Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Historia naszego koła.

Koło PZW „Centra” powstało  6 lutego 1957 roku . W tym dniu odbyło się zebranie założycielskie z udziałem dwudziestu czterech wędkarzy. Na zebraniu jednogłośnie wybrano prezesa koła. Pierwszym  Prezesem koła został kol. Ryszard Krzyżanowski, który funkcję tę pełnił nieprzerwanie do 1988 roku. 

Trzydziestojednoletnia kadencja stanowi swoisty rekord długości w   sprawowaniu władzy nie tylko w kole PZW „Centra” ,ale i w innych kołach Związku. W roku 1972 dyrekcja ówczesnych Zjednoczonych Zakładów Elektrochemicznych  ,,Centra” przekazała działającemu pod skrzydłami zakładu   kołu PZW w użytkowanie, dzierżawione jeziora  Głęboczek  i Pąchowskie.       Od tego momentu nastąpił gwałtowny wzrost liczby członków koła, który osiągnął w szczytowym momencie około 385 członków. W kole PZW „Centra” zrzeszeni      byli wówczas nie tylko pracownicy ,, Centry”, ale i pracownicy CLAiO, Zakładu Doświadczalnego, Poznańskich Zakładów Wyrobów Korkowych oraz kobiety, młodzież i  emeryci. Koło wędkarskie w tych czasach było niezwykle popularne, z racji organizowanych cyklicznie zawodów wędkarskich organizowanych nad urokliwymi i niezapomnianymi jeziorami będącymi w użytkowaniu koła. Wszyscy członkowie z odpowiednim stażem  pamiętają uroczą stanicę wędkarską położoną nad brzegiem jeziora Głęboczek.

Gdzie wśród leszczynowego lasu można było naprawdę wypocząć od miejskiego zgiełku i wrzawy.

W 1989 roku zostaje wybrany nowy, II prezes koła kol. Tadeusz Gackowski.

Koło PZW „Centra” nadal przeżywa rozkwit. Organizowane są nad jeziorem Głęboczek coraz to nowe imprezy. Po sezonie członkowie koła w ramch tzw.

„prac społecznych” (, do których nikt nie musiał namawiać ), porządkowali las wokół jeziora, naprawiali pomosty. Zajmowali się także corocznym zarybianiem jeziora. W tamtych latach do jezioro Głęboczek były corocznie wpuszczane spore ilości narybku, głównie karpia ,amura i lina.

Nasze koło podczas organizowanych zawodów z zaprzyjaźnionymi wędkarzami z dawnej NRD i Holandii  miało się naprawdę czym pochwalić. Członkowie koła mieli okazję powędrować w Holandii dokąd byli zaproszeni,przez holenderskich kolegów.

W 1996 roku chwili prywatyzacji P.Z.E. Centra dzierżawa jezior ustała. Od tej pory Koło ,,Centra” nie posiada własnego czy też dzierżawionego akwenu, a wszystkie imprezy wędkarskie organizowane są na wodach należących do PZW lub odpłatnie na wodach prywatnych lub dzierżawionych.

W 1997 roku na zebraniu sprawozdawczo – wyborczym zostaje wybrany nowy III prezes  w historii koła PZW Centra  SA. kol. Stanisław Pogan.

Z biegiem lat zwiększała się liczba organizowanych zawodów. Organizowane były i są spławikowe mistrzostwa koła, zawody na rozpoczęcie i zakończenie sezonu w spławiku i spinningu, zawody rodzinne, Puchar Dyrektora Naczelnego ,,Centry”, Puchar NSZZ ,,Solidarność”,oraz Puchar SNZZ ,,Elektrochemików”.

 Od roku 2005 do dnia dzisiejszego funkcję IV w historii  prezesa Koła PZW ,,Centra” pełni kol. Jacek Bartkowiak.

  W ostatnim czasie porównując do lat ubiegłych wyraźnie wzrósł poziom wędkarstwa w kole.Pojawili się wędkarze łowiący nowoczesnymi metodami i sprzętem co zaowocowało ilością poławianych ryb.

Już niedługo rozpoczniemy nowy, jubileuszowy sezon 2007. W tym roku koło obchodzi jubileusz 50 lecia istnienia. Z tej okazji wszystkim członkom koła i ich rodzinom życzymy dużo zdrowia i pogody ducha no i oczywiście tradycyjnego

POŁAMANIA KIJA.