Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Muchowe Mistrzostwa Okręgu Bielsko-Biała

Aktualności | 2007-06-10 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

Soła, 10 czerwca, 2007r.

W niedzielę,  10 czerwca 2007r. na rzece Sole rozegrano muchowe mistrzostwa Okręgu Bielsko-Biała.

Zbiórka zawodników - Węgierska Górka, na starcie stanęło 48 wędkarzy. Koło Cieszyn prezentowali - Baltazar MYSZA, tegoroczny muchowy mistrz Koła, drużyna Klubu "Olza", Marek PIETRZAK, Tadeusz CIEŚLAR, Wacław SANTARIUS.

Ze względu na zapowiadane na popołudnie burzowe opady w tym rejonie, komisja sędziowska zawodów podjęła decyzję o przeprowadzeniu tylko jednej, czterogodzinnej tury. Niestety, prognozy meteo okazały się nieomylne, tyle że burze w różnych rejonach rozgrywanych zawodów nadeszły o wiele wcześniej, uniemożliwiając praktycznie dalsze łowienie. Potężne wyładowania atmosferyczne, rzęsisty deszcz i gradobicie zmusiły zawodników do przerwania zawodów i szukania bezpiecznego schronienia. Po przejściu nawałnicy woda w szybkim tempie nabierała koloru błotnej mazi. Łowienie w tak zakalonej wodzie straciło sens.

Nasza drużyna w tych warunkach osiągnęła dość przyzwoite wyniki; trzy złowione przez Tadka ryby wystarczyły na zajęcie 8 miejsca, Marek z jedną rybą 27,4cm był  18-ty, autor( Wacek) był 22.( jedna ryba 26,0 cm)  Kol. Baldek wśród wielu złowionych pstrągów niestety nie "trafił" żadnego miarowego.

Zwyciężył i Mistrzem Okręgu Bielsko-Biała na rok 2007 został kol. Janusz KUPCZAK z Koła Zabłocie Żywiec, drugie miejsce zdobył kol. SUWAJ Jan z klubu "Potok" Sucha Beskidzka, trzeci był Krystian JANIK, z klubu "Wydra" Skoczów. Zwycięzca łowiąc "pełną" turę złowił dziewięć zaliczanych do punktacji ryb łososiowatych.

Trzeba dodać, że naszym zawodnikom "udało" się z czterogodzinnej tury połowić tylko 1,5 - 2 godzin, podczas gdy zwycięzcy Mistrzostw dzięki korzystnemu losowaniu "zaliczyli" całą turę zawodów.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy uważasz że strona naszgo Koła jest prowadzona:
dobrze
średnio
słabo, zmienił(a) bym - w komentarzach
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin