Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Czy chcesz łowić ryby?

1.jpgWędkarstwo to wspaniałe hobby oraz doskonały sposób spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, w ciszy i spokoju. Większość wód na terenie powiatu chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego  to wody dzierżawione i zagospodarowane przez Polski Związek Wędkarski Zarząd Okręgu w Chełmie. Uprawianie wędkarstwa na wodach PZW jest możliwe dopiero po uzyskaniu karty wędkarskiej oraz opłaceniu składek. Z pieniędzy uzyskanych ze składek PZW zarybia wody, chroni przed kłusownictwem oraz finansuje inne działania związane z budową pomostów, przystani do cumowania łodzi, stanowisk wędkarskich i prac konserwacyjnych. Ryby objęte są troskliwą opieką ichtiologów. Na dużą skalę organizowane są imprezy sportowe i rekreacyjne dla wędkarzy oraz sympatyków wędkarstwa.

Wody znajdujące się na naszym terenie przyciągają rokrocznie wielu wędkarzy - turystów ze względu  na unikalną szatę przyrodniczą ukształtowaną naturalnie bez ingerencji człowieka.

Aby zostać wędkarzem należy:

 1. Zapoznać się z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, w którym zawarte są szczegółowe przepisy dotyczące zasad wędkowania, ochrony ryb oraz dozwolonych metod połowu. Regulaminy dostępne są w biurze Zarządu Okręgu oraz w kołach wędkarskich.
 2. Przystąpić do egzaminu na kartę wędkarską. Opłata egzaminacyjna wynosi 20 złotych. Z opłaty egzaminacyjnej zwolniona jest młodzież ucząca się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Egzaminy prowadzone są w Zarządzie Okręgu PZW od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30. - 15.00. oraz w kołach PZW posiadających komisje egzaminacyjne.
 3. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu należy zaopatrzyć się w dwie fotografie i udać się   do siedziby Starostwa Powiatowego ( właściwego dla miejsca zameldowania) lub Urzędu Miasta ( dla mieszkańców Chełma) , które wydają karty wędkarskie. Do karty potrzebna jest jedna fotografia.
 4. Z kartą wędkarską oraz drugą fotografią należy udać się do wybranego koła PZW ( zobacz zakładka jednostki podległe), gdzie wnoszone są pozostałe opłaty:
 • Składka członkowska ogólnozwiązkowa na rok 2020 - 100,-
 • Składka członkowska ogólnozwiązkowa ulgowa 50% - 50,-
 • Składka członkowska ogólnozwiązkowa uczestnik do lat 16 - 25,-
 • Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód niepełna na rok 2020 - 110,-
 • Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód niepełna - 55,-
 • Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód pełna - 55,-/M
 • Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód pełna uczestnik do lat 16 - 28,-
 • Wpisowe członka 25,-
 • Wpisowe członka uczestnika - bezpłatnie
 • Legitymacja członkowska - 5,-  młodzież do lat 16 bezpłatnie
 • Ubezpieczenie - 2,-
 • dodatkowo składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód uzupełniająca ( młodzież ucząca się 16-24 zwolniona z ważną legitymacją szkolą ) - 80,-

ZAPRASZAMY DO POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO!!!

 ZARZĄDU OKRĘGU PZW W CHEŁMIE PRZY UL. KS. BRZÓSKI 21.

TELEFON 082 - 563-08-22

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Który zbiornik będzie przez Ciebie najczęściej odwiedzany na wyprawach wędkarskich?
Żółtańce
Niwa w Sawinie
Parypse
Majdan Zahorodyński
Wytyczno
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin