Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nieprawidłowości w ogólnopolskich zawodach eliminacyjnych do Gpx Polski na 2010 rok w dyscyplinie spinningowej

Aktualności | 2009-12-22 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Informacja dla uczestników Ogólnopolskich zawodów eliminacyjnych do Gpx Polski na 2010 rok w dyscyplinie spinningowej zorganizowanych w dniach 25-27.09. 2009 r. przez Okręg PZW w Krakowie.

Biuro ZG PZW uprzejmie informuje, że Główny Kapitanat Sportowy PZW dokonał analizy wniosków przedstawionych przez Komisję Dyscyplinarną Sportu Kwalifikowanego i  postanowił, na podstawie załącznika nr 5 do Uchwały Nr 84 ZG PZW z dnia 18.10.2004 roku (ZOWSK cz. 1):

1. Dokonać weryfikacji wyników zawodów ze względu na błędne wyliczenie wyników I  tury w sektorze A i B. Powyższe błędy wpłynęły na wyniki końcowe zawodów w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Poprawiono również końcowe wyniki klasyfikacji z eliminacji do GPx w dyscyplinie spinningowej na 2010 rok. (poprawione wyniki wprowadzono na portal www.pzw.org.pl.)

 

2. Postanowił zawiesić uprawnienia następującym sędziom:
    - Sędziemu Głównemu zawodów na okres 2 lat,
    - Z-cy Sędziego Głównego na okres 1 roku,
    - Sędziemu Sekretarzowi na okres 1 roku,
    - dwom sędziom sektorowym na okres 1 roku

 

3. Dokonać zwrotu wadium wpłaconego za złożenie protestu zawodnikowi z Okręg PZW Zielona Góra.

 

4. Organizator został  zobowiązany do zwrotu pełnych kosztów poniesionych przez  zawodników
    niesłusznie i nieprawnie zdyskwalifikowanych.

Wszystkich uczestników eliminacyjnych  Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych „Puchar Lajkonika” serdecznie przepraszamy.

Zespół Sportu i Młodzieży ZG PZW

 


 

Główny Kapitanat Sportowy uprzejmie informuje, że w związku z informacjami dotyczącymi nieprawidłowości, które wystąpiły w trakcie eliminacyjnych zawodów spinningowych , postanowił, zgodnie z Cz. II  Z,O.W.S.K. Rozdz. 6 „Ogólne Zasady Organizacji Zawodów” punkt 5.23, dokonać analizy wyników I i II tury oraz w przypadku stwierdzenia błędów dokonać na koszt organizatora weryfikacji wyników i oceny organizacji tych zawodów.

 

Informacja o wynikach i ewentualnych niedociągnięciach zostanie opublikowana na portalu PZW i w zakładce GKS.

 

Mirosław Cichy

Zespół Sportu Biura ZG PZW

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (16)

 • jarekk Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  @aras_as, nie ma potrzeby "gdybać" i snuć domysły. Pełna relacja i przyczyny niesłusznej dyskwalifikacji są opisane w relacji na stronie www.grodzkie.pl
  @ Maciej Wojtecki, nazwisk nie zobaczymy, bo zwyczajowo wszelkie działania, a szczególnie wpadki i potknięcia tych panów ukrywane są za zasłoną kolektywu. To taki związkowy zwyczaj. Mimo to, trzeba pozytywnie ocenić fakt przyznania się do błędu (całej serii błędów). To jest po prostu NIESPOTYKANE w PZW! :) Mniejszym optymizmem napawają za to zmiany jakie wprowadzono w organizacji zawodów spinningowych, ale to już odrębny temat :) Pozdrawiam kolegów ze spinningowego GPx.

 • aras_as Data dodania: 9 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • malutka87 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  M.Wojtecki- żebyś wiedział komu trzeba patrzeć na ręce, to takich rzeczy byś nie pisał. bo na ręce trzeba patrzeć działaczom a nie sędziom!

 • aquarius Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  aquarius

  Maciej Wojtecki - i może jeszcze zamieścić zdjęcia z biczowania ich?
  "...a powinno sie im patrzeć na ręce szczególnie po upływie nałożonych kar..." - to znaczy, że kara nie wystarczy, po upływie kary piętnować należy???
  Super poglądy, pogratulować!

 • Wojtecki Maciej Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam, dobrze że takie info dociera do wędkarzy, ale mam jedno pytanie - dlaczego nie ma nazwisk ludzi ktorzy zostali ukarani?. Przeciez to chyba nie tajemnica?Tak to dla wiekszości nadal pozostaja anonimowi a powinno sie im patrzeć na ręce szczególnie po upływie nałożonych kar.

 • Łaboński Jerzy Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Bob55 - zanim się wypowiesz - zapoznaj się z tematem. Po pierwsze takie zawody przeprowadzane są nażywej rybie - więc nie wiem o co chodzi Ci z tym wybijaniem ryb, po drugie na takich zawodach okręgi i kluby najczęściej zarabiają sporą kasę (około 250 zł startowe od zawodnika). Problem w tym, że "Krakusy" chciały za dużo zarobić (brak transportu na łowisko), a uczynni sędziowie chcieli pomóc swoim zawodnikom. Natomiast wracając do weryfikacji wyników - to (nie znam na tyle regulaminu) wydaje mi się że sprawiedliwe byłoby przydzielenie np. "średnich wyników" zdyskwalifikowanym niesłusznie zawodnikom. W ten sposób zostali stratni w klasyfikacji ogólnej.

 • bob55 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • serir Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  No....przeczytałem informacje i z zdumienia opadła mi szczęka. Takiej reakcji nie spodziewałem się po PZW. Ale do rzeczywistości przywróciły mnie komentarze kolegów - znaczy się, wszystko jest jak zwykle bywało. Mauzoleum nie zawiodło.

 • pierrbar Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Ja mysle ze to i tak nic nie zmieni to jest taki sam beton jak w PZPN albo nawet wiekszy kibice potrafia sie zjednoczyc a wedkarze niestety nie to jest towarzystwo kolesiow odznaczenia wience wodeczka i tak dalej a nieprawidlowosci na zawodach byly juz na zawodach okregowych polecam Wedkarski Swiat 9/2008 artykul pod tyt WSTYD do dzisiaj nikt nie odpowiedzial za te nieprawidlowosci

 • kato Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  No właśnie, jak tam Panowie z GKS-u, coś długo wam te analizy zajmują. Czy to dla Was jest aż tak bardzo skomplikowane. Jezeli nie dajecie sobie rady to zrezygnujcie ze Swoich funkcji i zróbcie miejsce dla tych którym nie sprawi kłopotu zajęcie się tą sprawą. A może nie interesuje Was nic poza stołkami na które sie załapaliście?
  Półtora miesiąca na analizę tego co da się policzyć w godzinę to troczę sporo.
  Jeśli ten komunikat o analizie miał tylko wszystkich uspokoić i nic miałao z tego więcej nie wyniknąć to informuję że nie uspokoił a wręcz przeciwnie.

 • okoniasty Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  Brawo, brawo ! Wszyscy się cieszymy jaki fajny jest GKS, patrzymy w tę zakładkę w oczekiwaniu na konkrety i ...jakby kicha :)))

 • Makara Jerzy Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  jerzymakara

  Potwierdzam opinię kol. WASERMANA. Program firmy SIMEXIM z Wilkowic (Leszna) jest naprawdę bardzo dobry i niezawodny. Dwukrotnie byłem organizatorem Klubowym Spinningowych Mistrzostw Polski (2006 i 2009 rok) i polecam proponowany system służący nie tylko do obliczania wyników zawodów, lecz także wprowadzający wiele rozwiązań, bardzo praktycznych rozwiązań, przydatnych dla każdego organizatora. Trzydniowe mistrzostwa zostały podsumowane w ciągu 30 minut, z wyszczególnieniem zwycięzców indywidualnych, drużynowych, klasyfikacji na różne gatunki ryb 0raz wydruku dyplomów. Polecam uwadze ZG PZW i GKS. Pozdrawiam - Jerzy Makara

 • maciek88 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  To ja mogę podpowiedzieć, że drużyna, która zajęła pierwsze miejsce(Esox Gdańsk 2) ma źle podliczone punkty, bo zamiast 32 ma 34.
  Pozdrawiam Maciek z Esoxa.

 • waserman Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Od kilku lat podczas większości dużych zawodów do obliczania wyników stosowany jest program z Leszna który załatwia ich podliczanie w kilkanaście minut. W tym roku był stosowany w Słubicach, Lesznie, KMP w Koszalinie i wielu innych impreazch - trzeba jednak zapłacić za licencję a Kraków wolał liczyć kalkulatorem co nie wyszło najlepiej ;-)

 • jarekk Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Przyznam, że jestem zaskoczony. Wszyscy spodziewaliśmy się raczej przemilczenia tematu. Czekamy zatem na efekty analizy i bacznie obserwujemy zakładkę GKS-u :)

 • dionizy Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  dionizy

  brawo!!! okazuje się ze nasze głosy sa słuchane w ZG !!!

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Kalendarz imprez

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaka metoda połowu ryb dla Ciebie jest najbardziej skuteczna?
spławikowa
spinningowa
gruntowa
muchowa
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin