Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Czy chcesz łowić ryby?

1.jpgWędkarstwo to wspaniałe hobby oraz doskonały sposób spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, w ciszy i spokoju. Większość wód na terenie powiatu chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego  to wody dzierżawione i zagospodarowane przez Polski Związek Wędkarski Zarząd Okręgu w Chełmie. Uprawianie wędkarstwa na wodach PZW jest możliwe dopiero po uzyskaniu karty wędkarskiej oraz opłaceniu składek. Z pieniędzy uzyskanych ze składek PZW zarybia wody, chroni przed kłusownictwem oraz finansuje inne działania związane z budową pomostów, przystani do cumowania łodzi, stanowisk wędkarskich i prac konserwacyjnych. Ryby objęte są troskliwą opieką ichtiologów. Na dużą skalę organizowane są imprezy sportowe i rekreacyjne dla wędkarzy oraz sympatyków wędkarstwa.

Wody znajdujące się na naszym terenie przyciągają rokrocznie wielu wędkarzy - turystów ze względu  na unikalną szatę przyrodniczą ukształtowaną naturalnie bez ingerencji człowieka.

Aby zostać wędkarzem należy:

 1. Zapoznać się z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, w którym zawarte są szczegółowe przepisy dotyczące zasad wędkowania, ochrony ryb oraz dozwolonych metod połowu. Regulaminy dostępne są w biurze Zarządu Okręgu oraz w kołach wędkarskich.
 2. Przystąpić do egzaminu na kartę wędkarską. Opłata egzaminacyjna wynosi 20 złotych. Z opłaty egzaminacyjnej zwolniona jest młodzież ucząca się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Egzaminy prowadzone są w Zarządzie Okręgu PZW w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 7.30. - 15.00. oraz w kołach PZW posiadających komisje egzaminacyjne.
 3. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu należy zaopatrzyć się w dwie fotografie i udać się   do siedziby Starostwa Powiatowego ( właściwego dla miejsca zameldowania) lub Urzędu Miasta ( dla mieszkańców Chełma) , które wydają karty wędkarskie. Do karty potrzebna jest jedna fotografia.
 4. Z kartą wędkarską oraz drugą fotografią należy udać się do wybranego koła PZW ( zobacz zakładka jednostki podległe), gdzie wnoszone są pozostałe opłaty:
 • Składka członkowska ogólnozwiązkowa na rok 2018 - 86,-
 • Składka członkowska ogólnozwiązkowa ulgowa 50% - 43,-
 • Składka członkowska ogólnozwiązkowa uczestnik do lat 16 - 22,-
 • Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód niepełna na rok 2018 - 104,-
 • Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód niepełna - 52,-
 • Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód pełna - 52,-/M
 • Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód pełna uczestnik do lat 16 - 26,-
 • Wpisowe członka 25,-
 • Wpisowe członka uczestnika - bezpłatnie
 • Legitymacja członkowska - 5,-  młodzież do lat 16 bezpłatnie
 • Ubezpieczenie - 2,-
 • dodatkowo składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód uzupełniająca ( młodzież ucząca się 16-24 zwolniona z ważną legitymacją szkolą ) - 70,-

ZAPRASZAMY DO POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO!!!

 ZARZĄDU OKRĘGU PZW W CHEŁMIE PRZY UL. KS. BRZÓSKI 21.

TELEFON 082 - 563-08-22

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaka metoda połowu ryb dla Ciebie jest najbardziej skuteczna?
spławikowa
spinningowa
gruntowa
muchowa
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin