Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Sprawozdawcze Zebranie Członków Koła PZW Dubienka za 2015r.!!!

Aktualności | 2016-01-28 | Publikujący: Dubienka

Zarząd Koła PZW Dubienka informuje, że w dniu 21 lutego 2016r. o godz. 10:00 w Remizie OSP przy ul. 3 maja w Dubience odbędzie się Sprawozdawcze Zebranie Członków Koła PZW Dubienka za rok 2015. I termin: godz. 10:00 II termin: godz. 10:30 Serdecznie zapraszamy wszystkich wędkarzy naszego Koła!!

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • flashgordon Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  W miejscowość Uchańka na początku 2015 roku pogłębiono nielegalnie rów łączący miejscowe jezioro z dopływem rzeki granicznej Bug. Działanie to spowodowało odwodnienie jeziora. Pogłębienia rowu dokonano nielegalnie zarówno bez wymaganego w tym przypadku pozwolenia wodnoprawnego jak i bez pozwolenia współwłaścicieli działki na której znajduje się rów. Lustro wody w jeziorze obniżyło się i doszło do zmiany stosunków wodnych co w konsekwencji powoduje niszczenie ekosystemu jeziora. Podjęto działanie mające negatywny wpływ na środowisko. Odwodnione jezioro zarasta i niszczeje.

  Chciałbym również zwrócić uwagę, że do kompetencji organów gminy należą zagadnienia wynikające z:
  – art. 363 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.), zgodnie z którym wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać osobie fizycznej, której działalność negatywnie oddziałuje na środowisko, wykonanie w określonym czasie czynności zmierzających do ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko,
  – art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2005r. Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.) stanowiący, że jeżeli spowodowane przez właściciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wpływają na grunty sąsiednie, wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom,
  – przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92, poz. 880 z późn. zm.).

  W przedmiotowej sprawie aktualny Pan Wójt okazuje bezinteresowność i nie podejmuje żadnych działań.

  O sprawie powiadomiono między innymi Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Chełm. Do dnia dzisiejszego nie zostały podjęte żadne działania i sprawa pozostaje nierozwiązana. Co mają powiedzieć wędkarze? Na miejscach, w których z powodzeniem wędkowali rok wcześniej dzisiaj widać dno. Wygląda na to, że w Polsce są ludzie poza prawem, którym można wszystko.

 • marlonduch Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Byłem na majowy weekend na starorzeczu w Uchańce i zaobserwowałem, pseudo wędkarzy siedzących z jedną wędką najprawdopodobniej z kotwicą na końcu, czekających na leszcze i sandacze na tarle. Gdzie jest straż wędkarska powinni kontrolować im wędki i zatrzymywać karty wędkarskie.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Kalendarz imprez

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaka metoda połowu ryb dla Ciebie jest najbardziej skuteczna?
spławikowa
spinningowa
gruntowa
muchowa
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin