Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami Okręgu PZW w Zamościu

Aktualności | 2016-01-29 | Publikujący: Okręg PZW w Chełmie

Zarząd Okregu Polskiego Związku Wędkarskiego w Chełmie informuje, że 22 stycznia br. z jego inicjatywy odbyło się spotkanie z Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Zamościu. Celem było wyjaśnienie przycznyn zerwania przez okręg zamojski porozumienia międzyokręgowego o wzajemnym honorowaniu składki okręgowej oraz możliwości jego przywrócenia. Stanowisko prezentowane przez prezesa w imieniu Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Zamościu - zdaniem przedstawicieli Okręgu Chełm - jednoznacznie świadczyło o tym, że Okręg Zamość nie jest zainteresowany podpisaniem porozumienia na dotychczasowych zasadach, tj. w opcji zerowej. Po spotkaniu miało odbyć się posiedzenie Zarządu Okręgu Zamojskiego, który miał podjąć ostateczną decyzję. Niestety do 29 stycznia, pomimo obietnic, Zarząd Okręgu w Chełmie nie otrzymał z Zamościa żadnej informacji na ten temat.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • tomek_88 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 6 + / -

  tomek_88

  Wybory do Zarządu Okręgu są w drugim kwartale 2017 roku.

 • nandoca Data dodania: 3 lata temu Oceń: 5 + / -

  A kiedy są wybory w Okręgu Chełmskim?

 • tomek_88 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 19 + / -

  tomek_88

  A i jeszcze jedno, skoro są rozbieżności w powyższej publikacji ZO PZW w Chełmie oraz stanowiska Prezesa ZO PZW w Zamościu to proszę opublikować protokół ze spotkania przedstawicieli obu okręgów i wtedy zobaczymy kto leci w ptaka.

 • tomek_88 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 22 + / -

  tomek_88

  Koledzy powiedzenie "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" jest najbardziej adekwatne do obecnej sytuacji. Sam znam około 15 wędkarzy, którzy już opłacili składki w Okręgu Lublin, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z wędkowaniem na wodach zamojskich. W takiej sytuacji okręg traci wymierne wpływy ze składki członkowskiej i okręgowej, ale o tym nikt nie myśli. Prywatne zdanie ponad dobrem ogółu, bo jak to inaczej nazwać, jeżeli prywatne animozje są ważniejsze niż zdrowy rozsądek i porozumienie - czy naprawdę nikt nie widzi jakie to niesie zagrożenie dla obu okręgów? Ja rozumiem, że Prezes i Wiceprezesi nie wędkują na wodach zamojskich i inaczej ode mnie postrzegają brak porozumienia, ale chciałem tu zauważyć iż Koledzy Prezesi reprezentują ponad 6000 wędkarzy z Okręgu Chełm i ich prywatne zdanie nie powinno mieć wpływu na podejmowanie decyzji, tak ważnych dla dobra ogółu.
  Jeżeli ktoś twierdzi, iż tylko około dwustu wędkarzy z naszego okręgu łowi na wodach zamojskich, to publicznie powiem iż nie ma zielonego pojęcia i nie powinien się wypowiadać. Sam wędkuję na wodach zamojskich i widzę ilu wędkarzy z Okręgu Chełm spotykam tam nad wodą.
  Podpiszcie porozumienie na 200 zezwoleń i zobaczycie, że w 15 minut żadnego nie będzie w Biurze ZO. Może wtedy komuś spadną łuski z oczu. Jestem tylko zwykłym członkiem Koła Wojskowego, ale u mnie w kole na wodach zamojskich wędkuje około 40 osób, co stanowi 1/5 stanu członkowskiego. Podejrzewam, iż podobnie jest w pozostałych kołach z samego Chełma, Krasnegostawu i okolic. A teraz wyobraźcie sobie Koledzy sytuację, że ci wszyscy wędkarze oprócz Zarządu Koła płacą składki w Lublinie, i tutaj moje pytanie: kto na tym bardziej straci - Chełm czy Zamość? Z lekcji historii pamiętam takie sformułowanie "wojna na wyniszczenie" i tylko to mi się nasuwa na myśl w związku z brakiem porozumienia.
  Jeżeli kogoś uraziłem swoim wywodem to przepraszam, nie miałem tego na celu, lecz ta cała sytuacja zmusza mnie do takich wypowiedzi.

 • wiater Data dodania: 3 lata temu Oceń: 17 + / -

  Witam, proszę autora powyższego tekstu aby wyrażał się precyzyjnie. Na spotkaniu w dniu 22.01.2016r w siedzibie ZO PZW w Zamościu wasi przedstawiciele otrzymali propozycję porozumienia na następujących zasadach: 1. Przekazujemy sobie po 200 zezwoleń nieodpłatnie (jak wynikało z wypowiedzi waszego wiceprezesa to migracja wędkarzy z Chełma jest sztuczna, bo większość pobranych zezwoleń na wody zamojskie dotyczyło Wieprza Nr 4 ).
  2. Wydanie kolejnych zezwoleń będzie kosztowało (ile na dzisiaj nie rozmawialiśmy). Wasi przedstawiciele stwierdzili, że nie są władni podjąć decyzji w tym temacie bez uzgodnienia przynajmniej w gronie Prezydium. ZO PZW w Zamościu, który obradował tego samego dnia został poinformowany o powyższej rozmowie i oczekuje na stanowisko ZO PZW w Chełmie. Okręg PZW w Zamościu w tym temacie podjął już decyzję 29.12.2015r. W trakcie rozmowy pozwoliłem sobie na stwierdzenie, że byt Okręgu Zamojskiego bez Okręgu Chełmskiego i odwrotnie bardzo szybko skończy się upadkiem jednego i drugiego Okręgu. Porozumienie natomiast nie może być nieproporcjonalne (6:1) i co roku się te proporcje zwiększają. Musimy ze sobą rozmawiać a jak wszyscy stwierdzili było to pierwsze spotkanie od 3 lat mimo tego, że mamy wspólne interesy i zawsze występowaliśmy z propozycją pomocy, zawsze odrzucanej. Jak czytamy informacje na tej stronie o ciągłej inicjatywie to prezesa czy też ZO PZW w Chełmie szkoda, że minimum tej inicjatywy zabrakło pod koniec ubiegłego roku.
  P.S. Jednocześnie ZO PZW w Zamościu oczekuje na sprostowanie kłamliwych treści zawartych w artykule opublikowanym w NT a podpisanym przez Prezesa ZO PZW w Chełmie.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Kalendarz imprez

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Który zbiornik będzie przez Ciebie najczęściej odwiedzany na wyprawach wędkarskich?
Żółtańce
Niwa w Sawinie
Parypse
Majdan Zahorodyński
Wytyczno
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin