Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Sprawozdawcze Zebranie Członków Koła PZW Dubienka za 2015r.!!!

Aktualności | 2016-01-28 | Publikujący: Dubienka

Zarząd Koła PZW Dubienka informuje, że w dniu 21 lutego 2016r. o godz. 10:00 w Remizie OSP przy ul. 3 maja w Dubience odbędzie się Sprawozdawcze Zebranie Członków Koła PZW Dubienka za rok 2015. I termin: godz. 10:00 II termin: godz. 10:30 Serdecznie zapraszamy wszystkich wędkarzy naszego Koła!!

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • flashgordon Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  W miejscowość Uchańka na początku 2015 roku pogłębiono nielegalnie rów łączący miejscowe jezioro z dopływem rzeki granicznej Bug. Działanie to spowodowało odwodnienie jeziora. Pogłębienia rowu dokonano nielegalnie zarówno bez wymaganego w tym przypadku pozwolenia wodnoprawnego jak i bez pozwolenia współwłaścicieli działki na której znajduje się rów. Lustro wody w jeziorze obniżyło się i doszło do zmiany stosunków wodnych co w konsekwencji powoduje niszczenie ekosystemu jeziora. Podjęto działanie mające negatywny wpływ na środowisko. Odwodnione jezioro zarasta i niszczeje.

  Chciałbym również zwrócić uwagę, że do kompetencji organów gminy należą zagadnienia wynikające z:
  – art. 363 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.), zgodnie z którym wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać osobie fizycznej, której działalność negatywnie oddziałuje na środowisko, wykonanie w określonym czasie czynności zmierzających do ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko,
  – art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2005r. Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.) stanowiący, że jeżeli spowodowane przez właściciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wpływają na grunty sąsiednie, wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom,
  – przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92, poz. 880 z późn. zm.).

  W przedmiotowej sprawie aktualny Pan Wójt okazuje bezinteresowność i nie podejmuje żadnych działań.

  O sprawie powiadomiono między innymi Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Chełm. Do dnia dzisiejszego nie zostały podjęte żadne działania i sprawa pozostaje nierozwiązana. Co mają powiedzieć wędkarze? Na miejscach, w których z powodzeniem wędkowali rok wcześniej dzisiaj widać dno. Wygląda na to, że w Polsce są ludzie poza prawem, którym można wszystko.

 • marlonduch Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Byłem na majowy weekend na starorzeczu w Uchańce i zaobserwowałem, pseudo wędkarzy siedzących z jedną wędką najprawdopodobniej z kotwicą na końcu, czekających na leszcze i sandacze na tarle. Gdzie jest straż wędkarska powinni kontrolować im wędki i zatrzymywać karty wędkarskie.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Kalendarz imprez

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak myślisz, który zbiornik Okręgu Chełmskiego najbardziej Cię fascynuje i daje mozliwości do dobrego wędkowania?
zbiornik Żółtańce
zbiornik Parypse
zbiornik Wytyczno
zbiornik Husynne
zbiornik Stańków
zbiornik Tuligłowy
zbiornik Niwa w Sawinie
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin