Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

POKAZY RATOWNICTWA WODNEGO I TECHNIK WĘDKARSTWA MUCHOWEGO CHODEL 13-05-2012 r.

Aktualności | 2012-05-15 | Publikujący: Koło PZW Chodel

 

SPONSORZY:

 

WÓJT   GMINY  CHODEL

KOŁO RAK PZW CHODEL

SPŁAWIK - SKLEP WĘDKARSKI

                 Lublin Czuby

                 ul.Szmaragdowa 24

RYBA - SKLEP WĘDKARSKI

             ul.Partyzantów 6

             Bełżyce

WALDEMAR STACHNIAK

         - SKLEP WĘDKARSKI

           Lublin ul. Namysłowskiego 7

HENRYK PIŁAT

 

- HODOWLA I SPRZEDAŻ PSTRĄGA

 

 

 

 

 

 

Reklamy Businessclick

 

Mateusz Ścirka i Dariusz Poleszak to zwycięzcy niedzielnych zawodów wędkarskich, które rozegrane zostały na zaleweie w Chodlu. Pierwszy zdobył puchar wójta w kategorii juniorzy, drugi – seniorzy.

W zawodach wzięło udział 13 juniorów i 6 seniorów. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat, natomiast najstarszy 45 lat. Największą rybą zawodów był leszcz, który ważył 600g, ale dominowały płotki – informuje Jacek Franaszczyk, prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Rak” w Chodlu, organizator imprezy.

- Około godziny 9 myślałem, że nie mam szans na wygraną. Jednak moja metoda łowienia ryb, jak zwykle mnie nie zawiodła i w końcowym efekcie doprowadziła mnie do sukcesu. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – przyznaje Mateusz Ścirka, który został najlepszym wędkującym juniorem niedzielnych zawodów. - Życzę wszystkim sukcesów w kolejnych zawodach - dodaje. Na kolejnych miejscach uplasowali się Sebastian Poleszak i Bartek Ptasiński. Wśród seniorów równych sobie nie miał Dariusz Poleszak. Drugie miejsce zajął Paweł Ptasiński, a trzecie Piotr Urbański.

I choć pogoda wędkarzy nie rozpieszczała to oni na kaprysy aury nie narzekają. - Pogoda wystawiła na próbę naszych najmłodszych zawodników.

Większość z nich złowiła więcej ryb niż seniorzy. Czego im serdecznie gratuluję – mówi prezes koła wędkarskiego w Chodlu.

Zmaganiom wędkarzy towarzyszyły pokazy technik wędkarstwa muchowego i udzielania pierwszej pomocy osobom topiącym się w wykonaniu drużyny Wodnego Pogotowia Ratunkowego z Kazimierza Dolnego i Medycznego Studium Zawodowego z Puław.

                       tekst: Agnieszka Ciekot.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • piotr_zieleniak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

    Spotkanie i zawody zdecydowanie należały do wyśmienitych. Rodzinno piknikowa atmosfera, szereg atrakcji z nastawieniem na działalność z młodzieżą co zresztą widać w fotorelacji. Z mojej strony dziękuję za zaproszenie i gościną jednocześnie gratuluję profesjonalnego prowadzenia imprezy.Już zapisuję się na przyszłoroczną edycję i to razem z rodziną.