od informacją internetową . Gratuluję jednomyslnosci w podejmowaniu decyzji informacyjnych, Proszę pamiętać że nadmiar informacji. to brak informacji