Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

SPININGOWYM MISTRZEM KOŁA PZW BYSTRZYCA NA ROK 2019 ZOSTAJE KRZYSIEK MARUSZAK

W dniu 12.05.2019 spotkaliśmy się na zbiorniku Uściwierz, aby z łódek rozegrać Spinningowe Mistrzostwa Koła PZW Bystrzyca. Zbiórka o godzinie 5:00 przy slipie do wodowania łódek. Krótkie przywitanie zawodników, losowanie łódek i kolejności ich wypływania po czym rozpoczynamy przygotowania do zawodów.

Godzina 6:00 wypuszczamy pierwsze łódki na wodę, aby o godzinie 6:30 rozpocząć 5 godzinne zmagania z drapieżnikiem z jeziora Uściwierz o którym to wiele słyszeliśmy. Start 6:30, pierwsze rzuty i na łódce nr 1 (Maruszak Krzysztof i Kozak Paweł) po pierwszym rzucie ląduje wymiarowy szczupak – zaczyna się nieźle. Łódka nr 3 (Leszczyński Jarek i Madycki Grzesiek) pojawiają się okonie, pierwszy niewymiarowy i wraca do wody, drugi pozwala już na zaliczenie tury. Na kolejnych łódkach meldują się „nietypowo” koluchy, które niestety nie dają punktów w zawodach.

Część zawodników postanowiła zmienić miejscówki, co chwilę na kijach Naszych zawodników meldują się niewymiarowe szczupaki oraz okonie. Koledzy Jarek Leszczyński i Grzesiek Madycki namierzają stadko okoni, które w dosyć szybkim tempie odławiają. Około 30 minut intensywnego żerowania i koniec, ryby zaczynają pojawiać się sporadycznie, obok nich, z okazji korzystają Irsak Mateusz i Węgliński Patryk również odławiając okonie oraz co chwilę wiążąc nowe przynęty po obcinkach szczupaków.

Godzina 11:30 koniec zawodów i czas 30 minut na spłynięcie i dostarczenie Komisji Sędziowskiej ryb do zmierzenia. Jak się okazuje pomimo wielu niewymiarowych szczupaków pojawiły się również te wymiarowe. Kilka pięknych sztuk złowionych na zawodach:

  • szczupak 88 cm Krzysztof Maruszak,
  • szczupak 73 cm Robert Tęcza,
  • okoń 38,2 cm Waldek Piszcz.

Po zmierzeniu i wypuszczeniu ryb już powoli widać, kto znajdzie się w czołówce, Spinningowym Mistrzem Koła zostanie prawdopodobnie Krzysiek Maruszak, który oprócz pięknego szczupaka miał w siatce również kilka wymiarowych okoni.

Po przeliczeniu wyników przypuszczenia potwierdzają się:

SPINNINGOWYM MISTRZEM KOŁA PZW BYSTRZYCA NA ROK 2019 ZOSTAJE KRZYSZTOF MARUSZAK Z WYNIKIEM 4290 PUNKTÓW.

Drugie miejsce przypada Jarkowi Leszczyńskiemu, który złapał 13 wymiarowych okoni z wynikiem 1980 punktów, a tuż za nim na trzecim miejscu plasuje się Paweł Wilczyński z wynikiem 1780 punktów. Pozostałe wyniki w załączeniu.

Po ogłoszeniu wyników, przyznaniu pucharów, dyplomów i kilku spinningowych drobiazgów naszym zawodnikom, czas na posiłek, który przygotował Krzysiek Łukasik oraz rozmowy o zbiorniku. Jak się okazuje zawodnicy bardzo zadowoleni, być może jeszcze spotkamy się na zawodach w tym miejscu, bo jak widać jest to rybny zbiornik z dużą ilością drapieżnika.

Chciałbym również złożyć podziękowania naszym sponsorom SpinBass z Lublina za ufundowanie nagród w postaci główek jigowych. Gdyby ktoś był zainteresowany ofertą tych super wykonanych główek, proszę o kontakt telefoniczny.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Kapitan Sportowy PZW Bystrzyca Lublin

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy chcielibyście, aby były organizowane zawody na rzekach.
Tak, na rzece Bug
Tak, na rzece Wieprz
Tak, na rzece Wisła
Tak
Nie
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin