KOLEJNA TURA SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTW KOŁA PZW BYSTRZYCA ZA NAMI

Zdjęcie zawodników startujących 05062018 r

W dniu 06.05.2018 roku o godzinie 5:30 spotkaliśmy się na łowisku w Markuszowie, żeby rozegrać kolejną turę Spławikowych Mistrzostw Koła PZW Bystrzyca Lublin.

Po powitaniu wszystkich zawodników przez Prezesa Wiesława Cybula oraz przekazaniu głosu Sędziemu Głównemu Adamowi Leszkowi nastąpiła szybka i rzeczowa odprawa, po której zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska.

O godzinie 7:30 rozpoczęcie 10 minutowego nęcenia i zaczynamy 5 godzinną sportową rywalizację. Już pierwszych kilkanaście minut pokazało, że stanowiska otwierające i zamykające charakteryzują się największą ilością ryb. Po kilkunastu minutach kolega Piotr Sowa (stanowisko zamykające) spina „fajną” rybkę, a po pewnym czasie kolejna większa ryba pokazuje, kto dziś jest górą. Z początkowych stanowisk dochodzą wiadomości, że kolega Paweł Brzezicki regularnie odławia karasia srebrnego, a na kolejnych stanowiskach zameldowały się wymiarowe karpiki.

Łowisko w dniu zawodów można stwierdzić: kapryśne, a kto wylosował stanowiska otwierające i zamykające osiągnął pewną przewagę nad innymi uczestnikami. Rybka drobna (przede wszystkim płoć, i sporo wszędobylskiego malutkiego okonka), nie pozwalała na zbyt efektywne łowienie. Dodatkowo brania były chimeryczne i ryba często „odskakiwała”, na kilka, kilkanaście minut.

Po zakończeniu zawodów rozpoczęło się ważenie ryb. Jak się okazało, kolega Paweł Brzezicki (stanowisko nr 1) zajął I miejsce z wynikiem 4825 g, drugi był kolega Piotr Sowa (stanowisko nr 21) z wynikiem 4040g. Na trzecim miejscu uplasował się kolega Bartłomiej Mędel (stanowisko nr 19) z wynikiem 2810 g. Po 5 godzinnej rywalizacji udaliśmy się na posiłek przygotowany przez naszego Gospodarza Koła Witka Szukalskiego.

Podsumowując, można rzec, że łowisko w Markuszowie jest rybne, lecz jak się później dowiedzieliśmy od Gospodarzy łowiska, którym przy okazji dziękujemy za jego udostępnienie, trafiliśmy na okres tarła ryby, stąd prawdopodobnie większe sztuki nie były zainteresowane współpracą.

W załączeniu: lista startowa, wyniki z 05.06.2018 r. oraz wyniki po odbytych już II turach zawodów zaliczanych do Mistrzostw Spławikowych Koła PZW Bystrzyca Lublin. Zapraszamy jednocześnie na kolejne zawody, które odbędą się 13.05.2018 r. na łowisku w Mełgwi.