Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Od poniedziałku 2 października zaczynamy odłów suma i tołpygi

Aktualności | 2017-10-02 | Publikujący: Koło PZW Bychawa

Interwencja Zarządu Okręgu na naszych wodach.

Szanowni Koledzy!

Sum sieje spustoszenie w naszym zbiorniku i jak dotąd nie było na niego mocnych!

Na naszą prośbę, Zarząd Okręgu od poniedziałku 2 października własnym sprzętem i ludźmi będzie odławiał suma w naszym zbiorniku. Prosimy KOLEGÓW wędkarzy o pomoc w przenoszeniu ryb, do stawów.

Każdy zainteresowany wędkarz może w odłowie uczestniczyć w formie ustalonej z Prezesem, Koła Kolegą W. Pilipczukiem.

Odłów sieciami i pułapkami może wyłączać strefy zbiornika Podzamcze z wędkowania amatorskiego, za utrudnienia przepraszamy. By nic nie pozostawiło niedomówień, prosimy wędkarzy o liczną obecność w pierwszych dniach października w charakterze obseratorów! Zaczynamy po południu w poniedziałek i w zależności od wyników zdecydujemy czy Ekipa z Okręgu nie będzie cały tydzień proszona o odławianie. Utrudnienia dla wędkarzy będą minimalne i raczej w godzinach wieczornych.

Zarząd!

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • andzia72 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam zarząd czy odłowy udały się? I
  le tego wąsacza było? czy to znaczy , że teraz nie będziecie mięli na co zgonić braku ryb w bychawskim zalewie? Kolega prezes79 ,że chyba dobrze zauważył , że nie wszystkie osobniki miały wąsy. Czekamy na raport co się stało z odłowionymi sumami , bo chodzą plotki , że sum był smaczny ?

 • prezes79 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 2 + / -

  Nie mogę sie powstrzymać i jeszcze skomentuję samą informację o odłowie. Panowie te karpie to Wam pustoszą osobniki wśród których tylko nieliczne mają wąsy, a czasem nawet brodę. Jak zarząd nie wie o czym piszę, niech zajrzy do własnego opracowania, zamiast odsyłac do fachowej literatury. Podam link z kilkoma osobnikami rekordzistami:
  http://www.pzw.org.pl/bychawa/wiadomosci/153041/60/podsumowanie_rejestrow_wedkarzy_za_2016_r
  Skoro szanowny zarząd zapoznał się już z tebelą rekordzistów, teraz proszę przeanalizować zarybienia bo na koniec mam zagadkę matematyczną. Wiemy, że osobnik K (czy miał wąsy?) w roku 2016 zjadł 164kg ryb. Ile kg ryb zjadł sum pospolity, Silurus glanis.
  Do niniejszego konkursu rodzę sobie prawa autorskie i poczynię zrzut ekranu, na wypadek gdyby administrator strony zechciał go przedwcześnie zakończyć, a ja na zebraniu walnym choał zapytać go o przyczyny takiej decyzji.

 • prezes79 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 3 + / -

  Kol. andzia72 jeszcze ma wiarę, że ktoś z szanownego zarządu respektuje ustalenia walnego?
  Kol. mietek1234 czy tołpygę też wpuszczali koledzy wędkarze bez konsultacji?
  O takiej nieudolnej polityce zarybień jaka jest "uprawiana" od kilku lat na tym zbiorniku też się kolega naczytał w fachowej literaturze?

 • stoczek Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  O której to ma się zacząć?

 • mietek1234 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Kol. Andzia przy wpuszczaniu szczytowego drapieżnika jakim jest sum nie pamiętam ,aby ktoś pytał o zgodę na walnym, a wpuścili go koledzy wędkarze sami bez konsultacji. W 10 hektarowym zbiorniku obecność suma jest co najmniej dyskusyjna i wyrządza on duże szkody.Odłów jest jak najbardziej wskazany z wielu powodów których tu wymieniał nie będę , jeśli ktoś chce znajdzie w internecie fachową literaturę na ten temat i sobie poczyta.

 • andzia72 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Z KIM TO UZGODNIONE KTO PROSI? PAN PREZES RZĄDZI JAKBY JEGO WŁASNOŚĆ CHYBA TRZEBA BYŁO TO UZGADNIAĆ NA WALNYM ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK NADZWYCZAJNE WALNE.NIE WOLNO DECYDOWAĆ ZA KOGOŚ JAKBY TO BYŁA WŁASNA ZAGRODA ŚWIŃ