Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Informacja dla Kolegów Contrast i Prezes 79

Aktualności | 2018-02-21 | Publikujący: Koło PZW Bychawa

 

Z prawdziwą radością odnotowałem niesłabnącą aktywność kolegów w działaniach na rzecz dobra wspólnego czyli Koła PZW nr 2 w Bychawie. Pozwala to mieć nadzieję, że Zarząd tego Koła będzie miał w Kolegach wsparcie gdy przyjdzie do praktycznej realizacji zapisów statutu mówiących o trosce wędkarza o stan przyrody- w naszym przypadku o utrzymanie w atrakcyjnej jakości zbiornika Podzamcze. Nie będąc członkiem Zarządu Koła, a tylko administratorem strony WWW- mogę się odnieść tylko do faktów mi znanych o które Koledzy pytają.

1. Czy członkowie Zarządu czytają informacje i komentarze na stronie KOŁA?

Statut PZW nie wymaga od członków Zarządu umiejętności obsługi komputera i posługiwania się narządziami informatycznymi. Formułują oni informacje które są zamieszczane na stronie Koła, tak jak jest to przyjęte zwyczajowo.

KOMENTARZE i wszystkie FORA internetowe służą zazwyczaj frustratom do wyładowywania "złych" emocji i żadna szanująca się organizacja nie traktuje ich jako źródła rzetelnej informacji.

Więc zapewne nie czytają lub nie traktują wpisów poważnie.

Strona internetowa KOŁA BYCHAWA podaje adres siedziby, telefony do Skarbnika, Kapitana sportowego i Prezesa a nawet terminy dyżurów Skarbnika między innymi w tym celu by poprzez bezpośredni kontakt z nimi uzyskiwać informacje dodatkowe, które pozwolą rozwiać wątpliwości. Także członkowie Zarządu chodzą po bychawskich chodnikach i można ich dopytać. W sobotę 24 lutego w siedzibie Koła o godzinie 17.00 planowane jest spotkanie członków Sądu Koleżeńskiego i Prezesa - jest to okazja do bezpośredniego spotkania i wyjaśnienia wątpliwości "u źródła".

Obydwaj Koledzy – Contrast i Prezes tak mocno zaangażowani w pracę Koła Bychawa są, więc proszeni o skorzystanie z takiej drogi komunikacji w przyszłości.

 

2. Gdzie szukać informacji z Walnego i Regulaminu?

Szanowni Koledzy- realizując postulat z WALNEGO -jawności i natychmiastowego zamieszczenia dokumentów z WALNEGO 2017 – zamieściłem informacje na WWW Koła. Statut stanowi że Uchwały Walnego stają się obowiązujące dopiero po zatwierdzeniu ich przez Zarząd Okręgu. Do tego czasu są one jedynie propozycją. Niestety - nieznajomość Statutu PZW w tym zakresie prowadziła do nieporozumień i nerwowych reakcji między innymi Kolegów CONTRAST i Prezes.

Zarząd Okręgu poprosił o "zdjęcie" z WWW Koła informacji z WALNEGO 2017 do czasu uprawomocnienia się uchwał.

Do dziś nie wpłynęło do Zarządu Koła Bychawa pismo w sprawie zaakceptowania wszystkich zmian z Walnego (za wyjątkiem zmiany w kontrowersyjnym zapisie o uprawnieniach kontrolujących). Obowiązuje więc tekst zapisany w samych pozwoleniach które są do nabycia
u skarbnika Koła. Pełny Regulamin pojawi się po ostatecznej akceptacji jego treści przez Zarząd Okręgu!

                                                                                         Administrator

 

Poleć znajomemu