Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami Okręgu PZW w Zamościu

Aktualności | 2016-01-29 | Publikujący: Okręg PZW w Chełmie

Zarząd Okregu Polskiego Związku Wędkarskiego w Chełmie informuje, że 22 stycznia br. z jego inicjatywy odbyło się spotkanie z Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Zamościu. Celem było wyjaśnienie przycznyn zerwania przez okręg zamojski porozumienia międzyokręgowego o wzajemnym honorowaniu składki okręgowej oraz możliwości jego przywrócenia. Stanowisko prezentowane przez prezesa w imieniu Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Zamościu - zdaniem przedstawicieli Okręgu Chełm - jednoznacznie świadczyło o tym, że Okręg Zamość nie jest zainteresowany podpisaniem porozumienia na dotychczasowych zasadach, tj. w opcji zerowej. Po spotkaniu miało odbyć się posiedzenie Zarządu Okręgu Zamojskiego, który miał podjąć ostateczną decyzję. Niestety do 29 stycznia, pomimo obietnic, Zarząd Okręgu w Chełmie nie otrzymał z Zamościa żadnej informacji na ten temat.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • tomek_88 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  tomek_88

  Wybory do Zarządu Okręgu są w drugim kwartale 2017 roku.

 • nandoca Data dodania: 4 lata temu Oceń: 5 + / -

  A kiedy są wybory w Okręgu Chełmskim?

 • tomek_88 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 19 + / -

  tomek_88

  A i jeszcze jedno, skoro są rozbieżności w powyższej publikacji ZO PZW w Chełmie oraz stanowiska Prezesa ZO PZW w Zamościu to proszę opublikować protokół ze spotkania przedstawicieli obu okręgów i wtedy zobaczymy kto leci w ptaka.

 • tomek_88 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 22 + / -

  tomek_88

  Koledzy powiedzenie "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" jest najbardziej adekwatne do obecnej sytuacji. Sam znam około 15 wędkarzy, którzy już opłacili składki w Okręgu Lublin, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z wędkowaniem na wodach zamojskich. W takiej sytuacji okręg traci wymierne wpływy ze składki członkowskiej i okręgowej, ale o tym nikt nie myśli. Prywatne zdanie ponad dobrem ogółu, bo jak to inaczej nazwać, jeżeli prywatne animozje są ważniejsze niż zdrowy rozsądek i porozumienie - czy naprawdę nikt nie widzi jakie to niesie zagrożenie dla obu okręgów? Ja rozumiem, że Prezes i Wiceprezesi nie wędkują na wodach zamojskich i inaczej ode mnie postrzegają brak porozumienia, ale chciałem tu zauważyć iż Koledzy Prezesi reprezentują ponad 6000 wędkarzy z Okręgu Chełm i ich prywatne zdanie nie powinno mieć wpływu na podejmowanie decyzji, tak ważnych dla dobra ogółu.
  Jeżeli ktoś twierdzi, iż tylko około dwustu wędkarzy z naszego okręgu łowi na wodach zamojskich, to publicznie powiem iż nie ma zielonego pojęcia i nie powinien się wypowiadać. Sam wędkuję na wodach zamojskich i widzę ilu wędkarzy z Okręgu Chełm spotykam tam nad wodą.
  Podpiszcie porozumienie na 200 zezwoleń i zobaczycie, że w 15 minut żadnego nie będzie w Biurze ZO. Może wtedy komuś spadną łuski z oczu. Jestem tylko zwykłym członkiem Koła Wojskowego, ale u mnie w kole na wodach zamojskich wędkuje około 40 osób, co stanowi 1/5 stanu członkowskiego. Podejrzewam, iż podobnie jest w pozostałych kołach z samego Chełma, Krasnegostawu i okolic. A teraz wyobraźcie sobie Koledzy sytuację, że ci wszyscy wędkarze oprócz Zarządu Koła płacą składki w Lublinie, i tutaj moje pytanie: kto na tym bardziej straci - Chełm czy Zamość? Z lekcji historii pamiętam takie sformułowanie "wojna na wyniszczenie" i tylko to mi się nasuwa na myśl w związku z brakiem porozumienia.
  Jeżeli kogoś uraziłem swoim wywodem to przepraszam, nie miałem tego na celu, lecz ta cała sytuacja zmusza mnie do takich wypowiedzi.

 • wiater Data dodania: 4 lata temu Oceń: 17 + / -

  Witam, proszę autora powyższego tekstu aby wyrażał się precyzyjnie. Na spotkaniu w dniu 22.01.2016r w siedzibie ZO PZW w Zamościu wasi przedstawiciele otrzymali propozycję porozumienia na następujących zasadach: 1. Przekazujemy sobie po 200 zezwoleń nieodpłatnie (jak wynikało z wypowiedzi waszego wiceprezesa to migracja wędkarzy z Chełma jest sztuczna, bo większość pobranych zezwoleń na wody zamojskie dotyczyło Wieprza Nr 4 ).
  2. Wydanie kolejnych zezwoleń będzie kosztowało (ile na dzisiaj nie rozmawialiśmy). Wasi przedstawiciele stwierdzili, że nie są władni podjąć decyzji w tym temacie bez uzgodnienia przynajmniej w gronie Prezydium. ZO PZW w Zamościu, który obradował tego samego dnia został poinformowany o powyższej rozmowie i oczekuje na stanowisko ZO PZW w Chełmie. Okręg PZW w Zamościu w tym temacie podjął już decyzję 29.12.2015r. W trakcie rozmowy pozwoliłem sobie na stwierdzenie, że byt Okręgu Zamojskiego bez Okręgu Chełmskiego i odwrotnie bardzo szybko skończy się upadkiem jednego i drugiego Okręgu. Porozumienie natomiast nie może być nieproporcjonalne (6:1) i co roku się te proporcje zwiększają. Musimy ze sobą rozmawiać a jak wszyscy stwierdzili było to pierwsze spotkanie od 3 lat mimo tego, że mamy wspólne interesy i zawsze występowaliśmy z propozycją pomocy, zawsze odrzucanej. Jak czytamy informacje na tej stronie o ciągłej inicjatywie to prezesa czy też ZO PZW w Chełmie szkoda, że minimum tej inicjatywy zabrakło pod koniec ubiegłego roku.
  P.S. Jednocześnie ZO PZW w Zamościu oczekuje na sprostowanie kłamliwych treści zawartych w artykule opublikowanym w NT a podpisanym przez Prezesa ZO PZW w Chełmie.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaka metoda połowu ryb dla Ciebie jest najbardziej skuteczna?
spławikowa
spinningowa
gruntowa
muchowa
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin