Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Puchar Prezesa - Zawody Jubileuszowe.

Aktualności | 2015-08-24 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

130 lat zorganizowanego wędkarstwa na Ziemi Cieszyńskiej, 65 lat Koła PZW w Cieszynie. Zawody "o Puchar Prezesa"

Fanfar nie było, fajerwerków również. Nie było też zaproszonych gości z Urzędu Miasta, Starostwa, MOSiR-u. 

Widocznie panujące upały wygnały urzędników gdzieś poza Koło Polarne, albo schładzali się w basenach lub morskich słonych wodach. No i dobrze, nie mogą przecież przemęczeni sprawować swoich ważnych funkcji.

Był Prezes Zarządu Okręgu, Zygfryd PATEK.

Chociaż w samych zawodach udziału nie wziął, otworzył je za to uroczystą, piękną przemową.

Udekorował nasze Koło przyznanym przez Zarząd Główny PZW najwyższym odznaczeniem.

Przy tej okazji, odznaczył również za wieloletni wkład pracy na rzecz naszego Koła Sławka ŚLIWKĘ Srebrną Odznaką PZW.

Wyróżnił również za podobne zasługi kilku najbardziej aktywnych kolegów stosownymi medalami przyznawanymi przez Z.G. PZW,  

Prezes Koła, Radosław GIECEK wręczył paru osobom statuetki, specjalnie wykonane z okazji Jubileuszu.

Statuetki takie otrzymali między innymi jedni z najstarszych wędkarzy w naszym Kole, kol. Karol WALCZYSKO (86l.),  Stanisław KUBASZCZYK(82l.), Ferdynand MARTYNEK(87l.)

Wręczono statuetkę Prezesowi Koła MO ČRS Czeski Cieszyn, Milanowi WALICYPrezesowi kadencji 2001-2008 Leszkowi FRANKOWI, oraz Albertowi KONDERLI, Ryszardowi BUŁCE, Wacławowi SANTARIUSOWI, Andrzejowi PASZKOWI.

Wykaz wyróżnionych osób podamy w najbliższym czasie w zakładce Koło PZW w Cieszynie.

***************************************

W zawodach udział wzięły 53 osoby; zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych Kół, wędkarze naszego Koła, tradycyjnie również, dość liczna grupa kolegów zza Olzy.

Jak to przed zawodami - losowanie miejsc, odprawa, przedstawienie warunków łowienia. I spekulacje uczestników: czy ryba będzie żerować, które miejsca dobre, na co łowić.

Ci co tu łowili wcześniej, zwłaszcza w te ostatnie, skwarne dni, wiedzą.

Wiedzą które miejsca dobre, jak ryba żeruje, na których stanowiskach koledzy szansę na wynik mają, a gdzie takich szans nie ma.

Niestety. Wyjątkowe upały spowodowały, że ryby nie penetrują całego łowiska, zbiły się gdzieś tam na środku, na dolnej części stawu, na wodzie głębszej.

Potwierdziły to w 100% wyniki, wiele "zer", zwłaszcza od Rybaczówki do 2/3 łowiska.

Wielu bardzo dobrych wędkarzy na tych stanowiskach w ciągu czterech godzin zawodów nie miało nawet kontaktu z rybą.

Wyzerował również nasz młody reprezentacyjny spławikowiec, prowadzący w klasyfikacji Grand Prix Koła - Adaś BUJOK, co "przypłacił" utratą pozycji lidera w/w. klasyfikacji. (patrz - zakładka Grand Prix ).

Po zakończeniu zawodów, podliczeniu wyników, zwycięzcą okazał się łowiący na swoim ulubionym miejscu (fart w losowaniu) kol. Adam BRASZAK, osiągając 10180pkt. Zwycięstwo pewne, bezpieczne. (odkuł się Adam za klęskę w zawodach Par Mieszanych).

Drugie miejsce zajął łowiący tuż obok Adama, z wynikiem 6400pkt. Kuba POLAK, wysuwając się na pierwsze miejsce w klasyfikacji Grand Prix Koła.

Na najniższym podium w tych zawodach stanął Marek PIETRZAK z wynikiem 5400pk. Marek po serii niepowodzeń wreszcie się "odnalazł", chociaż jak wspomniałem wcześniej, ogromne znaczenie miało tu losowanie stanowisk.

Oczywiście, cała zwycięska trójka łowić potrafi znakomicie, wylosowane fortunnie miejsca pozwoliły im tylko rozwinąć ich wędkarski talent i umiejętności.

Spore przetasowania w klasyfikacji Grand Prix Koła nastąpiły po tych zawodach, jeszcze większe mogą nastąpić po zawodach na zakończenie sezonu, gdzie o wyniku decyduje największa złowiona ryba. ( Przypomnijmy, że ubiegłorocznym zwycięzcą tych zawodów został nasz nestor Karol WALCZYSKO, łowiąc ponad trzykilogramowego karpia).

Reszta wyników - w wynikach zawodów.

tekst, zdjęcia - W.SANTARIUS

Č

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy uważasz że strona naszgo Koła jest prowadzona:
dobrze
średnio
słabo, zmienił(a) bym - w komentarzach
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin