Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Zebranie Sprawozdawcze 2015 r.

Aktualności | 2015-01-19 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

Dnia 18 Stycznia 2015 r., w sali S.M."Cieszynianka" odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze naszego Koła za 2014r.

Frekwencja niezła, przybyła na Zebranie prawie połowa /47 osób/ członków Koła Cieszyn, co w porównaniu z latami ubiegłymi, kiedy to bywało 25 - 30% z calego składu osobowego Koła, jest zjawiskiem dość optymistycznym.

Świadczy to o znacznym wzroście zainteresowania wędkarzy tym, czym nasze Koło "żyje", tym, co się w dzieje w PZW, tym, co się dzieje u nas, na Gułdowach.

Przypomnijmy, że było to już 65-te Walne Zebranie Koła PZW w Cieszynie, jednego z najstarszych Kół w Polsce, które "powołano do życia" na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu 17 Września 1950 roku.

Po odczytaniu sprawozdań z działalności Koła i Zarządu w 2014r. Prezesa, vicePrezesa d/s. Organizacyjnych i Sportu, Skarbnika, przewodniczących poszczególnych Komisji, Prezesa Klubu WKS Olza, LOP, Opiekuna Młodzieży, głos zabrał goszczący na Zebraniu Prezes Zarządu Okręgu Bielsko-Biała, kol. Zygfryd PATEK.

Kol. Prezes Z.O. przedstawił sytuację w Okregu, wydatki finansowe, omówił porozumienia międzyokręgowe. 

Warto tu powiedzieć, że nadal brak porozumienia o wzajemnym respektowaniu opłat okregowych pomiędzy naszym Okręgiem i Okręgiem PZW Katowice.

W dalszej części Prezes Patek odpowiadał na pytania zadawane z sali, między innymi o odsuniętych na czas nieokreślony przetargach na dzierzawę Obwodów Rybackich, a szczególnie najbardziej nas interesujących, Obwodow na rzece Wiśle.

Dyskusja i wnioski:  

Kolega Andrzej PASZEK przedstawił wniosek o utworzenie od 2016r. łowiska na slabo do tej pory wykorzystywanym stawie "MEWA" W ten sposob, można byłoby lowić na stawach Czajka lub Mewa, do wyboru.

WNIOSEK PRZESZEDŁ ZDECYDOWANĄ WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW, PRZECIWKO GŁOSOWAŁO SZEŚCIU WĘDKARZY.  

Następny wniosek, to wniosek kol. Waclawa SANTARIUSA o niełączenie zawodów "o puchar Burmistrza" z zawodami z okazji rocznicy 130-to lecia wędkarstwa na Ziemi Cieszyńskiej oraz 65-cio lecia powstania Kola PZW w Cieszynie, o co wnioskował Zarząd Koła.

Po krótkiej dyskusji przyjęto wniosek kol. Tadka CIEŚLARA, żeby rocznice te uczcić zaniechanymi jakiś czas temu Zawodami o Puchar Olzy nadając im uroczysty charakter, zapraszając do ich  współorganizacji kolegów z Koła ĆRS Czeski Cieszyn.

Obecni na sali przedstawiciele Koła ĆRS Czeski Cieszyn, Prezes tego Koła Milan WALICA i jego Wiceprezes Michał PAWERA z zadowoleniem  pomysł ten poparli.

WNIOSEK PRZYJĘTO JEDNOGŁOŚNIE.

Po dalszych, koleżeńskich dyskusjach, Zebranie zakończono....

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.